۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۲: ۳۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکارهای سازمان کشتیرانی در زمان تحریم برای مقابله با مسائل پیش‌رو در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
شرکت‌ های ایرانی اعلام کرده اند که خودشان از این پس بیمه نفت ‌کش‌ ها را انجام خواهند داد، کاری که بدون اتصال سیستم بانکی ایران به بانک های بین المللی تا حدودی دشوار به نظر می‌رسد.
استاندار هرمزگان در آغاز فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای مسافربری «سانی» با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری با بهره گیری از ظرفیت های موجود در هرمزگان، گفت: گردشگری دریایی در هرمزگان توسعه می یابد.
ماه ژوئن در حالی رو به پایان است که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جایگاه هجدهم خود را در جدول برترین شرکت‌ های کشتیرانی کانتینری دنیا را از دست‌ داده و با یک پله سقوط در رده نوزدهم ایستاده است.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: کشتیرانی والفجر بوشهر برای استفاده مسافران تحت تملک و اختیار اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار می ‌گیرد.
شرکت خطوط کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان یکی از دو خط کشتیرانی خود به مقصد ایران را متوقف کرده و در مورد دیگر خط کشتیرانی خود به مقصد این کشور تا قبل از ۴ نوامبر، یعنی موعد اجرای تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم گیری خواهد کرد.
مصوبه هیأت وزیران در خصوص اصلاح تدوین آیین نامه واردات کالا توسط ملوانان و لنج های تجاری مورد انتقاد لنج‌ داران و تعدادی از نمایندگان و مقام ‌های استان ‌های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید با تأسف و تعجب اعلام کنم که ناوگان حمل ‌و نقل دریایی ‌مان نیز مانند سایر بخش ‌ها دچار سیاست ‌زدگی شده و بیمار است و این بار نام بیماری ‌اش حق پرچم است؛ مشکل اساسی که هم ‌اکنون گلوی اقتصاد کشور را می‌ فشارد، اعمال برخی قوانینی است که بیشتر جنبه خود تحریمی دارند.
در حالی مرسک غول کشتیرانی دنیا از خاتمه فعالیتش در کشورمان به‌واسطه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خبر داده که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بین شرکت‌های برتر حمل‌ونقل کانتینری دنیا یک پله صعود کرده است.
دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان، مرسک لاین و ام ‌اس‌ سی اعلام کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام در همکاری خود با ایران بازنگری می ‌کنند.
نخستین قفل کشتیرانی ایران در سد سلولی بالادست رودخانه بهمنشیر به عنوان یکی از طرح های مهم ملی و منحصر به فرد پس از انقلاب با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
صنعت کشتیرانی جهانی برای اولین بار در توافقی متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شده است.
هم زمان با روز مهندس، عملیات بنیادی هیدروگرافی توسط سازمان نقشه برداری کشور از سرگرفته شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور از سهم 70 درصدی بخش تعاون از اشتغال دریایی خبر داد و گفت: افزایش قیمت سوخت بر فعالیت شاغلان تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر و امرار معاش فعالان تأثیر گذاشت.