کد خبر: ۳۱۷۶۰
تعداد بازدید: ۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵

ازسرگیری تردد نفت‌کش‌های ایرانی به اروپا از خردادماه

شرکت ملی نفتکش ایران در نظر دارد تردد ناوگان خود را در بنادر اروپایی از خردادماه ازسر بگیرد.
به گزارش مارین نیوز، مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران گفت : انتظار داریم در ژوئن 2016 (خردادماه) نخستین کشتی ‎های نفتکش این شرکت تردد خود را به بنادر اروپایی از سر بگیرند که نخستین تردد این نفتکش‌ها به اروپا پس از تحریم‌ های غرب است.
کاپیتان نصرالله سردشتی در همایش بین‎المللی LPG که در تهران و با حضور نمایندگان 65 کشور جهان برگزار شد، ضمن معرفی شرکت ملی نفتکش ایران(NITC )به عنوان بزرگترین شرکت کشتیرانی نفتی جهان گفت:شرکت ملی نفتکش با دارا بودن بزرگترین ناوگان حمل و نقل دریایی مواد نفتی جهان سعی کرد از یک‎سال و نیم پیش و قبل از اجرای برجام، خود را برای ورود دوباره به بازارهای اروپا آماده کند.
مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران افزود: در این راستا با موسسات رده‎بندی معتبر بین ‎المللی وارد گفتگو شدیم و توانستیم رده‎بندی و کلاس کشتی‎ هایمان را نهایی کنیم علاوه براین روند فعالیت خود را با کلوپ‎های بیمه‎ای P&I مشخص کرده و تعمیرات اساسی مورد نیاز کشتی‎هایمان را نیز انجام داده‎ایم تا بتوانیم به بهترین شکل به بازارهای اروپا بازگردیم.
وی افزود : البته اینها اقدامات جدیدی نیست چراکه فعالیت شرکت ملی نفتکش ایران در بازار های بین‎ المللی متوقف نشده بود و کشتی‎ های ما سفر های خود را به مقاصد کره، چین و برخی کشور های دیگر انجام می ‎دادند و هرچند محدودیت ‎هایی بر سر راهمان بود ولی با این همه توانستیم ناوگان خود را مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی، نگهداری و بروز کنیم.
سردشتی با بیان اینکه تمامی نفت صادراتی ایران در دوران تحریم‎ها توسط ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران بدون هیچ مشکلی به مقاصد مورد نظر حمل شده است، گفت: این روند هم اکنون و با برداشته شدن تحریم‎ها نیز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه صادرات نفت ایران از زمان برداشته شدن تحریم‎ها دو برابر شده و به روزانه دو میلیون بشکه رسیده است،ادامه داد: هر چند برای حمل نفت صادراتی کشور از تعدادی کشتی خارجی هم استفاده شده،اما برنامه‎ریزی فعالیت‎های NITC تکمیل شده است و ما آماده‎ایم که به محض مهیا شدن برخی شرایط دیگر، بلافاصله تردد خود را در بازارهای اروپا از سر بگیریم.
سردشتی درباره حمل محموله‎های نفتی ایران به اروپا نیز گفت: قبل از وضع تحریم‎ها میزان صادرات نفت ایران به اروپا نزدیک به 700میلیون بشکه بود که بخشی از آن توسط ناوگان شرکت ملی نفتکش و بخش دیگر توسط مشتریان خارجی شرکت ملی نفت ایران به طور مستقیم به مقاصد اروپایی حمل می‎شد. پس از لغو تحریم‎ها نیز برخی از مشتریان اروپایی نفت ایران،خود اقدام به حمل نفت خریداری شده بر اساس قراردادهای FOB کردندکه البته NITC هنوز در حمل این محموله‎ها مشارکت نکرده است اما بااین همه آمادگی خود را برای حمل محموله‎های نفتی در مسیر بنادر اروپایی اعلام کرده‎ایم به طوری که می‎توانیم از ابتدای ژوئن 2016 (خرداد 95) فعالیت در این مسیر را دوباره شروع کنیم.

منبع : ایسنا


ارسال نظر