۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۳: ۰۱: ۵۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران گفت: تحریم قطر از سوی کشورهای عربستان، امارات و... و افزایش امکان صادرات کالا از ایران به قطر برای تامین کالاهای مصرفی در این کشور به فرصتی برای سوء‌استفاده گروهی از کشتی‌داران در جنوب ایران تبدیل شده است و بازار سیاهی برای حمل کالا به قطر به وجود آمده است.
دوران پس از برجام امکان حضور مجدد کشتیرانی را در تجارت بین‌الملل فراهم کرد و اکنون 17 خط بین‌المللی کشتیرانی به ایران رفت و آمد می‌کنند.
با موافقت نمایندگان مجلس، لایحه موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین ایران و کره جنوبی تصویب شد.
بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه ها و ماده ۷۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، تعیین قیمت فرآورده های اصلی با سازمان هدفمند کردن یارانه هاست نه شرکت ملی نفت ایران.
پیرو اولین حضور نماینده انجمن صنفی دریانوردان به عنوان یکی از ارگانهای وابسته به ITF در اجلاس FAL در سازمان جهانی دریانوردی IMO موارد زیادی از مطالبات و درخواستهای بین المللی دریانوردان ایرانی در این نهاد مهم دریایی مطرح شد.
آنچه که در این بخش مطالعه می‌کنید، برخی از مشخصات کشتی اقیانوس پیمای سانی به همراه تصاویر می‌باشد که اخیراً به جزیره کیش نقل مکان کرده است.
سفیر ایران در انگلیس در یادداشتی با اشاره به ورود کشتی اقیانوس پیمای مسافری "سانی" به بندر کیش تصریح کرد: سفر با کشتی‌های غول پیکر مسافری انتخابی است که به علت تحریم‌های دریایی مردم ما از آن محروم بوده‌اند و این در شرایطی است که موقعیت جغرافیایی ایران امکان بسیار خوبی را برای این‌گونه مسافرت‌ها در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد.
ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) در حال افزایش حضور خود در بازارهای غرب کانال سوئز است، این شرکت‏ همچنین انتظار دارد در ماه های آتی در بازارهای مقطعی نیز وارد شود.
رییس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به رفع موانع بیمه و تردد نفتکش های ایران را در بنادر جهان، برطرف شدن محدودیت فروش، حمل و اجاره نفتکش ها توسط شرکت های بین المللی را از دیگر دستاوردهای برجام عنوان کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خواستار اتنزاع شرکت کشتیرانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به خانواده حمل‌و‌نقل شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت : باید از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت های عملیات بانکرینگ استفاده کرد.
مقامات کشورمان از کلید خوردن پروژه اتصال دریای خزر به خلیج فارس پس از توافق با روسیه خبر داده اند. این پروژه در چند مرحله انجام خواهد شد، که فاز اول آن شیرین سازی آب خزر است پس از وقفه ای که در اجرای آن ایجاد شده بود، مجددا انجام خواهد شد.
مقامات مسئول و رسانه های گروهی چین بر این باورند که نقش ایران در پیشبرد برنامه های توسعه اقتصادی این کشور بسیار با اهمیت است و در حال حاضر چین خواهان بهره از مزایای برجام ایران برای توسعه راه ابریشم نوین زمینی و دریایی است.
در حالی هفته گذشته سایت ۵۲هزار تنی بانکرینگ سلخ قشم به بهره‌برداری رسید که بازار ۸میلیارد دلاری این صنعت در یک غفلت تاریخی و البته همراهی برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های داخلی دودستی تقدیم اعراب حاشیه جنوبی خلیج فارس شده است.