۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷: ۳۰: ۵۵
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
یک فروند کشتی غول‎پیکر شرکت ملی نفتکش ایران موفق به نجات سرنشینان سریلانکایی یک قایق ماهیگیری واژگون شده در آب‎های اقیانوس هند شد.
‌جلسه هم اندیشی فعال‌سازی بندر چابهار با حضور ایران نژاد نماینده مردم شهرستان‌های چابهار کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
آمارهای مختلف از رتبه‌بندی جایگاه کشورهایی که دارای مرز آبی هستند نشان می‌دهد که هر چند ایران در منطقه از حیث ناوگان توانسته است جایگاه نخست را از آن خود کند اما در حمل و نقل دریایی در جهان رتبه بیستم جهان را کسب کرده است که نشان‌دهنده مغفول ماندن این بخش در اقتصاد ایران دارد.
رئیس جمهوری لایحه "موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزربین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان"را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: معلق‌ کردن شناور در اسکله توسط کشتیرانی کار درستی نیست و می بایست به تعهدات خود در خارگ پایبند باشد، این نوع اقدامات شایسته مردم مقاوم خارگ نبوده و قطعأ مردم این وضعیت را فراموش نخواهند کرد.
نمایندگان مردم در خانه ملت یک فوریت لایحه اصلاح قانون تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی ها را پس از تشریح نظرات خود تصویب کردند.
نخستین نشست مشترک کارشناسی جمهوری اسلامی ایران و یونان با محور حمل و نقل دریایی و امور بندری پس از تبادل رسمی پیش نویس اسناد ذیربط بین دوکشور در بندر پیرائوس یونان برگزار شد.
مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: 200 میلیارد ریال از محل درآمدهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته مصوب شد تا به خطوط کشتیرانی در کشور یارانه پرداخت شود.
بخشدار ویژه خارگ از آغازسرویس دهی مجدد شرکت کشتیرانی والفجر برای تردد مردم جزیره خارگ خبر داد.
طرح راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافری بین ایران و روسیه در سفر سفیر ایران در مسکو به اولیانوفسک بررسی شد.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از خارج سازی دومین مغروقه از آبراه بین المللی اروند در سالجاری خبر داد.
تفاهم نامۀ همکاری استراتژیک حمل و نقل دریایی بین اتاق بازرگانی چین و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.
رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران گفت: تحریم قطر از سوی کشورهای عربستان، امارات و... و افزایش امکان صادرات کالا از ایران به قطر برای تامین کالاهای مصرفی در این کشور به فرصتی برای سوء‌استفاده گروهی از کشتی‌داران در جنوب ایران تبدیل شده است و بازار سیاهی برای حمل کالا به قطر به وجود آمده است.
دوران پس از برجام امکان حضور مجدد کشتیرانی را در تجارت بین‌الملل فراهم کرد و اکنون 17 خط بین‌المللی کشتیرانی به ایران رفت و آمد می‌کنند.