کد خبر: ۳۱۵۸۲
تعداد بازدید: ۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹

توسعه اسكی روی آب و استعداد یابی در استان ها از اولویت های انجمن اسكی است

دبیر انجمن اسكی روی آب توسعه این رشته و استعدادیابی در استان ها را از مهمترین اولویت های انجمن برشمرد و گفت : تلاش داریم تا از تمركز این رشته ورزشی در تهران خارج شویم .
به گزارش مارین نیوز، عباس ناطق نوری دبیر انجمن اسكی روی آب روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری رقابت های اسكی روی آب ، انتخابی تیم ملی و استعداد یابی در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها از امروز و به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) در سه رده نوجوانان، بزرگسالان و مدرسه اسكی زیر نظر انجمن اسكی روی آب در كیش آغاز شده است .
وی با اعلام اینكه 40 شركت كننده در دو بخش بانوان و آقایان در این رقابت حضور دارند افزود : 25 اسكی باز مرد و 15 ورزشكار زن در این دوره با یكدیگر رقابت می كنند و تلاش داریم در نهایت پس از این رقابت تیم پنج نفره ای از آقایان و تیمی سه نفره از بانوان را برای حضور در تیم ملی انتخاب كنیم .
دبیر انجمن اسكی روی اب گفت : شركت كنندگان از شهرهای تهران ، كیش و همچنین یك اسكی باز ایرانی - آمریكایی در این رقابت ها حضور دارند .
وی هدف از برگزاری این رقابت ها را كشف استعداد های جوان در این رشته عنوان كرد و گفت: با شناسایی ورزشكاران جوان ،این رشته ورزشی به طور قطع توسعه خواهد یافت .


ناطق نوری تصریح كرد: گسترش و توسعه این رشته و استعدادیابی در استان ها از مهمترین اولویت های ما به شمار می رود.
این مسئول ورزشی مهمترین برنامه پیش روی تیم را شركت در رقابت های جام ملت های آسیا عنوان كرد و گفت: این رقابت ها 18 و 19 اردیبهشت ماه به میزبانی پوكت تایلند برگزار می شود و امید اصلان از كیش و شیما امینی مقدم اسكی باز ایرانی - آمریكایی از كشورمان به این رقابت اعزام خواهند شد .
وی با اعلام اینكه در اسكی روی آب در فهرست پنج كشور اسیا قرار داریم افزود: با ورود بانوان به رقابت های بین المللی شانس این را داریم كه در بین سه كشور نخست آسیا قرار بگیریم .
دبیر انجمن اسكی روی آب در مورد جایگاه ایران در بین كشورهای جهان نیز گفت: اسكی روی آب در كشورهای آسیایی به دلیل مسائل اقتصادی و هزینه های این رشته ورزشی فاصله زیادی با جهان دارد و حدود 15 كشور در دنیا در این رشته ورزشی حرف برای گفتن دارند .
وی تصریح كرد: تلاش ما برتر شدن در اسیا و پس از آن حركت به سمت كسب رده های بین المللی است .
ناطق نوری در مورد موانع و مشكلات پیش روی این رشته ورزشی و حمایت های فدراسیون گفت: در شش ماه گذشته فدراسیون و وزارت ورزش و جوان حمایت خوبی از ما داشته اند و با صدور اجازه برای حضور بانوان در رقابت ها كمك بزرگی به توسعه این رشته ورزشی كرده اند .
این رقابت روز جمعه 95/2/3 با معرفی نفرات برتر به كارخود پایان خواهد داد .  


منبع : ایرنا – کیش  


ارسال نظر