کد خبر: ۳۲۰۶۵
تعداد بازدید: ۱۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷

فراخوان ساخت و بهره‌برداری از شناور تفریحی در هفته آینده

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری فراخوان ساخت و بهره‌برداری از یک فروند شناور تفریحی در هفته آینده خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، محمد راستاد با بیان اینکه بیشترین تقاضا برای گردشگری دریایی در ایام تابستان، در سواحل شمالی کشور است، اظهار کرد : به این ترتیب برنامه‌های خاصی که برای کنترل ترددها و ارتقای ایمنی شناورها داریم، عمدتا در شمال کشور متمرکز می‌شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بخش عمده ناوگان قایق‌های کشور، قایق‌های تفریحی است، گفت : خدمات تفریحی دریایی در سواحل کشور باید نظارت دقیق شود.
وی با اشاره به لزوم توجه به حفاظت و مسایل ایمنی دریایی در حوزه گردشگری و مسافری، گفت: یکی از سیاست‌های مهم ما برای رونق گردشگری دریایی، ایجاد انگیزه و حمایت از بخش خصوصی برای توسعه ناوگان و امکانات گردشگری دریایی است.
راستاد افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم که با استفاده از توان سازندگان داخلی، بتوانیم ناوگان تفریحی با کیفیت و شرایط مناسب را در سواحل جنوب و شمال به‌کار گیریم.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد : در همین رابطه جلسات ابتدایی با شناورسازان داخلی برگزار و ایده‌ها مطرح شد، همچنین هفته آینده فراخوانی در ارتباط با ساخت و بهره‌برداری از شناورهای تفریحی خواهیم داشت.  
راستاد با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت شناورهای تفریحی در نوار ساحلی شمال کشور در حال ایجاد است، گفت : ساخت شناورهای تفریحی می‌تواند سرآغاز رونق گردشگری دریایی در آب‌های شمالی کشور باشد. 
وی با بیان اینکه ارتقای ناوگان تفریحی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه گردشگری دریایی است، افزود : امیدواریم بتوانیم با مکانیزم‌های حمایتی و اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان کارگاه‌های داخلی شناورسازی، گردشگری دریایی را رونق دهیم.

منبع : تین‌نیوز


ارسال نظر