۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳: ۱۶: ۵۹
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
لنگرود شهر منتخب نادرشاه افشار برای ایجاد پایگاه دریایی بوده است، راه‌اندازی کارخانه کشتی‌سازی و ایجاد پایگاه دریایی همواره راهکار مناسبی برای توسعه تجارت بوده است.
آزمایش های 'دی ان ای' که از پیکر سه ملوان ایرانی در چین گرفته شده بود جهت مطابقت به ایران ارسال شد و از روز جمعه گفت‌و‌گو با خدمه شناور چینی آغاز می‌شود.
در پی حادثه برخورد دو کشتی با یکدیگر در نزدیکی هنگ کنگ سرنشینان این دو کشتی ناپدید شدند.
محققان در آب های جنوب استرالیا آتشفشان های زیر دریایی کشف کرده اند که به ۳۵ تا ۵۰ میلیون سال قبل تعلق دارند.
پیکر مطهر تکاور شهید ناو سروان بیژن زارع که در حادثه برخورد ناو دماوند با موج شکن در دریای خزر مفقود شده بود بعد از چند روز جستجو کشف گردید.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی از پیدا شدن جعبه سیاه نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: دو پیکر جدید نیز در پل فرماندهی (بالاترین نقطه کشتی) پیدا شدند.
روزنامه شرق با خانواده های دریانوردان نفکش حادثه دیده گفتگویی انجام داده است که امروز در صفحه اقتصادی خود منتشر کرد.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای گفت: چین 13 کشتی نجات و 3 قایق پاکسازی، کره جنوبی یک کشتی و یک بالگرد و آمریکا نیز یک فروند هواپیمای پی ـ 8 از پایگاه اوکیناوا در ژاپن به این منطقه اعزام کرده است و در عملیات شرکت دارند.
در حالی است که نیروهای امدادی با تمام توان و استفاده از مجهزترین امکانات کار اطفای حریق را ادامه می‌دهند تا هر چه زودتر این آتش وسیع را خاموش کنند، تعدادی از خانواده‌های ٣٠ ایرانی با توکل بر خدا و امید به نجات به شرکت ملی نفتکش در تهران آمده‌اند و منتظر خبری از مردان دریا هستند.
عملیات جستجو و یافتن 32 خدمه مفقود شده ناشی از برخورد کشتی نفتکش ایران و کشتی باری چین در سواحل شرقی چین که 30 خدمه آن ایرانی هستند ادامه دارد.
دانشمندان به‌تازگی از ناوگان روباتیک ویژه‌ای برای بررسی میزان افزایش سطح آب دریاها استفاده کرده‌اند که موجب می‌شود تا بتوان نسبت دقیقی از این پدیده را به دست آورد.
دانشمندان موفق به کشف اسکلت بی‌سر هیولای دریایی در جزیره‌ای دورافتاده در روسیه شده‌ اند، این موجودات که گاو دریایی نام دارند در قرن هجدم میلادی بر اثر شکار بی‌ رویه منقرض شدند.
کشتی کانتینری ایرانی توسکا با برخورد به دماغه شرقی جزیره ماگازین در جنوب منطقه هنگ کنگ به گل نشست.
محققان دریافتند که برخی از گونه‌های دریایی در برابر تغییرات آب وهوایی نسبت به سایر گونه‌ها آسیب‌پذیرترند.