۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴: ۱۰: ۳۷
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دبیر علمی هفتمین همایش ملی شناور های تندرو ضمن بیان اینکه فرصت ارسال مقالات تا پایان دی ماه است، هدف از برگزاری این رویداد را گردهمایی و ارائه دستاوردهای علمی متخصصان کشور در زمینه شناور های تندرو عنوان کرد.
دوازده سخنرانی علمی از جدیدترین اطلاعات جمع ‌آوری شده در تحقیقات دریایی سال 1400 با شناور «کاوشگر خلیج ‌فارس» توسط محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به صورت مجازی ارایه می شود.
هفتمین دوره همایش ملی شناورهای تندرو که مهم ترین گردهمایی در حوزه شناورهای تندرو می باشد توسط انجمن علمی پژوهشی دریایی به میزبانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیست و پنجم بهمن ماه 1402 برگزار می گردد.
مدیر امور پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، جزئیات تفاهم ‌نامه جامع و گسترده‌ ای که بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش ‌بنیان ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی شریف به‌ منظور حمایت و پشتیبانی از گسترش فعالیت ‌های پژوهشی و فناورانه دانشگاه به امضا رسیده است را تشریح کرد.
طی تفاهم ‌‌نامه مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و موسسه دانش بنیان برکت، مرکز نوآوری اقتصاد دریا در بندرعباس و در محل پردیس جامع دریا ساحلی این دانشگاه راه اندازی می ‌شود.
سیزدهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف بهره‌گیری از دستاوردهای بدیع پژوهشی و ایده‌ پردازی ‌های نوآورانه در خصوص چالش ‌های اساسی فراروی پیشرفت ایران و راهکارهای تحول همه ‌جانبه کشور بر اساس سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار می گردد.
سومین مانور بین المللی سونامی در سواحل مکران (چابهار و جاسک) در 3 آبان 1402 برگزار ‏می شود. ‏
نشست علمی-تخصصی تحت عنوان «تبیین ظرفیت ها و راهبردهای تحقیقات در ‏جنوبگان»، به همراه رونمایی از نخستین کتاب «سفر به جنوبگان؛ قاره یخی» توسط مرکز ‏ملی تحقیقات جنوبگان، چهارشنبه 10 آبان 1402 ساعت 10صبح، برگزار می شود.‏
نشست تخصصی ارائه طرح‌ های مرتبط با فناوری‌ های حوزه دریا با حضور اعضای هیات علمی پیشنهاد کننده طرح‌ ها و مسوولان موسسه آموزشی و تحقیقاتی وزرات دفاع و سازمان صنایع دریایی در دانشگاه مازندران برگزار شد.
به منظور بهره مندی از ظرفیت های بالقوه در ساختارهای علمی، پژوهشی و آموزشی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین «دانشگاه بین المللی چابهار و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی» منعقد شد.
مدیرعامل شرکت خدمات دریایی هدایت کشتی خلیج فارس در دومین رویداد فناوری و کارآفرینی دریایی به چالش های پیش روی صنعت دریایی و معضل دریانوردان شناورهای زیر 500 تن اشاره نمود.
سی‌ونهمین رویداد تبادل فناوری در حوزه شناسایی شرکت‌های توانمند در زمینه هوشمندسازی صنعت دریایی با عنوان «دریای هوشمند» روز پنجم شهریور ماه سال جاری به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.
دومین همایش بین المللی و چهارمین همایش ملی توسعه پایدار دریا محور توسط دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر 10 الی 11 بهمن ماه 1402 در این دانشگاه برگزار می شود. کارشناسان و متخصصان با ارائه مقاله به این همایش می توانند از امتیازات علمی و پژوهشی آن بهره گیرند.
بزرگترین شبیه ساز جامع ناوبری و فرماندهی کشتی با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی و فرمانده نیروی دریایی ارتش در دانشگاه دریایی نوشهر افتتاح شد.