کد خبر: ۳۵۱۶۳
تعداد بازدید: ۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹

ممنوعیت خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند در ارتش

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند در ارتش ممنوع است.
به گزارش مارین نیوز، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه راهیان نور نیروی هوایی ارتش در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام سال حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی از سوی فرماندهی معظم کل قوا، اظهار داشت: ارتش در این موضوع پیشرو است. ما پیش از این نیز از منویات فرمانده معظم کل قوا آگاهی داشتیم و چندین سال است که خرید جنس خارجی که مشابه داخلی دارند در ارتش ممنوع شده است.
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی افزود: خرید اجناس خارجی که مشابه داخلی دارند در ارتش ممنوع است.همچنین به دلیل نوع کاری که ارتش دارد، تکیه به توان داخلی از مدت ها پیش آغاز شده است.
وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم به تجهیزات خارجی هم اتکا کنیم، خارجی ها این تجهیزات را به ما نمی دهند و این مسئله سال هاست که وجود دارد. همین باعث شده است که ما برای دفاع از کشور به توان خودمان و نیروهای متخصص داخلی تکیه کنیم. با این حال نامگذاری امسال یک تکلیف قطعی و مضاعف برای ماست که این روند را چه در زمینه تجهیزات دفاعی و چه ملزومات غیردفاعی جدی تر پی بگیریم و حتما این کار را انجام خواهیم داد و این امر برای ارتش کار نشدنی و دشواری نیست.


ارسال نظر