۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸: ۳۰: ۳۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: ۱۱ هزار و ۹۸۶ گردشگر نوروزی به اردو‌های راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس اعزام شدند.
شهرستان جاسک در شرق استان هرمزگان با داشتن جاذبه های فراوان گردشگری به خصوص سواحل بکر و منحصر به فرد در انتظار گردشگران نوروزی است.
جانشنین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اردوهای راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس از 25 اسفند امسال تا 12 فروردین سال آینده در هرمزگان برگزار می شود.
مسئول اردویی و راهیان نور سپاه استان بوشهر گفت: کاروان نور دریایی به جزیره مقام خارگ از ۲۵ اسفند آغاز و روزانه ۳۰۰ زائر به این جزیره منتقل می‌شود.
محققان دانشگاهی یک حلزون دریایی بدون پوسته «سایبری» ساخته اند که مجهز به هوش مصنوعی است.
لنگرود شهر منتخب نادرشاه افشار برای ایجاد پایگاه دریایی بوده است، راه‌اندازی کارخانه کشتی‌سازی و ایجاد پایگاه دریایی همواره راهکار مناسبی برای توسعه تجارت بوده است.
آزمایش های 'دی ان ای' که از پیکر سه ملوان ایرانی در چین گرفته شده بود جهت مطابقت به ایران ارسال شد و از روز جمعه گفت‌و‌گو با خدمه شناور چینی آغاز می‌شود.
در پی حادثه برخورد دو کشتی با یکدیگر در نزدیکی هنگ کنگ سرنشینان این دو کشتی ناپدید شدند.
محققان در آب های جنوب استرالیا آتشفشان های زیر دریایی کشف کرده اند که به ۳۵ تا ۵۰ میلیون سال قبل تعلق دارند.
پیکر مطهر تکاور شهید ناو سروان بیژن زارع که در حادثه برخورد ناو دماوند با موج شکن در دریای خزر مفقود شده بود بعد از چند روز جستجو کشف گردید.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی از پیدا شدن جعبه سیاه نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: دو پیکر جدید نیز در پل فرماندهی (بالاترین نقطه کشتی) پیدا شدند.
روزنامه شرق با خانواده های دریانوردان نفکش حادثه دیده گفتگویی انجام داده است که امروز در صفحه اقتصادی خود منتشر کرد.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای گفت: چین 13 کشتی نجات و 3 قایق پاکسازی، کره جنوبی یک کشتی و یک بالگرد و آمریکا نیز یک فروند هواپیمای پی ـ 8 از پایگاه اوکیناوا در ژاپن به این منطقه اعزام کرده است و در عملیات شرکت دارند.
در حالی است که نیروهای امدادی با تمام توان و استفاده از مجهزترین امکانات کار اطفای حریق را ادامه می‌دهند تا هر چه زودتر این آتش وسیع را خاموش کنند، تعدادی از خانواده‌های ٣٠ ایرانی با توکل بر خدا و امید به نجات به شرکت ملی نفتکش در تهران آمده‌اند و منتظر خبری از مردان دریا هستند.