۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۲: ۲۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
آتش سوزی یک فروند لنج بدون سرنشین در حاشیه ساحل رودخانه کارون با همکاری آتش نشانی شهرداری خرمشهر،نیروهای آتش نشانی و نیروهای امداد و نجات واحد دریایی بندر خرمشهر مهار شد.
این قایق برای نخستین بار طی جشنواره قایق رانی 2017 کن (شهری در فرانسه) رونمایی شد که جالب است بدانید از این طرح مفهومی استقبال قابل توجهی به عمل آمد.
خسارت همگانی نوعی از خسارت در حمل و نقل دریایی است که طی آن ناخدای کشتی براساس اختیارات خود برای نجات کالا و کشتی یا هر دو، قسمتی از کالا یا ابزار و ادوات و متعلقات کشتی را به دریا می ریزد.
یک کشتی متعلق به نیروی دریایی روسیه بعداز ۱۱۳ سال در نزدیکی کره جنوبی پیدا شد که گفته می‌شود حامل شمش و سکه‌های طلا به ارزش ۱۰۰ میلیارد پوند است.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با وجود گذشت ۳۰ سال از اتمام جنگ تحمیلی، هنوز تعدادی شناور مغروق در آب های ایران وجود دارد که هنوز خارج سازی نشده اند این در حالی است که عمق این آبراه‎ ها بسیار کمتر از عمقی است که سانچی در آن قرار گرفته است.
محققان دانشگاه تربیت مدرس نانوکپسول‌ های حاوی پپتیدهای زیست فعالی را با استفاده از منابع دریایی تولید کرده‌ اند که به گفته آنها این نانوکپسول‌ ها، طعم و بوی ناخوشایند پپتیدهای حاصل از ماهی را حذف کرده و پایداری و فعالیت ضداکسیدانی آنها را افزایش داده ‌است.
رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر گفت: با رایزنی های صورت گرفته با فدراسیون قایقرانی امتیاز راه اندازی نخستین باشگاه قایق های بادبانی جنوب کشور به بوشهر واگذار شد.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با اقدام به موقع ناجی ۸، عملیات امداد و نجات پنج خدمه موتور لنج باری، با موفقیت انجام شد.
باستان شناسی زیر آب در جدیدترین کشف، محموله‌ ای شگفت انگیز از آثار باستانی در عمق آب‌ های جاوای اندونزی را شناسایی کرده است.
این اشتیاق تمام نشدنی و همیشگی بشر است، کشف چیزهایی که حدس می زند در دورترین نقاط آبها و آسمانها ممکن است وجود داشته باشند.
طرح ابر جاذب کربنی با هدف طراحی و ساخت یک جاذب برای جداسازی آلاینده های روغنی از محیط زیست و خصوصاً آب، مورد حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی قرار گرفته است.
مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس‌ شناسی سازمان هواشناسی با اشاره به برنامه توسعه صنعتی منطقه مکران اظهار کرد: با توجه به سیاست ‌های کشور مبنی بر توسعه منطقه مکران و نیاز کشور به امر پایش محیطی برای سواحل این منطقه باید هواشناسی دریایی مورد توجه قرار گیرد و تجهیز امکانات ضرورت دارد.
ساخت ربات دریایی توسط متخصصان داخلی که ۲ تن وزن دارد و تا ۱۵۰ متر زیر دریا را پوشش می‌دهد.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بندر مرزی آستارا از ثبت جهانی «کلاز» نوعی قایق چوبی سنتی که برای کندوکاو بروی آن از هیچ ابزار صنعتی به غیر از یک تیشه استفاده نمی‌شود، خبر داد.