کد خبر: ۳۱۷۰۲
تعداد بازدید: ۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶

گزارشی که استاندار بوشهر به هیات دولت داد

در جلسه هیأت دولت که صبح چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت به ریاست جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری برگزار شد، استاندار بوشهر گزارشی از‌ آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب در استان بوشهر را به هیأت وزیران ارایه داد.
به گزارش مارین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مصطفی سالاری استاندار بوشهر در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این استان به عنوان پایتخت انرژی ایران و نگاه به توسعه دریا محور، گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی بر اساس مزیت‌های استان نرخ مشارکت اقتصادی واشتغال به ترتیب ۳٫۴ و ۱٫۹ درصدی افزایش یافته است. رشد بازرگانی خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، رشد درآمدهای مالیاتی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای، کاهش جرایم، افزایش سمن‌ها، توسعه شبکه بزرگراهی و پیشرفت‌های قابل ملاحظه در حوزه سلامت ، بخش‌هایی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر بوده است.


بر اساس این گزارش، در حوزه بازرگانی خارجی، استان بوشهر رشد چشم‌گیری در ارزش و حجم صادرات غیرنفتی داشته بطوری که ارزش صادرات غیرنفتی ۹۶٫۳ درصد رشد داشته است و از مبلغ ۶٫۹۵۹ میلیون دلار در ابتدای دولت یازدهم به ۱۳٫۶۶۰ میلیون دلار افزایش داشته ضمن اینکه میزان ارزش واردات بیش از ۱۰ درصد کاهش داشته است.
در حوزه سرمایه‌گذاری نیز تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده در استان بوشهر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با رشدی برابر ۱۹۶٫۸ درصد به ۹۲۹ پروژه رسیده است.
این گزارش که دارای ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است نشان می‌دهد؛ در بخش توسعه گردشگری نیز از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا امروز تعداد آثار مرمت شده در استان از ۱۳ اثر به ۳۳ اثر افزایش یافته است.
افزایش ۳۲۰۰ درصدی تعداد پزشک متخصص مقیم، رشد ۱۱۰۰ درصدی تعداد رشته مقیمی و افزایش ۳۰۰ درصدی تعداد درمانگاه‌های فعال بیمارستانی و نیز توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان بوشهر و پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی شاخص و کلیدی در دست اجرا شامل سدها و بزرگراه‌ها از دیگر محورهای گزارش یاد شده است.


ارسال نظر