۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹: ۴۶: ۵۹
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: محققان این دانشگاه موفق به تولید برق از امواج دریا شدند و این طرح ثبت ملی شد.
اتاق تحلیل و بررسی هواشناسی دریایی استان گلستان در بندرترکمن با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در اداره هواشناسی دریایی بندر ترکمن آغاز بکار کرد.
معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با پیشنهاد اداره کل هواشناسی استان و درصورت موافقت نهادهای اجرایی شهرستان چابهار به زودی کارگروه هواشناسی دریایی در چابهار تشکیل می شود.
ششمین اردوی راهیان نور دانش آموزی شهدای دریایی خلیج فارس استان هرمزگان افتتاح شد.
پژوهشگران آمریکایی، یک بازوی رباتیک ابداع کرده اند که امکان جستجوی ساده‌تر زیر دریا را فراهم می‌ کند.
پژوهشگران موفق به تولید ماده ای به منظور مقاوم سازی بدنه قایق های تندرو شدند.
محققان به تازگی رباتی در شکل و ظاهر عروس دریایی تولید کرده اند که انعطاف زیادی دارد و می تواند در مناطق باریک و باریکه های دریایی شنا کند و به دنبال صخره های مرجانی شکننده بگردد.
آتش سوزی یک فروند لنج بدون سرنشین در حاشیه ساحل رودخانه کارون با همکاری آتش نشانی شهرداری خرمشهر،نیروهای آتش نشانی و نیروهای امداد و نجات واحد دریایی بندر خرمشهر مهار شد.
این قایق برای نخستین بار طی جشنواره قایق رانی 2017 کن (شهری در فرانسه) رونمایی شد که جالب است بدانید از این طرح مفهومی استقبال قابل توجهی به عمل آمد.
خسارت همگانی نوعی از خسارت در حمل و نقل دریایی است که طی آن ناخدای کشتی براساس اختیارات خود برای نجات کالا و کشتی یا هر دو، قسمتی از کالا یا ابزار و ادوات و متعلقات کشتی را به دریا می ریزد.
یک کشتی متعلق به نیروی دریایی روسیه بعداز ۱۱۳ سال در نزدیکی کره جنوبی پیدا شد که گفته می‌شود حامل شمش و سکه‌های طلا به ارزش ۱۰۰ میلیارد پوند است.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با وجود گذشت ۳۰ سال از اتمام جنگ تحمیلی، هنوز تعدادی شناور مغروق در آب های ایران وجود دارد که هنوز خارج سازی نشده اند این در حالی است که عمق این آبراه‎ ها بسیار کمتر از عمقی است که سانچی در آن قرار گرفته است.
محققان دانشگاه تربیت مدرس نانوکپسول‌ های حاوی پپتیدهای زیست فعالی را با استفاده از منابع دریایی تولید کرده‌ اند که به گفته آنها این نانوکپسول‌ ها، طعم و بوی ناخوشایند پپتیدهای حاصل از ماهی را حذف کرده و پایداری و فعالیت ضداکسیدانی آنها را افزایش داده ‌است.
رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر گفت: با رایزنی های صورت گرفته با فدراسیون قایقرانی امتیاز راه اندازی نخستین باشگاه قایق های بادبانی جنوب کشور به بوشهر واگذار شد.