۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷: ۳۲: ۲۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دانشمندان موفق به کشف اسکلت بی‌سر هیولای دریایی در جزیره‌ای دورافتاده در روسیه شده‌ اند، این موجودات که گاو دریایی نام دارند در قرن هجدم میلادی بر اثر شکار بی‌ رویه منقرض شدند.
کشتی کانتینری ایرانی توسکا با برخورد به دماغه شرقی جزیره ماگازین در جنوب منطقه هنگ کنگ به گل نشست.
محققان دریافتند که برخی از گونه‌های دریایی در برابر تغییرات آب وهوایی نسبت به سایر گونه‌ها آسیب‌پذیرترند.
محققان قدیمی ترین ابزار جهت یابی دریایی را از کشتی کشف کردند که در سال ۱۵۰۳ میلادی غرق شد.
به گفته یک فعال صنف صیادان، دزدان دریایی تاکنون برای آزادی هر صیاد ایرانی مبلغی نزدیک به ۱۵۰۰ دلار طلب کرده‌اند و این درحالی است که خانواده‌های صیادان ایرانی حتی توان پرداخت ۱۰۰ دلار را هم ندارند.
مقامات محلی سومالی مدعی شدند که یک ناخدای لنج ماهیگیری ایرانی در اثر شلیک نیروهای امنیتی در خلال عملیاتی در اقیانوس هند کشته و یک ملوان دیگر هم زخمی شده است.
محققان موفق به ابداع یک نانو ماده جدید شده اند که از انرژی خورشیدی برای تولید هیدروژن از آب دریا استفاده می کند؛ گفته می شود این نانو ماده سوختی کم هزینه تر و پاک تر از مواد موجود تولید می کند.
کارشناسان محیط زیست تاکید دارند که برای احیای صخره‌های مرجانی باید به فناوری‌های تازه دست پیدا کرد.
بیولوژیست‌های دریایی خبر از اکتشاف شهری از "اختاپوس‌های گلومی" با رفتارهای پیچیده اجتماعی در اعماق خلیج "جرویس" استرالیا دادند.
اواخر سپتامبر سال 442 پیش از میلاد، اردشیر یكم از دودمان هخامنشیان اعتبار لازم برای ساختن كشتی دو بادبانه را از خزانه دولت در اختیار كشتی‌سازان فینیقی (سوری - لبنانی) قرار داد.
تکه یخ هزار میلیارد تنی از یخچال‌های قطب جنوب جدا شده و اکنون درحال ورود به دریاست، اگر به تکه های کوچکتری تقسیم شود و در مسیر های کشتیرانی قرار گیرند، خطری بزرگ محسوب می شوند.
کارشناسان آمریکایی هشدار دادند: پدیده تغییرات اقلیمی برای ماهی‌های تمام نقاط جهان تهدیدکننده است.
طبق نتایج یک مطالعه، مجموعه فوران های آتشفشانی در قطب جنوب با افزایش آب شدن یخ ها و افزایش غلظت گازهای گلخانه ای جهان از حدود ۱۷,۷۰۰ سال پیش آغاز شده است.
طبق نتایج یک مطالعه جدید، در نتیجه افزایش دمای اقیانوس ها در پی تغییرات اقلیمی سراسر جهان پیش بینی می شود اندازه ماهی ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد.