کد خبر: ۳۲۲۰۹
تعداد بازدید: ۱۲۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷

دهقان: خودکفایی وزارت دفاع در تولید امکانات مورد نیاز نیروی دریایی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزیر دفاع در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توان دفاعی کشور را تشریح کرد.
به گزارش مارین نیوز، سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته (سه شنبه، 28 تیرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تشریح دستورکار این جلسه پرداخت و گفت: این جلسه از ساعت 11 الی 13 به دو طرح تقویت بسیج و طرح مرزبانی جمهوری اسلامی ایران مطرح اختصاص یافت که پیشنهادهایی  جهت رفع ایرادات شورای نگهبان مطرح شد.
نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه  عصر روز گذشته کمیسیون میزبان سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونان ایشان بود اظهار داشت: در ابتدا بروجردی رئیس کمیسیون نکاتی پیرامون حوزه دفاع و اهمیت موضوعات دفاعی کشور مطرح کرد و اعلام کرد که انشالله در این دوره نیز همکاری صمیمی و متقابلی بین کمیسیون و وزارت دفاع وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: سردار دهقان در ابتدا، تشکیل مجلس و کمیسیون دوره دهم را تبریک گفت و در ادامه با بیان اینکه نظام سلطه سر سازگاری با جمهوری اسلامی ندارد  گفت باید تقویت بنیه دفاعی در دستور کار باشد. نیازها و مطالبات و انتظارات از حوزه دفاع الزاماتی را ایجاد می کند و باید حوزه دفاع ارتقا، تقویت و به روزرسانی شود. کشورهای دیگر هم در منطقه و هم خارج از منطقه به صورت قابل توجهی سرمایه گذاری های می کنند و جمهوری اسلامی نیز کانون توجه آنهاست.
نقوی حسینی گفت: دهقان در ادامه بحث خود تصویری کلی از فعالیت ها و برنامه های وزارت دفاع و پشتیبانی در کمیسیون ترسیم کرد و بیان شد که نوسازی و به روزرسانی در دستور کار وزارت دفاع است. وی گفت ما قادریم در حوزه بالگردها و هواپیماها سازنده باشیم و خودمان بسازیم.

لزوم توجه به معیشت نیروهای مسلح
این نماینده ادامه داد: وزیر تاکید کرد که در حوزه جنگ افزاری هم پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم و برنامه های مفصلی هم داریم. رسیدگی به مسائل رفاهی و دریافتی پرسنل حوزه دفاع هم از جمله موضوعات مورد توجه وزارت دفاع است و البته در این زمینه نیازمند توجه خاص مجلس نیز هستیم چرا که نباید حافظان و حراست کنندگان دفاع و امنیت مردم و کشور با مشکل معیشت روبرو باشند. امروز بازنشستگان حوزه دفاع و نیروهای مسلح در شرایط سختی قرار دارند و دریافت آنها پاسخگوی نیازها و هزینه های زندگی نیست.
نقوی حسینی به نقل از دهقان گفت : در حوزه توسعه موشکی، پیشرفت های واقعا قابل توجهی داشته ایم. در بخش های زمینی، دریایی و هوایی به لحاظ کمّی نیز افزایش جدی داشته ایم. در بخش مهمات، افزایش دقت و کاهش انحرافات به توفیق های بالایی رسیده ایم. امروز سلاح های پرتابی ما نطقه زن هستند و به لحاظ مسافت نیز به حد قابل قبولی دست یافته ایم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه وزارت دفاع در دریا کارهای بزرگی انجام داده است، افزود: دهقان عنوان کرد که زیردریایی ها، شناورها و سایر امکانات مورد نیاز نیروی دریایی را خودمان ساخته و تهیه می کنیم. شناورهای تندرو در هر سطحی و با هر سرعتی در داخل تولید می شود. در صنایع الکترونیکی نیز به سطح منطقه ای و جهانی رسیده ایم.
دهقان گفت: رادارها را طراحی و تولید می کنیم، در زمینه ماهواره ها، ماهواره سیمرغ اوج کار است که تلاش می کنیم آن را در مدار قرار دهیم. سامانه اس 300 هم آمد و بخشی از آن مستقر شد. در ادامه اعضای کمیسیون دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف دفاعی مطرح کردند.


ارسال نظر