۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹: ۲۲: ۵۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: دانشگاه دریایی امام خمینی (ره) نوشهر رشد چشمگیری در عرصه‌ های علمی و نظامی داشته است.
انسان‌ها در آینده ناگزیر به سوی استفاده از دریاها هستند و این یعنی قطعا آینده آبی است و این برای کشورمان با داشتن مرزهای طویل آبی یک فرصت بی‌نظیر است، لذا اصلاح برنامه‌ آموزشی رشته‌ مهندسی دریا ضرورتی انکارناپذیر جهت بقا و ادامه حیات و سپس رشد و توسعه و پیشرفت این رشته ‌و در نهایت از استفاده از پتانسیل‌های دریا است‌ .
هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران، پروژه های مطالعاتی طرح استقرار مدیریت خوردگی این شرکت را که در بخش های خشکی و دریایی صنایع بالادستی نفت و گاز است، تصویب کرد.
صاحب ایده تولید نمک خوراکی با استفاده از جلبک های دریایی گفت: مزایای این ایده از لحاظ کمک به بهداشت و سلامت عمومی بسیار قابل‌ توجه است، همچنین این طرح در صورت موفقیت، نوعی نمک گیاهی با منشأ دریایی تولید می‌ نماید که علاوه بر ایجاد طعم شوری، به‌ طور طبیعی دارای مقادیر کافی ید و مواد معدنی و مقادیر کمتری سدیم است.
مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان از پذیرش ۱۲ واحد فناور در مرکز رشد این پارک فناوری خبر داد.
محققان بوشهری در پژوهشکده خلیج فارس، با جلبک دریایی چندین محصول تولید کرده اند که در صنایع غذایی، دارویی و آبزی پروری کاربرد دارند.
عضو هیئت ‌علمی دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه توسعه بهره‌ برداری از دریا مستلزم توسعه فناوری‌های دریایی است، گفت: به‌ کارگیری علم و فن ‌‏آوری، علاوه بر توسعه کمی بهره ‌برداری از دریا در زمینه‏ های گوناگون از جمله صنعتی، اقتصادی، پژوهشی و ... باعث افزایش کیفیت استفاده و نیز کاهش هزینه‏ های بهره‌ برداری می‌ ‏شود.
دانشجوی دکتری دانشگاه هرمزگان و برگزیده ایده برتر "ماسک صورت ژلاتین دریایی" در مسابقه ایده بازار دریایی استان هرمزگان، گفت: ماسک صورت ژلاتین دریایی قابلیت لیفتینگ پوست را دارد که تولید آن علاوه بر ارزآوری داخلی سبب خودکفایی کشور از لحاظ تولید محصولات آرایشی از منابع ایمن دریا می ‌شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تشکیل کارگروه زیست‌فناوری دریا در ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد.
اندیشکده توسعه سواحل مکران بعنوان بازوی پژوهشی و تحقیقاتی توسعه سواحل مکران با همکاری دانشگاه‌های چابهار در این بندر راه ‌اندازی شد.
برای نخستین بار کنفرانس بین المللی پارک ها و مراکز رشد (2018 IASP) به میزبانی ایران برگزار می شود و در این رویداد 500 متخصص حوزه پارک‌های فناوری از سراسر دنیا به ایران سفر خواهند کرد.
معاون اولین مرکز نوآوری و فناوری مهندسی دریایی کشور گفت: قاعدتا توسعه فناوری ‌های مختلف، معطوف به تولید بازارهای مرتبط با آن فناوری ها و ایجاد گردش مالی در کشور است؛ فناوری صنایع دریایی در کشور به اندازه رفع نیازهای داخلی کشور و حتی فراتر از آن توسعه پیدا کرده است اما پشتوانه ‌های اقتصادی مورد نیاز متناسب با آن نیست.
سرپرست مرکز اقیانوس ‌شناسی خلیج فارس گفت: همکاری های پژوهشی این مرکز با دانشگاه ها در حوزه های مختلف دریایی افزایش می یابد.