پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
محققان واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی دستگاهی برای جداسازی مواد نفت از آب شدند.
دوره آموزشی بازرسی صنعتی در حوزه صنایع دریایی در تاریخ 18 اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.
فدراسیون امیدوار است که با حضور وی باز هم این رشته بتواند به روزهای اوج خود بازگردد. روزهایی که با حضور محسن شادی؛ شادی به رشته روئینگ روی آورده بود. اما در این بین دغدغه هایی نیز وجود دارد که به همین واسطه پای صحبت های محمد رسول صادقی رئیس کمیته روئینگ کشورمان نشستیم.
قایقران بوشهری به مناسبت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس مسافت 33 مایلی (هر مایل دریایی نزدیک به 2 کیلومتر است) حدفاصل بوشهر تا دلوار را پارو زد.
مسابقات ملی شناورهای هوشمند با هدف ارتباط مناسب بین صنعت و دانشگاه، ارتقاء سطح علمی دانشجویان و ترویج فرهنگ دریایی برگزار خواهد شد.
از آنجا که پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ها به شمار میروند با حمایت ستاد تو توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی تسهیلات ویژه به پژوهشگران فعال در حوزه فناوری اهدا می شود.
جهت بالا بردن آشنایی خانواده ها با دریا مسابقه بزرگ خانوادگی دریا در سومین جشنواره ملی دانش آموزی دریا برگزار خواهد شد.
سمینار آموزشی تجاری سازی کارآفرینی و توسعه دانش بنیان دریایی در بندر بوشهر در سالن رئیسعلی دلواری دانشکده مهندسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر، با حضور دانشجویان رشته کشتی سازی و رشته های دریایی، نفت و گاز و اساتید این سمینار آموزشی برگزار گردید.
چهارمین شماره خبرنامه فناوری‌های دریایی با هدف شناسایی و معرفی فناوری‌های نو در حوزه‌های مختلف دریایی منتشر شد.
انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف سخنرانی علمی را با موضوع "مروری بر روش‌های نوین تحلیل امواج غیر خطی در آب‌های کم‌عمق و پدیده‌های هیدرودینامیکی (سونامی، برخورد موج با سازه و ...)" برگزار می نماید.
ترابری دریایی هنوز در زیر سایه پیمان‌های بین‌المللی، موافقت‌نامه‌های دوجانبه و حتی قوانین ملی، احساس امنیت نمی‌کند.
مدیر مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به برگزاری جشنواره ایتاپ (ایده تا پدیده) در 9 اسفند 1395، گفت : هدف از این جشنواره طرح ایده های نو در زمینه های مختلف همچنین آشنایی عموم با نهادهای حمایت کننده از این ایده ها از جمله پارک علوم و فناوری و مرکز رشد است.
طرح جامع مطالعاتی دریای مازندران با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و همکاری اعضای شبکه ملی ناوگان تحقیقات دریایی درسال 96 برگزار خواهد شد.
نشست دوجانبه ای میان دانشجویان و اساتید دانشکده علوم دریایی دانشگاه بصره و دانشجویان و اساتید علوم فنون دریایی خرمشهر در خرمشهر برگزار شد.