۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸: ۱۴: ۴۷
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور، شرایط جزیره کیش برای تبدیل شدن به قطب ورزش های دریایی کشور را فرصتی مغتنم برشمرد.
رییس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه برای تهیه چارت‌ های دریایی به تکمیل داده‌ های مکانی دریایی نیازمند هستیم، گفت: بدون مدیریت اطلاعات مکانی دریایی (هیدورگرافی)، توسعه دریامحور ممکن نیست.
بعد از ۱۵۰ سال واماندگی دریایی و كشیدن بار ذهنی استعمار، مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر كرده است كه طرز فكر در تصمیم‌ سازی و تصمیم‌ گیری دریایی متحول شود.
در راستای ارتقای توان اقتصادی مردم جنوب کشور و توسعه اقتصاد دریامحور، هم‌ اکنون شش نقطه از نوار ساحلی جنوب برای ساخت شهرهای جدید انتخاب شده که از آن جمله می‌ توان به شهرهای جدید مکران، کوشک، خلیج فارس و مناطق طولا و شیب دراز قشم اشاره کرد.
فرماندار عسلویه در خصوص آتش‌ سوزی در اسکله بندر نخل تقی این شهرستان گفت: در این حادثه ۵ فروند شناور لنج دچار آتش‌ سوزی بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصد شد.
وزیر راه و شهرسازی از ایجاد ۲۷ شهر ساحلی با رویکرد اقتصاد دریامحور خبر داد و گفت: تیم مشترک وزارت راه و کشور از ۱۰ استان کم ‌کار در نهضت ملی مسکن بازرسی می‌کنند.
در مراسمی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، «علی زارعی» به‌ عنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، معارفه شد.
محققان سازمان نقشه برداری کشور با پیاده سازی برنامه کاربردی پیش بینی جزر و مد و نمایش داده‌های تراز دریا با عنوان NCC Tide توانستند برای کاربردهای حوزه‌های دریانوردی و شیلات در اختیار کاربران قرار دهند.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت پروژه انتقال آب کنارک به چابهار کُند و نگران کننده است به نظرم از طرف وزارت نیرو کوتاهی صورت گرفته است، در منطقه محروم اگر آب و امکانات نباشد مردم چکار باید بکنند.
معاون هماهنگی اقتصادی استاندار بوشهر گفت: تا پایان سال، ۶۰ طرح اقتصادی با اشتغال ۱۲۵۰ نفر در بوشهر با محوریت طرح ‌های دریامحور اجرایی می‌ شود.
فدراسیونی که به تازگی از قایفرانی منفک شده، در همان فدراسیون استقرار یافته است!
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به هزینه شیرین سازی آب دریا در کشور، گفت: بر اساس آخرین قراردادهایی که به امضا رسیده هزینه هر متر مکعب آب از طریق شیرین ‌سازی آب دریا حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان تمام می شود.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: انتقال آب دریای عمان در شرایط کنونی حلال تشنگی استان پهناور سیستان و بلوچستان است به شرطی که متولیان امر یکبار برای همیشه این مهم را در دستور کار قرار دهند.
50 هزار کشتی که در دریاهای آزاد در حال حرکت هستند، روزانه بیش از 5 میلیون بشکه نفت مصرف می کنند که این روند ممکن است به زودی به پایان برسد. چراکه کشتی ‌های تجاری در سرتاسر جهان در شرف وقوع عمیق ‌ترین انقلابی هستند که از زمان رو به پایان کشتی‌ های بخار زغال سنگی دیده ‌اند.