۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۷: ۵۲: ۳۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
باستان شناسی زیر آب در جدیدترین کشف، محموله‌ ای شگفت انگیز از آثار باستانی در عمق آب‌ های جاوای اندونزی را شناسایی کرده است.
این اشتیاق تمام نشدنی و همیشگی بشر است، کشف چیزهایی که حدس می زند در دورترین نقاط آبها و آسمانها ممکن است وجود داشته باشند.
طرح ابر جاذب کربنی با هدف طراحی و ساخت یک جاذب برای جداسازی آلاینده های روغنی از محیط زیست و خصوصاً آب، مورد حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی قرار گرفته است.
مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس‌ شناسی سازمان هواشناسی با اشاره به برنامه توسعه صنعتی منطقه مکران اظهار کرد: با توجه به سیاست ‌های کشور مبنی بر توسعه منطقه مکران و نیاز کشور به امر پایش محیطی برای سواحل این منطقه باید هواشناسی دریایی مورد توجه قرار گیرد و تجهیز امکانات ضرورت دارد.
ساخت ربات دریایی توسط متخصصان داخلی که ۲ تن وزن دارد و تا ۱۵۰ متر زیر دریا را پوشش می‌دهد.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بندر مرزی آستارا از ثبت جهانی «کلاز» نوعی قایق چوبی سنتی که برای کندوکاو بروی آن از هیچ ابزار صنعتی به غیر از یک تیشه استفاده نمی‌شود، خبر داد.
اژدرها برای پلتفرم های نظامی دریایی مانند زیردریایی ها، کشتی های سطحی، هواپیماها و هلی کوپترها از هر سلاح دیگری بهتر و مقدم تر هستند.
پژوهش‌ های جدید تیمی از محققان عمانی - انگلیسی نشان می‌ دهد بخش‌ هایی از دریای عرب که با عنوان مناطق مرگ مشهور بوده و آب آن فاقد اکسیژن است به سمت دریای عمان حرکت کرده و در حال حاضر بخش‌ هایی از آب دریای عمان تقریباً فاقد اکسیژن است.
مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: ۱۱ هزار و ۹۸۶ گردشگر نوروزی به اردو‌های راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس اعزام شدند.
شهرستان جاسک در شرق استان هرمزگان با داشتن جاذبه های فراوان گردشگری به خصوص سواحل بکر و منحصر به فرد در انتظار گردشگران نوروزی است.
جانشنین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اردوهای راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس از 25 اسفند امسال تا 12 فروردین سال آینده در هرمزگان برگزار می شود.
مسئول اردویی و راهیان نور سپاه استان بوشهر گفت: کاروان نور دریایی به جزیره مقام خارگ از ۲۵ اسفند آغاز و روزانه ۳۰۰ زائر به این جزیره منتقل می‌شود.
محققان دانشگاهی یک حلزون دریایی بدون پوسته «سایبری» ساخته اند که مجهز به هوش مصنوعی است.
لنگرود شهر منتخب نادرشاه افشار برای ایجاد پایگاه دریایی بوده است، راه‌اندازی کارخانه کشتی‌سازی و ایجاد پایگاه دریایی همواره راهکار مناسبی برای توسعه تجارت بوده است.