کد خبر: ۳۱۱۷۷
تعداد بازدید: ۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴

نیروی دریایی ارتش به دنبال تحقق نظریه بازگشت به دریا است

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو در راستای تحقق رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) برای استفاده از منابع و منافع کلان ایران در دریا به دنبال تحقق نظریه بازگشت به دریا است.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو در راستای تحقق رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) برای استفاده از منابع و منافع کلان ایران در دریا به دنبال تحقق نظریه بازگشت به دریا است.
به گزارش مارین نیوز، این مطلب را امیر دریادار حبیب الله سیاری روز سه شنبه در همایش علمی تبیین اهمیت دریا و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی که با حضور مقامات بلندپایه کشوری و لشکری در سالن همایش های بین المللی خلیج فارس با آموزه دفاع مقدس برگزار شد عنوان کرد. 


وی ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری می فرمایند دریا برای یک کشور فواید راهبردی و کلان در ابعاد مختلف دارد که متاسفانه به دلیل حاکم بودن سیاست های استعماری در دوران قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بی کفایتی حاکمانی که در آن مقطع زمانی بر این کشور حاکم بودند به هیچ عنوان از فرصت ها، منافع و منابع کشورمان در دریا بهره برداری نشده است. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش توضیح داد: اما بحمدالله در سال های اخیر با سرلوحه قرار دادن تدابیر و رهنمودهای گرانقدر مقام معظم رهبری این فرصت به دست آمده که ما بتوانیم با یاری خداوند سبحان در جهت اجرایی شدن تدابیر معظم له مبنی بر تشکیل نیروی دریایی راهبردی و توسعه سواحل مکران در سایه اقتدار دریایی که در نهایت موجب توسعه دریامحور کشور خواهد شد حرکت کنیم و انشاء الله نظریه بازگشت به دریا در کشورمان برای استفاده از منابع و منافع کلان و راهبردی که ما در دریا داریم بهره مند شویم. 
امیردریادار سیاری توضیح داد: همه این تدابیر ظرف چند سال گذشته از سوی فرمانده معظم کل قوا ابلاغ شده است به رغم این که ما از حدود سی سال قبل تدابیر معظم له را در مورد این موضوع داشته ایم اما اجرایی شدن آن از سال 1388 مطرح و ابلاغ شده که ما در این جهت حرکت کرده ایم. 
وی گفت: از زمان ابلاغ دستور معظم له در سال 88 تا کنون با یاری خدا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در آب های آزاد جهان و استقرار در سواحل مکران گام های اولیه را برداشته است و جا دارد در این همایش علمی از زحمات دولت محترم جمهوری اسلامی ایران که بی دریغ در تحقق این مهم ما را یاری و همکاری کرده اند تقدیر و تشکر کنم. 
تبیین اهمیت دریا و پیشرفت دریا محور جمهوری اسلامی ایران در موضوعات تاریخ دریایی و ارتقای فرهنگ دریایی، چیستی، چرایی و چگونگی اقتدار دریایی، صنایع دریایی، تسهیلات بندری، ناوگان تجاری و زیرساخت های تحقق قدرت دریایی، موقعیت ژئوپلتیک جمهوری اسلامی ایران و دکترین پیشرفت دریامحور، دریامحوری و پیشرفت ملی و دریا و اقتصاد مقاومتی از محورهای برگزاری این همایش عنوان شده است. 
تبیین نقش و ویژگی های نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در موضوعات نیروی دریایی راهبردی، اقتدار دریایی و امنیت ملی، نیروی دریایی راهبردی و دیپلماسی دفاعی، نیروی دریایی راهبردی، جهاد و اقتدار ملی، نیروی دریایی راهبردی، بازدارندگی و دفاع همه جانبه، نیروی دریایی راهبردی، توسعه سواحل مکران و مردم یاری و جایگاه بایسته نیروی دریایی راهبردی از طراز مطالبات فرماندهی معظم کل قوا و الزامات آن از دیگر محورهای برگزاری این همایش یک روزه است. 


ارسال نظر