۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷: ۱۶: ۴۰
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور از سهم 70 درصدی بخش تعاون از اشتغال دریایی خبر داد و گفت: افزایش قیمت سوخت بر فعالیت شاغلان تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر و امرار معاش فعالان تأثیر گذاشت.
مدیر ارشد شرکت بیمه «استیم شیپ میوچوآل» گفت: سانچی تحت پوشش بیمه p&I نزد این شرکت است و اکنون در حال کمک به اعضای خود برای انجام مراحل جبران خسارت هستیم.
مقام‌های اداره ناوگان بازرگانی پاناما بر اساس بررسی‌های اولیه می‌گویند نشانه‌ای مبنی بر اینکه کشتی نفت‌کش سانچی پروتکل‌های امنیتی را نقض کرده باشد، وجود ندارد.
دبیر انجمن صنعت بانکرینگ ایران با بیان اینکه هنوز بخش خصوص از ابعاد منافع اقتصادی صنعت بانکرینگ بی خبر است، گفت: غفلت از این صنعت و عدم حمایت همه جابنه از آن می‌تواند زمینه فرصت سوزی و هدر رفت منافع ملی را در برداشته باشد.
حمل و نقل دریایی به عنوان ایمن ترین و با صرفه ترین شیوه حمل و نقل انبوه کالا نسبت به سایر شیوه های حمل و نقل، از جایگاهی کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها برخوردار است.
شرکت CMA CGM، غول فرانسوی صنعت کشتیرانی جهان اعلام کرد، سرویس سیمکس ۹ خود از چین به مقصد ایران را از سر می گیرد.
یک فروند کشتی غول‎پیکر شرکت ملی نفتکش ایران موفق به نجات سرنشینان سریلانکایی یک قایق ماهیگیری واژگون شده در آب‎های اقیانوس هند شد.
‌جلسه هم اندیشی فعال‌سازی بندر چابهار با حضور ایران نژاد نماینده مردم شهرستان‌های چابهار کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
آمارهای مختلف از رتبه‌بندی جایگاه کشورهایی که دارای مرز آبی هستند نشان می‌دهد که هر چند ایران در منطقه از حیث ناوگان توانسته است جایگاه نخست را از آن خود کند اما در حمل و نقل دریایی در جهان رتبه بیستم جهان را کسب کرده است که نشان‌دهنده مغفول ماندن این بخش در اقتصاد ایران دارد.
رئیس جمهوری لایحه "موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزربین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان"را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: معلق‌ کردن شناور در اسکله توسط کشتیرانی کار درستی نیست و می بایست به تعهدات خود در خارگ پایبند باشد، این نوع اقدامات شایسته مردم مقاوم خارگ نبوده و قطعأ مردم این وضعیت را فراموش نخواهند کرد.
نمایندگان مردم در خانه ملت یک فوریت لایحه اصلاح قانون تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی ها را پس از تشریح نظرات خود تصویب کردند.
نخستین نشست مشترک کارشناسی جمهوری اسلامی ایران و یونان با محور حمل و نقل دریایی و امور بندری پس از تبادل رسمی پیش نویس اسناد ذیربط بین دوکشور در بندر پیرائوس یونان برگزار شد.
مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: 200 میلیارد ریال از محل درآمدهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته مصوب شد تا به خطوط کشتیرانی در کشور یارانه پرداخت شود.