کد خبر: ۳۱۱۹۸
تعداد بازدید: ۱۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵

بانک های ایرانی به سوئیفت وصل شدند

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفرش به بروکسل با توجه به رایزنی‌های انجام شده گفت: بانک‌ها و شعباتشان به سوئیفت وصل شدند.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفرش به بروکسل با توجه به رایزنی‌های انجام شده گفت: بانک‌ها و شعباتشان به سوئیفت وصل شدند.
به گزارش مارین نیوز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در پایان سفرش به بروکسل و رایزنی‌های انجام شده در مدت دو روز حضورش در بلژیک گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام موضوعاتی در زمینه روابط اقتصادی و همکاری‌های سیاسی وجود دارد که از طریق اتحادیه اروپا باید پیگیری شود.
وی با بیان اینکه بلژیک یک کشور مهم اتحادیه اروپا و مرکز اتحادیه و کشوری است که دارای سابقه بسیار طولانی در همکاری با ایران است، افزود: در این سفر علاوه بر 2 سخنرانی که در پارلمان اروپا و در موسسه مطالعاتی وزارت خارجه بلژیک انجام شد، ملاقات‌های متعددی با نخست‌وزیر بلژیک، وزیر خارجه و رئیس مجلس بلژیک و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، خانم فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اروپا داشتیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به مذاکرات خود درباره همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه اقتصادی با اتحادیه اروپا تصریح کرد: در روزهای اخیر تحرک سیاسی و بانکی برای وصل شدن بانک‌ها به سوئیفت صورت گرفته بود، اما عملیاتی شدن آن به طول انجامیده بود.
ظریف در پایان خاطرنشان کرد: بانک‌های ما و شعباتشان به سوئیفت وصل شدند و کارهای خود را انجام می‌دهند و اینها همه اقداماتی است که با همکاری اتحادیه اروپا به نتیجه رسید.


ارسال نظر