پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
اداره کل هواشناسی هرمزگان ناپایداری شرایط جوی و دریایی را تا پایان هفته برای هرمزگان پیش بینی کرد.
هر ساله شش میلیون تن نفت در آب اقیانوس ها و دریاها در سرتاسر جهان ریخته می شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به مواج شدن خلیج فارس از روز چهارشنبه هفته جاری، نسبت به ترددهای غیرضروری دریایی هشدار داد.
هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه ای نسبت به طوفانی شدن دریای خزر هشدار داد.
رییس اداره هواشناسی دریایی استان گیلان : با توجه به شرایط ناپایدار جوی در چند روز اخیر که تا پنج شنبه ادامه دارد و سبب مواج شدن دریا شده، توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد.
ارزان‌ترین مزرعه بادی دریایی جهان در اسکاندیناوی ساخته می‌شود.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی حاضر به پرداخت پول برای رهایی ایرانیان اسیر در بند دزدان دریایی سومالی شده است اظهار داشت: کشورهای اروپایی مانع پرداخت پول هستند و قرار است نیروهای مسلح عملیات رهایی گروگان انجام دهند.
یک لنج دیگر نیز در دام دزدان دریایی سومالی افتاد. این خبری است که بیژن بختیار، فرماندار کنارک وقتی از او درباره آخرین وضعیت ملوانان گروگان گرفته‌شده می‌پرسیدیم، داد. او از جزئیات ماجرا اطلاع نداشت و توضیح بیشتر دراین‌باره را به اداره شیلات واگذار کرد.
بحران آب چالشی که ایران در مسیر توسعه با آن مواجه است آیا استفاده از آب شیرین کن ها می تواند تخفیفی برای بحران کم آبی کشور باشد.
اردوی راهیان نور دریایی خلیج فارس میزبان دانش آموزان جنوب کشور می باشد که با عزیمت به جزیره هرمز و حضور در گلزار شهدای این جزیره با رشادت هایی که مردم این دیار و شهدایی که در زمان جنگ تحمیلی در خلیج فارس به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند آشنا می شوند.
رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: دریای مازندران در روزهای پنج‌شنبه طوفانی و در روز جمعه هفته جاری مواج پیش‌بینی می‌شود.
هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه ای نسبت به طوفانی شدن دریای خزر از امشب تا ظهر روز دوشنبه هفته جاری هشدار داد و تمام فعالیت های دریانوردی در این مدت را ممنوع اعلام کرد.
"نی‌مه"، آوای ملوانان بوشهری در دریا، در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسید.
سخنگوی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: برخورد جت اسکی با افرادی که در دریا درحال شنا بودند موجب مصدوم شدن ۶ نفر شد.