کد خبر: ۳۵۹۷۲
تعداد بازدید: ۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰

نشستن کشتی نوح بر کوه تخت سلیمان ایران

گروهی از باستان شناسان آمریکایی مدعی شدند که بقایای کشتی نوح را در کوهی در شمال ایران موسوم به "تخت سلیمان" کشف کرده اند.
به گزارش مارین نیوز از تارنمای روزنامه انگلیسی سان، این باستان شناسان می گویند آزمایش های انجام گرفته بر تخته های چوبی سنگ شده ای که از ارتفاع 15 هزار فوتی (4572متری) کوه تخت سلیمان به دست آمده از وجود حیات دریایی ذره بینی خبر می دهد که به طور معمول در کف اقیانوس یافت می شود.


منطقهٔ تخت سلیمان، ناحیه‌ ای کوهستانی در استان مازندران و بخشی از رشته‌ کوه البرز با ۴۵ قله اصلی است که مرتفعترین آن‌ ها با ارتفاع ۴هزار ۶۴۳ متر "تخت سلیمان" نام دارد. 


کشتی نوح نیز یکی از بزرگترین معماهای دینی است. دانشمندان تاکنون به دنبال شواهدی قابل استناد در تایید این که آیا واقعا "توفانی بزرگ" روی داده است یا نه، بوده اند. 
در ماه سپتامبر (شهریور- مهر) نقشه ای 700 ساله یافت شد که ظاهرا موقعیت کشتی نوح را نشان می داد. 


پژوهشگران آمریکایی درباره این ادعا می گویند: آیا این بقایای کشتی نوح است؟ موسسه باستان شناسی، پژوهش و اکتشاف کتاب مقدس ادعا نمی کند که کشتی نوح را پیدا کرده است. نتیجه گیری در این باره را به خودتان واگذار می کنیم. به نظر ما این هم یک گزینه است. تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارند.
عکس از خبرگزاریهای خارجی
منبع: ایرنا
ارسال نظر