پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
به منظور برنامه ریزی و تصمیم گیری در جهت توسعه فناوری های اولویت دار، شناسنامه محورهای فناوری با همکاری اساتید دانشگاهی تهیه می‌شود.
نخستین نرم افزار تخصصی نظارت بر آبهای ساحلی كشور و مدیریت عملیاتها از جمله مقابله با الودگی نفتی و نجات جان انسانها در دریا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی و ساخته شد.
محققان دانشگاه جامع علمی کاربردی موفق به طراحی و ساخت ربات بازرسی فیبرهای دریایی با نام «سنجشگر خلیج‌فارس» شدند.
با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه جهانی دریانوردی و سازمان بنادر و دریانوردی ایران علاوه بر برگزاری دوره‌های مشترک در زمینه‌های مربوط بر توسعه تخصصی حوزه‌های دریایی و دریانوردی تاکید شد.
مارین نیوز در بخش معرفی کتاب، "حقوق بین‌الملل دریاها با نگاهی به مسائل ایران" به ترجمه و تألیف دکتر علیرضا ابراهیم‌گل عضو هیأت علمی و استاد یار دانشگاه تهران و حسن خسروشاهی دانشجوی دکتری همین دانشگاه که توسط انتشارات خرسندی در سال 94 به چاپ رسیده است را به شما معرفی می نماید.
وزیر ورزش و جوانان گفت : توسعه ورزش‌های آبی در استان بوشهر و تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دستور کار است.
مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از موفقیت هشت شرکت برای اخذ مجوز ثبت شرکت در گروه شرکت های دانش بنیان خبر داد.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری نوشهر گفت : نوشهر دارای ایده های فناورانه زیادی در حوزه دریا است که باید تقویت شود.
دانشگاه صنعتی شریف با برگزاری کنفرانس بین‌المللی ناوبری، آخرین دستاوردهای علمی متخصصان این حوزه را ارائه خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان خواستار اجرای سریعتر طرح های تحقیقاتی بیشتری در این منطقه شد.
دانشجویان مهندسی کشتی گرایش موتور دانشگاه علوم و فنون دریایی از کارخانه کشتی سازی اروندان بازدید کردند.
دبیر علمی دومین همایش ملی توسعه پایدار دریامحور با اشاره به ارسال بیش از 300 مقاله به دبیرخانه این همایش، گفت: بر اساس داوری‌های انجام‌شده، از میان مقالات پذیرفته شده، تعداد 60 مقاله به صورت شفاهی و نزدیک به 120 مقاله نیز در قالب پوستر در همایش ارائه خواهند شد.
مسابقه "طرح ها و دستاوردهای فناورانه" یکی از بخش های جشنواره دریا مسیر پیشرفت بود که در سه بخش شرکت های دانش بنیان، مراکز علمی و ارگان های دریایی برگزار و پس از داوری بیش از ۴۰ طرح فناورانه دریایی، طرح های برتر در هر بخش مشخص شدند.
در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه به ارائه آخرین دستاوردهای فناورانه خود پرداختند.