۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰: ۵۵: ۴۷
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مدرسه غواصی آبکاوان با همکاری نشریه الکترونیک باستان شناسی منظر دریایی که از دو اهرم عملی و نظری برخوردارند، اقدام به برگزاری سلسله کارگاه‌ های آموزشی در زمینه باستان‌ شناسی‌ دریایی نموده‌ اند تا ضمن افزایش سطح آگاهی اقشار جامعه گام‌ هایی در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی دریایی برای نسل‌ های آتی بر داشته باشند.
کتاب "فناوری نانو در صنایع دریایی" توسط دکتر حسن قاسمی (عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر) و هاشم نوروزی (دانشجوی دکتری مهندسی دریا) تدوین گردیده که به تشریح جامع مقدمه ای از فناوری نانو در صنایع دریایی پرداخته است.
کتاب بازآفرینی سکوهای نفتی تالیف سیده لیلا حسینی کیاسری، در برگیرنده توضیحاتی کاربردی پیرامون تجربه پژوهشی بازآفرینی سکوی بازنشسته قشم می باشد که با مشارکت اعضای هیئت علمی رشته های نفت، صنایع دریایی و معماری منتج به طرح معماری هماهنگ با اصول و ضوابط سازه ای، مکانیکی، ایمنی، دریایی و زیست محیطی گردیده است.
دستاوردهای فناوری دریایی کشور به همراه غرفه های جنبی مانند پخت نان و غذای محلی استانهای ساحلی، صنایع دستی و همچنین 4 استارتاپ دریایی ثبت شده به نمایش در خواهد آمد.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز با اعلام اینکه 49 دانش آموز این استان در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت موفق به کسب 49 مقام برتر شدند، گفت: این جشنواره در حقیقت نتیجه تلاش های علمی اساتید و نخبگان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان برای توسعه فناوری های دریایی است.
دبیر مسابقات شناورهای هوشمند گفت: درسال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری را با حضور شرکت‌های دانش بنیان در بخش شناورها شاهد بودیم که از آن جمله می‌توان به بحث هوشمند سازی شناورها اشاره کرد.
دبیر بخش 'ایده بازار دریایی "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" با بیان اینکه تاکنون تعداد 425 ایده دریافت شده است، گفت: دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی "سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" در راستای توجه به ایده پردازی و حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریایی برگزار می گردد.
دبیر بخش برگزاری سمینارها و کارگاه های علمی "سومین جشنواره دریا مسیر پیشرفت": سمینارها و سخنرانی های آموزشی با عناوین مختلفی در حوزه دریایی با همکاری سازمانها، ارگانها و شرکتهای دریایی کشور در این جشنواره برای دانش آموزان و دانش جویان برگزار خواهد شد.
دبیر سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت گفت: این جشنواره که 9 تا 11 آبان ماه برگزار خواهد شد، با استقبال بی‎ نظیر شرکت‌ ها، ارگان‎ ها، دانشگاه ‎ها و مراکز تحقیقاتی دریایی کشور روبه‌رو شده است.
فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه گفت: در سال تحصیلی جدید ۹۰۹ نفر تاکنون در دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای ثبت نام کردند و این دانشگاه ظرفیت پذیرش تا سقف هزار و ۴۰۰ نفر را دارد.
نخستین دوره مسابقات جام دریا ربات های زیرسطحی دانش آموزان استان مازندران در فریدونکنار برگزار شد و دانش آموزان منتخب به مسابقات کشوری تهران که ماه آینده برگزار می شود، راه یافتند.
پنجمین مرحله اردوی تیم ملی قایقرانی بادبانی در پایگاه قهرمانی بادبانی بندرانزلی آغازشد.
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار: مشکلات دانشجوها به قدری زیاد شده است که دیگر یادشان رفته به نیامدن اساتید به کلاس آن هم در هفته دوم ایراد بگیرند و دیگر با اندکی تغییر اوضاع کلاهشان را بالا می اندازند.
کتاب مجموعه قوانین و مقررات شیلات ایران توسط پدید آورندگان دکتر افشین عادلی و دکتر ضا عباسپور نادری در سال 1396 به زیور طبع آراسته شد.