کد خبر: ۳۱۷۸۴
تعداد بازدید: ۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴

کشتی‌سازی سنگاپوری موافقتنامه ۴۵۰ میلیون دلاری با ایران امضا کرد

ایران و سنگاپور موافقتنامه ای ۴۵۰ میلیون دلاری برای تامین مالی تاسیسات فراساحل و دیگر طرح های دریایی به امضا رساندند.
به گزارش مارین نیوز به نقل از پرس تی وی، شرکت هولدینگ کیم هنگ سنگاپور می گوید، موافقتنامه ای 450 میلیون دلاری با ایران مارین فاند برای تامین مالی تاسیسات فراساحل و دیگر طرح های دریایی به امضا رسانده است.
دو طرف در این موافقتنامه غیرالزام آور خواستار تولید کشتی های عرضه پلتفرم، جرثقیل های فراساحل، تانکرهای مواد شیمیایی و کشتی های حمل آلومنیوم و فایبرگلاس شده اند.
تان کنگ هو ملوین، مدیرعامل زنجیره عرضه شرکت کیم هنگ گفت: «به حداکثر رساندن ظرفیت تولید در ایران مورد تاکید قرار گرفته است.»
کیم هنگ در بیانیه ای اعلام کرد، این شراکت می  تواند شامل کشتی سازی، اجاره دارایی های کیم هنگ، خرید کشتی های فراساحل، مدیریت سکوها و نگهداری تاسیسات فراساحل باشد.
در این بیانیه تصریح شده که شروط تجاری و نوع تامین مالی عر کدام از این پروژه ها به صورت تک به تک مورد مذاکره قرار خواهد گرفت و در قالب موافقتنامه هایی مشخص مستند خواهد شد.
«از این رو، هیچ قطعیتی درباره اینکه کدام یک از این پروژه ها اجرایی خواهد شد یا اینکه موافقتنامه ای می تواند بین دو طرف اجرایی شود، وجود ندارد.»
ایران مارین فاند یک صندوق وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است.
دیگر شرکت های خارجی نیز نسبت به سرمایه گذاری در صنعت کشتی سازی و بنادر ایران اعلام آمادگی کرده اند.
ماه گذشته، سانگ گوئی کیم، رئیس انستیتوی دریایی کره جنوبی گفت، این شرکت می تواند با تهران در زمینه کشتی سازی، نگهداری و تعمیر ناوگان کشتیرانی و آماده سازی بنادر برای فعالیت همکاری نماید.

منبع : تسنیم


ارسال نظر