کد خبر: ۳۲۱۴۱
تعداد بازدید: ۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳

مجوز ساخت و فعالیت ۱۸ کارخانه شناورسازی در بوشهر صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۱۸ جواز تأسیس کارخانه شناورسازی فلزی و فایبرگلاس در شهرک صنعتی دریایی بوشهر با حجم سرمایه‌گذاری ۵۳۰ میلیارد ریال صادر شد.
به گزارش مارین نیوز، سیدحسین حسینی محمدی در حاشیه بازدید از کارخانه شناورسازی ناخدای جزیره و شهرک صنعتی دریایی بوشهر با اشاره به اینکه  یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر شناور سازی است اظهار داشت: استان بوشهر به سبب هم‌جواری با خلیج فارس فرصت خوبی برای توسعه فعالیت‌های شناور سازی و سازه‌های دریایی فراهم کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه در کارخانه شناور سازی ناخدای جزیره بوشهر 11 کشتی در حال ساخت است افزود: تاکنون در این کارخانه 23 کشتی به آب اندازی شده و هفته آینده یدک‌کش 400 تنی چند منظوره آب اندازی می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه برای ساخت این یدک کش 105 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده تاکید کرد: در این کارخانه شناورسازی 300 نفر مشغول به‌کار هستند که با حمایت‌های لازم و رفع برخی از مشکلات این کارخانه ضمن افزایش ظرفیت تولید شناور در این کارخانه زمینه اشتغال متقاضیان کار در آن فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه به رونق و توسعه صنایع دریایی توجه ویژه‌ای شده از صدور مجور 18 واحد شناور سازی در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: هشت فقره جواز تأسیس کارخانه شناورسازی فلزی و فایبرگلاس در شهرک صنعتی دریایی بوشهر صادر شده و هم اکنون نیز 10 کارخانه بزرگ شناورسازی در حال فعالیت هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه این واحدها با حجم سرمایه گذاری بیش از 53 میلیارد تومان فعال شده‌اند افزود: در این واحدهای صنعتی 400 نفر مشغول به‌کار هستند که این مهم سبب شتاب بخشیدن به رونق شناورسازی در شهرک صنعتی دریایی بوشهر می‌شود.
حسینی محمدی بیان کرد: همچنین 10 واحد تولیدی شناورسازی فلزی بزرگ در شهرها و نقاط ساحلی استان بوشهر در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به ظرفیتهای دریایی استان بوشهر گفت: به رونق و توسعه صنایع دریایی استان توجه ویژه‌ای شده که برای پیگیری رفع مشکلات آنها از طریق ظرفیت‌های قانونی و طرح در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تلاش می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه توجه به صنایع دریایی از محورهای برنامه ششم توسعه است، اظهار داشت: استان بوشهر با دارا بودن بیش از 900 کیلومتر مرز آبی، دارای قابلیت‌های فراوانی در زمینه صادرات کالا به کشورهای مختلف است که این ظرفیت می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری مختلف بویژه در صنایع کشتی سازی باشد.

منبع : روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوشهر


ارسال نظر