۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵: ۲۹: ۰۳
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت پروژه انتقال آب کنارک به چابهار کُند و نگران کننده است به نظرم از طرف وزارت نیرو کوتاهی صورت گرفته است، در منطقه محروم اگر آب و امکانات نباشد مردم چکار باید بکنند.
معاون هماهنگی اقتصادی استاندار بوشهر گفت: تا پایان سال، ۶۰ طرح اقتصادی با اشتغال ۱۲۵۰ نفر در بوشهر با محوریت طرح ‌های دریامحور اجرایی می‌ شود.
فدراسیونی که به تازگی از قایفرانی منفک شده، در همان فدراسیون استقرار یافته است!
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به هزینه شیرین سازی آب دریا در کشور، گفت: بر اساس آخرین قراردادهایی که به امضا رسیده هزینه هر متر مکعب آب از طریق شیرین ‌سازی آب دریا حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان تمام می شود.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: انتقال آب دریای عمان در شرایط کنونی حلال تشنگی استان پهناور سیستان و بلوچستان است به شرطی که متولیان امر یکبار برای همیشه این مهم را در دستور کار قرار دهند.
50 هزار کشتی که در دریاهای آزاد در حال حرکت هستند، روزانه بیش از 5 میلیون بشکه نفت مصرف می کنند که این روند ممکن است به زودی به پایان برسد. چراکه کشتی ‌های تجاری در سرتاسر جهان در شرف وقوع عمیق ‌ترین انقلابی هستند که از زمان رو به پایان کشتی‌ های بخار زغال سنگی دیده ‌اند.
جستجوی باستان‌شناسان برای پیدا کردن کِشتی گمشده در عمق دریای مازندران (کاسپین) بی‌نتیجه ماند. این کاوش‌ها در پی کشف یک لنگر عظیم و تاریخی آغاز شده بود؛ لنگری که احتمالا از یک کشتی روس جدا شده و حالا برای شناسایی و سالیابی دقیق‌تر به مؤسسه‌ ایتالیایی «ایزمئو» در شهر رم (ایتالیا) فرستاده شده است.
کشتی رویای دریا به منظور افزایش جذابیت های گردشگری کیش و ارتقاء فرهنگ بهره مندی از دریا آماده بهره برداری است.
مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت گردشگری گفت: طی چند روز آینده با حضور وزیر گردشگری نخستین کروز کشور که از فرانسه خریداری شده از مقصد بوشهر در آب ‌های خلیج فارس و با ظرفیت ۱۷۰۰ نفر رونمایی می ‌شود.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ۳ لنج صیادی کنارک امروز ۲ ساعت در آتش سوختند و درحال حاضر لنج ‌ها وسط دریا درحال انجام اقدامات ایمنی هستند.
علی رغم اینکه گیلان در وضعیت قرمز کرونایی به سر می ‌برد و توصیه ‌های فراوان در کل برای عدم مسافرت می شود اما ترافیک محورهای شمالی نشان می دهد یکی از مقاصد گردشگران گیلان و حضور در سواحل دریای کاسپین است.
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: حادثه آتش‌ سوزی شناور تجاری بندر محمد عامری خسارت جانی نداشته است.
۸ فروند لنج صیادی و ۳ قایق در بندرلنگه بامداد روز گذشته در آتش سوختند که خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی نداشته است.
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: نخستین کمیته فرعی هواشناسی دریایی کشور با هدف افزایش ایمنی فعالیت های دریایی و کاهش آثار مخاطره آمیز پدیده های جوی-دریایی در چابهار تشکیل شد.