کد خبر: ۳۱۱۰۷
تعداد بازدید: ۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸

تجمع کارگران ایران صدرا مقابل استانداری بوشهر

جمعی از کارگران شرکت صنایع دریایی ایران استان بوشهر در اعتراض به هشت ماه مطالبات مزدی معوقه در مقابل استانداری تجمع کردند.
جمعی از کارگران شرکت صنایع دریایی ایران استان بوشهر در اعتراض به هشت ماه مطالبات مزدی معوقه در مقابل استانداری تجمع کردند.
به گزارش مارین نیوز، صبح دیروز شنبه حدود ۱۵۰ نفر از مجموع  کارگر و پیمانکاران شاغل در شرکت صنایع دریایی ایران (صدرای بوشهر) مقابل ساختمان استانداری بوشهر تجمع کردند.


تجمع کنندگان می‌گویند در حال حاضر تا حدود ۱۵۰۰ کارگر از طریق پیمانکاران متعدد در پروژه‌های کشتی‌سازی ایران صدرا مشغول کارند اما در عین حال هنوز بابت هشت ماه معوقات مزدی پرداخت نشده طلبکارند.
آنها می‌گویند بصورت مشخص در ماه‌های گذشته تنها بابت بخشی از خرداد ماه که آن هم در  ابتدای فصل پاییز  به حساب آنها واریز شد و نیز پرداخت دو نوبت مساعده‌های 300 و 500 هزار تومانی با آنها تسویه حساب شده است.


تعدادی از پیمانکاران جزء که در تجمع امروز کارگران ایران صدرا حضور داشتند افزودند: مدیران ایران صدرا در مقام کارفرمای اصلی اقدام قطعی در خصوص پرداخت صورت وضعیت‌ها نداده است و به همین دلیل آنها هم بهمراه کارگرانی که در استخدامشان هستند از وضعیت پیش آمده زیان دیده‌اند.
در مورد وضعیت پیش آمده گفته می‌شود که جدا از معوقات مزدی هنوز حق بیمه مربوط به ماه‌های  مرداد،  شهریور کارگران نیز پرداخت نشده و در نتیجه کارگرانی که برای تمدید دفترچه‌ بیمه‌های خود اقدام کرده‌اند با مشکل مواجه شده‌اند.


منبع : ایلنا  


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
جمعی از کارگران کشتی سازی صدرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
0
3
ما کارگران صدرای مازندران هم همین مشکلات را داریم از مرداد حقوق مان را ندادهاند .
لطفا پیگیر خبر انتقال صدرا از چوبدار به خاتم که از دیروز پخش شده باشید،
دقیقا زمانی که دولت صحبت از برگرداندن شرکت های ویران شده توسط بخش به اصطلاح خصوصی را به بدنه دولت ،میکند ، جناب "خاتم"! اعلام وجود میکند. !!
صدرای بهشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
0
1
قرارگاه خاتم جنایت کار صنعت !!!!!!! اینها اصلا دنبال تولید ونوسازی نیستند.......دنبال انتقال سوخت و.......پول کلان ......لااقل به کارگری که عمر خودش رادراین کارخانه به پیری رسانده حقوقش رابدهند ......
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
0
0
تنها علتی که باعث شده این شرکت بزرگ وریشه دار صنعتی دریایی به این فلاکت بیفتد تنها بهره برداری های خصوصی مدیران این شرکت از بدو خصوصی سازی تاکنون می باشد. چرا باید این شرکت با اینهمه تولیدات و قراردادهای میلیاردی روز به روز سهامش تنزل کند جز اینست که درآمدهای حاصله به جیب مدیران واریز میشوندو ظاهر شرکت ورشکسته اعلام میشود. امیدوارم دولت تدبیر وامید راه حلی برای این شرکت به گل نشسته پیدا نماید.
ارسال نظر