کد خبر: ۸۱۴۷
تعداد بازدید: ۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۰

تحویل موشك‌های كروز جدید به نیروی دریایی ارتش

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: طراحی و ساخت انواع سایت ساحلی پرتاب موشك‌های برد بلند و متوسط كروز دریایی در دستور كار سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قرار گرفت.

به گزارش مارین نیوز به نقل از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سامانه‌های ساحلی جدید موشكی كروز دریایی با حضور سردار احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، و امیر حبییب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، به یگان‌های عملیات نیروی دریایی ارتش تحویل داده شد.

سردار وحیدی در مراسم تحویل سامانه‌های ساحلی جدید موشكی كروز دریایی به یگان‌های عملیات نیروی دریایی ارتش، با اشاره به گستره وسیع مرزهای دریایی و لزوم حفظ و حراست از آن توسط نیروی دریایی ارتش و سپاه، گفت: طراحی و ساخت انواع سایت ساحلی پرتاب موشك‌های برد بلند و متوسط كروز دریایی در دستور كار سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قرار گرفت كه پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شد و امروز بخشی از دستاوردهای این اقدام مهم را شاهد هستیم.

وحیدی در ادامه گفت: این سایت‌ها در سه نوع سایت سبك، سایت خوداتكا و سایت گسترده شامل سیستم‌های كشف هدف، سكوهای پرتاب موشك و سیستم‌های راداری هدایت موشك است كه همه مراحل طراحی و ساخت آن به دست متخصصان زبده و كارآمد سازمان صنایع دریایی صورت گرفته است. 

وزیر دفاع ادامه داد: با استقرار این سایت‌ها در خطوط ساحلی، امكان كشف، شناسایی و انهدام چند هدف از طریق كنترل فرماندهی واحد فراهم خواهد شد.

وزیر دفاع در پایان اظهار داشت: بی‌تردید بكارگیری این سایت، علاوه بر افزایش توان دفاع دریایی نقش مهمی در تأمین امنیت و ثبات منطقه خواهد داشت.

در این مراسم همچنین، فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز گفت: امروز با تحویل گیری این تجهزات مدرن، مهم و با توان، قدرت و دقت بالا، گام بلندی در اجرای فرمان مقام معظم فرماندهی كل قوا برداشته شد.

سیاری ادامه داد: با انتقال و بكارگیری این سامانه های مدرن، می توانیم در ایفای ماموریت خطیری كه بر عهده نیروی دریایی ارتش است، زنجیره توان دفاعی خود را در دفاع از حریم مرزهای آبی كشور تكمیل كنیم.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش در حوزه‌های زیرسطحی، هواناو، سطحی و ساحلی، از توانمندی بالایی برخوردار است.

ارسال نظر