پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مسابقات ملی شناورهای هوشمند با هدف ارتباط مناسب بین صنعت و دانشگاه، ارتقاء سطح علمی دانشجویان و ترویج فرهنگ دریایی برگزار خواهد شد.
از آنجا که پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ها به شمار میروند با حمایت ستاد تو توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی تسهیلات ویژه به پژوهشگران فعال در حوزه فناوری اهدا می شود.
جهت بالا بردن آشنایی خانواده ها با دریا مسابقه بزرگ خانوادگی دریا در سومین جشنواره ملی دانش آموزی دریا برگزار خواهد شد.
سمینار آموزشی تجاری سازی کارآفرینی و توسعه دانش بنیان دریایی در بندر بوشهر در سالن رئیسعلی دلواری دانشکده مهندسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر، با حضور دانشجویان رشته کشتی سازی و رشته های دریایی، نفت و گاز و اساتید این سمینار آموزشی برگزار گردید.
چهارمین شماره خبرنامه فناوری‌های دریایی با هدف شناسایی و معرفی فناوری‌های نو در حوزه‌های مختلف دریایی منتشر شد.
انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف سخنرانی علمی را با موضوع "مروری بر روش‌های نوین تحلیل امواج غیر خطی در آب‌های کم‌عمق و پدیده‌های هیدرودینامیکی (سونامی، برخورد موج با سازه و ...)" برگزار می نماید.
ترابری دریایی هنوز در زیر سایه پیمان‌های بین‌المللی، موافقت‌نامه‌های دوجانبه و حتی قوانین ملی، احساس امنیت نمی‌کند.
مدیر مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به برگزاری جشنواره ایتاپ (ایده تا پدیده) در 9 اسفند 1395، گفت : هدف از این جشنواره طرح ایده های نو در زمینه های مختلف همچنین آشنایی عموم با نهادهای حمایت کننده از این ایده ها از جمله پارک علوم و فناوری و مرکز رشد است.
طرح جامع مطالعاتی دریای مازندران با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و همکاری اعضای شبکه ملی ناوگان تحقیقات دریایی درسال 96 برگزار خواهد شد.
نشست دوجانبه ای میان دانشجویان و اساتید دانشکده علوم دریایی دانشگاه بصره و دانشجویان و اساتید علوم فنون دریایی خرمشهر در خرمشهر برگزار شد.
رمانی تازه از مریم بصیری با عنوان «فانوس دریایی» از سوی نشر آرما با محوریت شهدای نیروی دریایی ارتش منتشر شد.
مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از برگزاری اولین جشنواره ایتاپ (ایده تا پدیده) 19 اسفندماه در این مرکز خبر داد و گفت: علاقه مندان تا پنجم اسفند ماه فرصت دارند که ایده‌های خود را در سامانه اینترنتی جشنواره ثبت کنند.
رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر : همایش ملی توسعه پایدار دریا محور با هدف بهره گیری از ظرفیت علمی کشور و دستیابی به یافته های پژوهشی جدید به منظور توسعه استفاده بهینه و مهندسی دریا به مدت دو روز برگزار شده است.
به منظور برنامه ریزی و تصمیم گیری در جهت توسعه فناوری های اولویت دار، شناسنامه محورهای فناوری با همکاری اساتید دانشگاهی تهیه می‌شود.