۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹: ۳۲: ۰۵
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مقامات محلی سومالی مدعی شدند که یک ناخدای لنج ماهیگیری ایرانی در اثر شلیک نیروهای امنیتی در خلال عملیاتی در اقیانوس هند کشته و یک ملوان دیگر هم زخمی شده است.
محققان موفق به ابداع یک نانو ماده جدید شده اند که از انرژی خورشیدی برای تولید هیدروژن از آب دریا استفاده می کند؛ گفته می شود این نانو ماده سوختی کم هزینه تر و پاک تر از مواد موجود تولید می کند.
کارشناسان محیط زیست تاکید دارند که برای احیای صخره‌های مرجانی باید به فناوری‌های تازه دست پیدا کرد.
بیولوژیست‌های دریایی خبر از اکتشاف شهری از "اختاپوس‌های گلومی" با رفتارهای پیچیده اجتماعی در اعماق خلیج "جرویس" استرالیا دادند.
اواخر سپتامبر سال 442 پیش از میلاد، اردشیر یكم از دودمان هخامنشیان اعتبار لازم برای ساختن كشتی دو بادبانه را از خزانه دولت در اختیار كشتی‌سازان فینیقی (سوری - لبنانی) قرار داد.
تکه یخ هزار میلیارد تنی از یخچال‌های قطب جنوب جدا شده و اکنون درحال ورود به دریاست، اگر به تکه های کوچکتری تقسیم شود و در مسیر های کشتیرانی قرار گیرند، خطری بزرگ محسوب می شوند.
کارشناسان آمریکایی هشدار دادند: پدیده تغییرات اقلیمی برای ماهی‌های تمام نقاط جهان تهدیدکننده است.
طبق نتایج یک مطالعه، مجموعه فوران های آتشفشانی در قطب جنوب با افزایش آب شدن یخ ها و افزایش غلظت گازهای گلخانه ای جهان از حدود ۱۷,۷۰۰ سال پیش آغاز شده است.
طبق نتایج یک مطالعه جدید، در نتیجه افزایش دمای اقیانوس ها در پی تغییرات اقلیمی سراسر جهان پیش بینی می شود اندازه ماهی ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد.
پزشکان و دانشمندان استرالیایی در حال تحقیق درباره یک جانور عجیب هستند که به یک جوان ۱۶ ساله در هنگام شنا حمله کرده و او را خونین روانه بیمارستان کرده است.
معاون فرماندار بندرخمیر گفت: کارگاه قایق سازی این شهر حدود ساعت 11 و 30 دقیقه روز سه شنبه 17مرداد، دچار آتش سوزی شد.
هماهنگ کننده پروژه میراکلز (MIRACLES) می گوید: این یک گیاه سبز میکروسکوپی است که به آن ریز جلبک می گوییم. دلیل علاقه ما به پژوهش در مورد این گیاهان این است که آنها منبع تولید مثل انواع گونه های پایدار در مقیاس بزرگ هستند.
یک کشتی‌ بخار که بیش از یک قرن پیش در کانال بریستول در جنوب شرقی بریتانیا غرق شده بود تصادفا کشف شد.
قرص و کپسول مکمل غذایی اسپیرولینا از نوعی جلبک سبز آبی چند سلولی در شرکت دانش بنیان دارو سازی اصفهان تولید شد.