کد خبر: ۳۵۲۱۴
تعداد بازدید: ۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

آخرین اخبار از سانحه سقوط بالگرد سانحه دیده در دریا

با گذشت بیش از 13 ساعت از بروز سانحه سقوط بالگرد اجاره‌ای شرکت نفت فلات قاره ایران متعلق به شرکت ساخه در آب‌های خلیج‌فارس، عملیات جستجو برای یافتن دو سرنشین ناپدید شده این بالگرد ادامه دارد.
به گزارش مارین نیوز، حدود ساعت 20:30 دقیقه شامگاه سه‌شنبه 28 فروردین یک فروند بالگرد بل 212 مربوط به شرکت پیمانکار که در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بوده است، از سکوی رسالت در محدوده منطقه لاوان به منظور انتقال یکی از همکاران که دچار سکته قلبی شده بود به سمت جزیره کیش به پرواز درآمده است که چهار دقیقه پس از پرواز، دچار سانحه شده و روی آب شناور شده است.
در این راستا شناورهای سکو بلافاصله پس از بروز سانحه، به منظور انجام عملیات جستجو و نجات به محل اعزام شدند و سه نفر از سرنشینان بالگرد را یافتند که متاسفانه دو نفر از سرنشینان به اسامی جواد کاراندیش مسئول تعمیرات سکوهای دریایی و بهروز اشکان پزشکیار فوت کرده و وضع جسمانی کاپیتان سهیلی کاپیتان دوم بالگرد رو به بهبود است.
همچنین بلافاصله پس از بروز این حادثه، کمیته بحران در ستاد تهران و منطقه لاوان تشکیل شده و به بررسی ابعاد این حادثه پرداخت و صبح امروز نیز حمید بورد مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت نفت فلات قاره ایران به منظور بررسی ابعاد حادثه و وضعیت سرنشینان ناپدید شده بالگرد وارد منطقه لاوان شده و در محل سانحه حضور یافته‌اند.


شرکت نفت فلات قاره ایران با بسیج همه امکانات و نیروها و اعزام شناورها و غواصان، عملیات جستجو برای نجات علی فتاحی (خلبان) و بهروز موسوی دو سرنشین دیگر بالگرد را با جدیت دنبال می‌کند.
این گزارش حاکی است، با توجه به وضعیت جوی نامناسب و مواج بودن دریا، عملیات جستجو با دشواری با استفاده از نیروهای غواص و 6 شناور دنبال می‌شود. 


ارسال نظر