۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶: ۳۹: ۳۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
کتاب مجموعه قوانین و مقررات شیلات ایران توسط پدید آورندگان دکتر افشین عادلی و دکتر ضا عباسپور نادری در سال 1396 به زیور طبع آراسته شد.
مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تشریح برخی از اقدامات این اداره کل در حوزه مسؤولیت های اجتماعی، گفت: 12 مجموعه آموزشی در دو شهرک مسکونی تحت پوشش فعال هستند که به جمعیتی بالغ بر یك هزار و 400 نفر دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی، خدمات آموزشی ارایه می دهند.
رئیس فدراسیون قایقرانی با ابراز رضایت از عملکرد تیم روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا با بیان اینکه قرارداد جیوگانیک مربی تیم تمدید شده است، گفت: اقدامات اولیه برای خرید ۳۴ فروند قایق جدید روئینگ انجام شده است.
بانوی طلایی روئینگ قهرمانی آسیا گفت: کسب مدال در بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست اما قایق‌های ایران خوب نیست و حتی استاندارد نبوده و وزن آنها زیاد است ولی ما سعی می‌کنیم با شرایط کنار بیاییم.
مطالعات بر روی طرح تحقیقاتی جداسازی و شناسایی ترکیبات جاذب تشعشعات فرابنفش از جلبک‌های خلیج‌فارس، به‌منظور تولید کرم‌های ضد آفتاب متناسب با محیط جغرافیایی کشور آغاز شد.
"روند فناور یهای دریایی جهانی" توسط Lloyd’s Register, QinetiQ و دانشگاه ساوتهمپتون، با هدف کمک به ذینفعان دریا برای درک فرصت های بلند مدتی که با این تغییرات فناوری به وجود می آید، نوشته شده است و ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی باتوجه به نقش صنایع و فناوری های دریایی در آینده بشریت و جایگاه آن در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های کلان کشور اقدام به ترجمه این کتاب کرده است.
مسابقات قایقرانی ارتش با کسب مقام قهرمانی توسط نیروی دریایی در دریاچه آزادی پایان یافت.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه موج سواری خاص این استان است، گفت: اولین جشنواره گردشگری موج سواری زیر نظر فدراسیون جهانی این ورزش در سواحل چابهار و کنارک اواخر مرداد ماه امسال برگزار می‌شود.
آیین رونمایی دفاتر و نوشت‌افزارهای تخصصی ایرانی با نماد «بابای دریایی» که توسط حوزه هنری استان تهران طراحی و تولید شده است برگزار خواهد شد.
پایان نامه ای در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسی دریا – گرایش معماری کشتی – هیدرومکانیک از دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به معرفی آن می پردازیم.
مرحله دوم انتخاباتی تیم ملی جت اسکی ششم تیر ماه به میزبانی بندر کوهستک برگزار خواهد شد.
کارگاه علمی - آموزشی 'تحولات حقوق بین المللی در اقیانوس جنوبی و جنوبگان' توسط 'دکتر جولیا جبور' استاد دانشگاه استرالیا از امروز 21 خرداد ماه به مدت 3 روز در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می شود.
پیش برنده واترجت در مقایسه با پروانه های معمول، از موج دریا تأثیر نپذیرفته و فشار اضافی به موتور اصلی وارد نمی‌کنند، در حال حاضر اصلی ترین شناورهای استفاده کننده از سیستم رانش واترجت شناورهای مسافری خیلی سریع (Fast Ferry) هستند.
محققان واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی دستگاهی برای جداسازی مواد نفت از آب شدند.