۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۱: ۵۵
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
برای نخستین بار کنفرانس بین المللی پارک ها و مراکز رشد (2018 IASP) به میزبانی ایران برگزار می شود و در این رویداد 500 متخصص حوزه پارک‌های فناوری از سراسر دنیا به ایران سفر خواهند کرد.
معاون اولین مرکز نوآوری و فناوری مهندسی دریایی کشور گفت: قاعدتا توسعه فناوری ‌های مختلف، معطوف به تولید بازارهای مرتبط با آن فناوری ها و ایجاد گردش مالی در کشور است؛ فناوری صنایع دریایی در کشور به اندازه رفع نیازهای داخلی کشور و حتی فراتر از آن توسعه پیدا کرده است اما پشتوانه ‌های اقتصادی مورد نیاز متناسب با آن نیست.
سرپرست مرکز اقیانوس ‌شناسی خلیج فارس گفت: همکاری های پژوهشی این مرکز با دانشگاه ها در حوزه های مختلف دریایی افزایش می یابد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان جاسک گفت: ساخت ساختمان هنرستان علوم وفنون دریایی جاسک در مساحتی بیش از 10 هزار متر مربع طی روزهای آینده در شرقی‌ ترین منطقه از هرمزگان کلنگ ‌زنی می ‌شود.
مسابقات ایده بازار دریایی هرمزگان با محوریت سواحل مکران برگزار شد که در جریان برگزاری این رویداد از 3 ایده برتر دریایی تقدیر شد.
رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، از برگزاری دومین گشت تحقیقاتی دریایی در خلیج فارس با کاوشگر "خلیج فارس" خبر داد و گفت: در این تحقیقات اقدام به نمونه ‌گیری از 27 نقطه در آب ‌های تنگه هرمز و عسلویه خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: استخراج کاراگینان و بتا کاروتن از ماکروجلبک ها علاوه بر پایه ‌گذاری این صنعت پربازده در جنوب کشور گامی در راستای توسعه پایدار و مبتنی بر محیط‌ زیست در سواحل خلیج ‌فارس و ایجاد فرصت ‌های شغلی بیشتر است.
معاون پژوهش و فناوری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: طول خط ساحلی در سرزمین مادری و جزایر، تنوع در صنایع ساحلی و فراساحلی کشور از مهمترین فرصت های ملی در حوزه دریاست.
مجری طرح کشت و پرورش ماکروجلبک گفت: محصول تولیدی (آگار) هم اکنون از خارج کشور وارد می شود و مهمترین دستاورد این طرح می تواند قطع وابستگی به واردات باشد نمونه آزمایشگاهی آگار تولید شده کاملاً اقتصادی و قابل رقابت است.
برگزیده‌ی چالش فناوری جاذب مواد جدید نفتی با طرح توپ‌های بتنی فوق سبک جاذب مواد نفتی، گفت: حمایت و برگزاری دقیق و کاربردی چالش‌ها و مسابقات ایده ‌پردازی بسیار مفید و با ارزش برای کشور در تمامی حوزه‌ها به خصوص حوزه کمتر توسعه یافته دریا خواهد بود.
تفاهم نامه همکاری سه جانبه در توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، منعقد شد.
محققان کشور در یک پژوهش آزمایشگاهی توانایی یک نوع باکتری در جمع‌آوری مشتقات نفتی از آب دریا را با فناوری نانو مورد بررسی قرار دادند.
با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی تاکنون 50 محور اصلی فناوری دریایی شناسایی‌ شده است که در این راستا تاکنون شناسنامه 11 محور اصلی در بخش دریایی منتشر شده است و پیش بینی‌ می شود تا خرداد سال 97 این تعداد به 20 محور فناوری دریایی افزایش یابد.
با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیر کبیر قرارداد بررسی اسناد سازمان‌ بین‌المللی دریانوردی (آیمو) با دانشگاه صنعتی امیرکبیر به امضا رسید.