پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) در حال افزایش حضور خود در بازارهای غرب کانال سوئز است، این شرکت‏ همچنین انتظار دارد در ماه های آتی در بازارهای مقطعی نیز وارد شود.
رییس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به رفع موانع بیمه و تردد نفتکش های ایران را در بنادر جهان، برطرف شدن محدودیت فروش، حمل و اجاره نفتکش ها توسط شرکت های بین المللی را از دیگر دستاوردهای برجام عنوان کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خواستار اتنزاع شرکت کشتیرانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به خانواده حمل‌و‌نقل شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت : باید از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت های عملیات بانکرینگ استفاده کرد.
مقامات کشورمان از کلید خوردن پروژه اتصال دریای خزر به خلیج فارس پس از توافق با روسیه خبر داده اند. این پروژه در چند مرحله انجام خواهد شد، که فاز اول آن شیرین سازی آب خزر است پس از وقفه ای که در اجرای آن ایجاد شده بود، مجددا انجام خواهد شد.
مقامات مسئول و رسانه های گروهی چین بر این باورند که نقش ایران در پیشبرد برنامه های توسعه اقتصادی این کشور بسیار با اهمیت است و در حال حاضر چین خواهان بهره از مزایای برجام ایران برای توسعه راه ابریشم نوین زمینی و دریایی است.
در حالی هفته گذشته سایت ۵۲هزار تنی بانکرینگ سلخ قشم به بهره‌برداری رسید که بازار ۸میلیارد دلاری این صنعت در یک غفلت تاریخی و البته همراهی برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های داخلی دودستی تقدیم اعراب حاشیه جنوبی خلیج فارس شده است.
یک نکته در اتصال خزر به خلیج فارس وجود دارد؛ اینکه سطح دریای خزر 28 متر پایین تر از سطح آبهای آزاد (خلیج فارس) است و مسیر شمال-جنوب ایران با بیش از 2 هزار کیلومتر فاصله دارای پستیها و بلندیهای زیادی مانند ارتفاعات البرز و پستیهای دشت کویر و دشت لوت است.
تفاهم نامه توسعه بزرگترین پروژه سوخت رسانی دریایی جنوب کشور در جزیره قشم با حضور نمایندگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم امضا شد.
بیمه‌گران حمل و نقل جهانی پوشش کامل نفت‌کش‌های ایران را از سر می‌گیرند.
آلکسی چیچکین، کارشناس روس می گوید: "از دهه 90 قرن نوزدهم میلادی، طرح کانال کشتیرانی "خزر- خلیج فارس" تا حد زیادی نقش تعیین کننده ای بر میزان سطح روابط روسیه با ایران داشته است.
چین بسیار امیدوار است که با بهره گیری از مزایای برجام ایران بتواند نقش مهمی در پیشبرد برنامه راه ابریشم نوین زمینی و دریایی این کشور داشته باشد.
مدیرعامل بیمه ملت به عنوان عضو کنسرسیوم بیمه اتکایی صنعت نفت و گاز کشور اعلام کرد: با لغو محدودیت‌های تحریم بیمه اتکایی کشتی‌ها به خارج کشور منتقل شد.
نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را مکلف کردند تا پایان برنامه ششم توسعه سهم کشور از بازار سوخت رسانی به کشتی ها در خلیج فارس و دریای عمان را به حداقل ۵۰ درصد برسانند.