۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸: ۴۶: ۲۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
ایده "دستگاه شوک الکتریکی خارجی خودکار" که در مسابقات "ایده پردازی دریایی" مقام سوم را در بخش دانشجویی کسب کرد، می تواند پس از سکته قلبی و مغزی در زمان طلایی که بین 1 الی 3 دقیقه می باشد، بیمار را احیاء نماید.
صاحبان ایده "ماسک تنفسی ضد سرب از خیار دریایی" که موفق به کسب رتبه سوم مسابقات "ایده پردازی دریایی" در بخش دانش آموزی شدند، رفع مشکلات تنفسی بخاطر ورود سرب و فلزات سنگین به بدن را علت ابداع این ایده عنوان نمودند.
چهارمین جشنواره ملی “دریا مسیر پیشرفت” با هدف فرهنگ سازی و تامین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور با برنامه هایی جامع از فردا یکم آبان ماه با حضور مقامات و مسئولین کشوری و لشگری آغاز و به مدت 3 روز برپا خواهد بود.
دومین همایش پیشرانه‌ های دریایی توسط سازمان صنایع دریایی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 6 اسفند ماه امسال برگزار می ‌شود.
هیات داوران مسابقه ملی "ایده بازار دریایی"، 48 ایده‌ را در بخش دانش آموزی و 39 ایده‌ را در بخش دانشجویی حائز شرایط لازم برای شرکت در مرحله نهایی این مسابقه ملی دانستند.
نماینده مردم ایرانشهر در پارلمان گفت: حضور موفق در هر یک از حوزه های دریایی، قطعاً پایه‌ گذار توسعه خواهد بود.
در بخش "ایده‌ بازار دریایی" چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"، 510 ایده برای راه ‌یابی به مرحله نهایی داوری شد.
سخنرانی علمی "بررسی آلاینده ‌های منتشر شده از موتورهای دیزل دریایی و راهکارهای کاهش آن" توسط نمایندگان دانشگاه امام‌ خمینی (ره) نوشهر یکم آبان‌ ماه 97 در باغ موزه دفاع مقدس ارائه می ‌شود.
به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش ‎آموزان با موضوع دریا و تلاش برای ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنایع دریایی، ۱۴ سمینار و کارگاه تخصصی در چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" برگزار می ‌شود.
مسابقه "شناورهای سوخت پاک (Chemi Ship)" به منظور زمینه‌ سازی برای طراحی و ساخت شناورها و سازه‌ های مرتبط با دریا و سازگار با محیط ‌زیست برگزار می ‌شود.
دبیرگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی‌ گفت: اهمیت راهبردی دریا در توسعه کشورها امروز نیاز به اثبات ندارد و دریا و صنایع مرتبط با آن نقش انکارناپذیری در توسعه‌ یافتگی جوامع پیشرفته داشته و دارد.
مدیر مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه هرمزگان هدف از برگزاری مسابقه ایده برتر با محوریت صنایع دستی دریایی را بهبود کسب و کار روستایی و خانگی، توسعه سواحل مکران و استفاده از ظرفیت ها و حمایت از فعالان حوزه فرهنگ و هنر برشمرد.
دبیر رویداد "استارت‌ آپی اپلیکیشن های دریایی" با اعلام مهلت تمدید ارسال آثار گفت: گروهی از کارشناسان برجسته حوزه اپلیکیشن به عنوان تیم داوری این بخش انتخاب شده ‌اند.
کارگروه زیست ‌فناوری دریای ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی در ادامه اجرای طرح های حوزه زیست فناوری دریا، قصد دارد طرح نقشه راه ملی زیست‌ فناوری دریا را اجرایی کند.