۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۸: ۰۵: ۳۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
شرکت خطوط کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان یکی از دو خط کشتیرانی خود به مقصد ایران را متوقف کرده و در مورد دیگر خط کشتیرانی خود به مقصد این کشور تا قبل از ۴ نوامبر، یعنی موعد اجرای تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تصمیم گیری خواهد کرد.
مصوبه هیأت وزیران در خصوص اصلاح تدوین آیین نامه واردات کالا توسط ملوانان و لنج های تجاری مورد انتقاد لنج‌ داران و تعدادی از نمایندگان و مقام ‌های استان ‌های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید با تأسف و تعجب اعلام کنم که ناوگان حمل ‌و نقل دریایی ‌مان نیز مانند سایر بخش ‌ها دچار سیاست ‌زدگی شده و بیمار است و این بار نام بیماری ‌اش حق پرچم است؛ مشکل اساسی که هم ‌اکنون گلوی اقتصاد کشور را می‌ فشارد، اعمال برخی قوانینی است که بیشتر جنبه خود تحریمی دارند.
در حالی مرسک غول کشتیرانی دنیا از خاتمه فعالیتش در کشورمان به‌واسطه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خبر داده که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بین شرکت‌های برتر حمل‌ونقل کانتینری دنیا یک پله صعود کرده است.
دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان، مرسک لاین و ام ‌اس‌ سی اعلام کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام در همکاری خود با ایران بازنگری می ‌کنند.
نخستین قفل کشتیرانی ایران در سد سلولی بالادست رودخانه بهمنشیر به عنوان یکی از طرح های مهم ملی و منحصر به فرد پس از انقلاب با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
صنعت کشتیرانی جهانی برای اولین بار در توافقی متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شده است.
هم زمان با روز مهندس، عملیات بنیادی هیدروگرافی توسط سازمان نقشه برداری کشور از سرگرفته شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور از سهم 70 درصدی بخش تعاون از اشتغال دریایی خبر داد و گفت: افزایش قیمت سوخت بر فعالیت شاغلان تعاونی‌های حمل و نقل دریایی بار و مسافر و امرار معاش فعالان تأثیر گذاشت.
مدیر ارشد شرکت بیمه «استیم شیپ میوچوآل» گفت: سانچی تحت پوشش بیمه p&I نزد این شرکت است و اکنون در حال کمک به اعضای خود برای انجام مراحل جبران خسارت هستیم.
مقام‌های اداره ناوگان بازرگانی پاناما بر اساس بررسی‌های اولیه می‌گویند نشانه‌ای مبنی بر اینکه کشتی نفت‌کش سانچی پروتکل‌های امنیتی را نقض کرده باشد، وجود ندارد.
دبیر انجمن صنعت بانکرینگ ایران با بیان اینکه هنوز بخش خصوص از ابعاد منافع اقتصادی صنعت بانکرینگ بی خبر است، گفت: غفلت از این صنعت و عدم حمایت همه جابنه از آن می‌تواند زمینه فرصت سوزی و هدر رفت منافع ملی را در برداشته باشد.
حمل و نقل دریایی به عنوان ایمن ترین و با صرفه ترین شیوه حمل و نقل انبوه کالا نسبت به سایر شیوه های حمل و نقل، از جایگاهی کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها برخوردار است.
شرکت CMA CGM، غول فرانسوی صنعت کشتیرانی جهان اعلام کرد، سرویس سیمکس ۹ خود از چین به مقصد ایران را از سر می گیرد.