۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱: ۵۱: ۴۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مانور بین المللی هشدار سونامی با هماهنگی کمیته بین دولتی اقیانوسی (IOC) و سامانه هشدار سونامی اقیانوس هند (IOTWS) همزمان با حضور 24 کشور حاشیه اقیانوس هند در روستای بحل شهرستان جاسک با موفقیت برگزار شد.
مدیر کارگروه زیست فناوری دریا ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: باید تلاش کنیم که سهم زیست‌فناوری دریا در تولید ناخالص ملی افزایش یابد.
دبیر اجرایی چهارمین جشنواره فیلم و عکس دانشجویی دریا گفت: 310 اثر شامل 300 قطعه عکس و 10 فیلم به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم و سه نفر از همکاران او با حمایت سازمان صنایع دریایی کشور، کتاب 'دریا و انرژی ها نو' را منتشر کردند.
با اعطای کرسی پژوهشی به محققان کشور در حوزه پزشکی دریایی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فعالیت های رو به رشدی در این حوزه در حال انجام است و محققان به دستاوردهای قابل قبولی رسیده اند.
در راستای برگزاری چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، چهارمین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه دانشجویی دریا برگزار می‌شود.
یکی از اولویت های حمایتی صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست‌ فناوری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی توسعه زیست فناوری دریا است.
سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان گفت: سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله بخش رودبنه این شهرستان برگزار می شود.
هشتمین نشست مشترک شرکت های دانش بنیان دریایی در راستای هم اندیشی و توسعه تعاملات برگزار شد.
مدیرکل دفتر زمین‌ شناسی دریایی سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی از انجام مطالعات زمین‌شناسی دریایی در تنگه هرمز و جنوب جزیره قشم خبر داد و گفت: این مطالعات با کاوشگر تحقیقاتی "خلیج فارس" انجام خواهد شد.
در نشست هم اندیشی با حضور نمایندگان ارگان‌ های دریایی کشور، تشکیل کمیته ‌ای متشکل از نمایندگان سازمان ‌ها و ارگان‌ های دریایی، برای ارزیابی و داوری طرح ‌های فناورانه ارسالی به دبیرخانه جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" مورد بررسی قرار گرفت.
با تلاش محققان در صنعت دریایی؛ در 6 حوزه صادرات، گردشگری، تعمیرات، خدمات و زنجیره تأمین، همچنین بازیافت شناورها و سازه‌های دریایی در چند سال اخیر موفق عمل شده است.
مجموعه متشکل از اطلاعات، ابزارها و تکنیک‌ هایی که از علم و تجربه عملی نشأت‌گرفته‌ اند و در توسعه، طراحی، تولید و به‌کارگیری محصولات، فرایندها، سیستم‌ ها و خدمات مورد استفاده قرار می‌ گیرند را می‌ توان تعریفی از فناوری در محور نرم‌ افزارها نامید.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ ای استان بوشهر گفت: در راستای توانمندسازی متقاضیان اشتغال بر اساس ظرفیت‌ صدرا، کارگاه‌ های آموزش مهارتی در جوار صنایع دریایی صدرای بوشهر افتتاح می‌ شود.