۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹: ۴۹: ۴۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مهندسان موسسه فناوری ماساچوست یک باتری ساختند که نیرویش را از آب دریا تامین می‌کند.
قایقرانی در آب های خروشان رودخانه ها و دریاها تجربه ای لذت بخش و هیجان انگیز است و حال با تولید قایق خاصی که هرگز غرق نمی شود این هیجان به اوج خود رسیده است.
دریای بدون ساحل! حتی تصورش هم سخت است، اما انگار چنین پدیده‌ای واقعیت دارد.
رئیس پلیس شهرستان کنگان گفت: سارقینی که به صورت مسلحانه اقدام به سرقت از شناورهای تجاری در آبهای کیش می‌کردند در کنگان شناسایی و دستگیر شدند.
دانشمندان مدل خاصی از تبلت را طراحی کرده اند که از آنها می توان در زیر آب و به منظور بررسی و آزمایش هوش پستانداران دریایی و به خصوص دلفین ها استفاده کرد.
امروز در دوردست‌ترین مناطق آب‌های زمین و جایی که دیگر خبری از تمدن و کشتی‌های در رفت و آمد نیست، باز هم سازه‌های عظیمی دیده می‌شود که حاصل کار و دانش انسان است. این غول‌های شناور با اهداف و ماموریت‌های مختلف در بخش‌های دوردستی از آب‌های آزاد جهان دیده می‌شود.
جزیره دیکسون که به لبه جهان معروف است، در شمال سرزمین کراسنویارسک روسیه ،ساحل دریای کارا و اقیانوس منجمد شمال واقع است.
خیلی از ماها شاید به دلایل مالی و هزینه بر بودن غواصی چندان علاقه ای به غواصی کردن و استفاده از طبیعت داخل دریا نداشته باشیم و از آن بهره ای نبریم.
یک لنج باری صبح امروز در آب‌های بندرلنگه آتش گرفت.
کمپانی "باکس‌فیش ریسرچ" که در زمینه تولید دوربین‌های فیلمبرداری زیرآب در نیوزلند فعالیت می‌کند از جدیدترین دوربین خود رونمایی کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاسیس مرکز رشد زیست ‌فناوری دریایی خلیج ‌فارس موافقت شد.
تویوتا به دنبال ساخت یک قایق هیبریدی است که در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به کمک دولت ژاپن می‌آید.
برخی منابع امنیتی و دریانوردی امروز گزارش دادند که دزدان دریایی یک فروند کشتی تجاری هند را در ساحل سومالی ربوده‌اند.
سخنگوی دریایی اروگوئه گفت: امیدها برای زنده پیدا کردن ۲۲ سرنشین کشتی باری ناپدید شده کره‌جنوبی از بین رفته است.