۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۳: ۰۷: ۴۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
با حضور مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیر کبیر قرارداد بررسی اسناد سازمان‌ بین‌المللی دریانوردی (آیمو) با دانشگاه صنعتی امیرکبیر به امضا رسید.
عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان نیازمند مدیران تحول‌آفرین است، گفت: بسیاری از ظرفیت‌های دریایی در استان مغفول مانده وبه فعلیت نرسیده است.
قراردادهای پژوهشی در حوزه اکتشاف بین شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه های خوارزمی، شهید بهشتی، شهید چمران، فردوسی مشهد و صنعتی شاهرود امروز با حضور وزیران نفت و علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید.
یکی از دانش آموخته های فیزیک دریا در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از نتایج تحلیل داده های اقیانوس شناسی فیزیکی اندازه گیری شده در چارچوب طرح پژوهشی «پایش خط ساحلی خلیج فارس- منطقه ی ویژه ی اقتصادی پارس شمالی در سال 92 خبر داد.
اولین دوره همایش ملی زیست فناوری دریا با هدف فراهم کردن زمینه های مناسب برای فارغ تحصیلان و فعالان عرصه زیست محیطی دریا در دانشگاه هرمزگان برگزار شد.
رییس فدراسیون قایقرانی گفت: طی 2 سال اخیر حدود 400 فروند قایق تولید شد و در اختیار ورزشکاران این رشته قرار گرفت.
در آستانه فرارسیدن سی و نهمین دهه فجر انقلاب اسلامی، نمایشگاه بزرگ کتاب با عرضه 3000 عنوان از 200 ناشر مختلف کشور در سالن خدمات بندر شهید رجایی برپا شد.
بنادر تجاری بر اساس قوانین و مقررات حاکم و برخورداری از مزایا و تسهیلات قانونی در سه دسته مناطق ویژه اقتصادی بندری، مناطق آزاد بندری و عادی قرار گرفته‌ اند که بر اساس آن‌ ها ارزیابی و دسته‌بندی می‌ شوند.
توجه به حمل‌و‌نقل دریایی در گذر زمان مستلزم بررسی ساختار لنج‌ها و کشتی‌های بادبادنی که تا پیش از موتوردار شدن آن ها نام جهاز داشتند، می‌باشد.
بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی دریانوردی تمامی کشتی‌ها ملزم به داشتن چنین دستگاه‌های ثَباتی در خود هستند تا بتوانند داده‌های حسگر‌های مختلف کشتی را جمع آوری کنند.
مدیر موزه ها و اسناد صنعت نفت گفت: در نظر داریم تسهیلاتی برای گردشگران فراهم شود تا با بازدید از نخستین سکوی نفتی دریایی خاورمیانه با فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که در صنعت نفت صورت می گیرد از نزدیک آشنا شوند.
عملیات آبنگاری و تهیه چارت‌ های دریایی بروز و دقیق موجب می‌ شود تا علاوه بر بی نیازی شناورهای کشور به نقشه‌ های قدیمی خارجی که مستلزم خروج ارز از کشور است، ایمنی شناورهایی که به بندرها کشور تردد می‌ کنند نیز افزایش‌ یافته و میزان حوادث احتمالی نیز کاهش یابد.
اساتید و پژوهشگران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با وقوف کامل بر ارزش های بی شمار دریا و صنایع مرتبط با فناوری های دریایی در ابتدای سال 1391 اقدام به تاسیس آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرودینامیک و پیش رانش دریایی نمودند تا بتوانند از امکانات دریا در جهت ارتقای صنعتی و علمی استان و کشور بهره گیری نمایند.
شبکه ملی ناوگان تحقیقات دریایی کشور متشکل از سازمان و ارگان‌های دریایی است که دارای شناورهای تحقیقات دریایی هستند و این ناوگان تحقیقاتی شناورها و تجهیزات اندازه‌گیری را شامل می‌شود.