۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹: ۲۲: ۰۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
برای کنترل آلاینده‌ها، ویژگی‌های میکروبی منابع ساحلی از سوی نهادهای بین‌المللی اندازه‌ گیری می‌شود که درباره دریای خزر هم کشورهای حاشیه این دریا، پایشهای سالانهای را انجام میدهند که وضعیت خصوصیات میکروبی، فیزیکی و شیمیایی آب را نشان میدهد.
مدیرکل محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تحقیقات نشان می‌ دهد که 90 درصد از زیستگاه‌ های آب سنگ‌‌ های مرجانی ایران تا عمق 5 متری نابود شده‌ اند.
مرجان‌ های مقاوم در برابر گرما در خاورمیانه می‌ توانند مرجان‌ های در حال تلف شدن جهان را نجات دهند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه پایش آنلاین سایت مرجانی خلیج چابهار در جنوب استان با استفاده از فناوری جدید آغاز شد.
بیش از دو هزار قطعه لاک پشت پوزه عقابی از سواحل کیش وارد آب های خلیج فارس می شوند.
رئیس موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر گفت: ارزش هرکیلو صادرات خاویار برابر با 32 بشکه نفت خام است.
مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران از افزایش 30 درصدی صید پرساین در دریای عمان و خلیج فارس خبر داد.
شکوفایی جلبکی یا همان کشند قرمز هر سال از اواخر خرداد آغاز می شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد، افزایش فاضلاب به عنوان مواد مغذی این پدیده، الگوی جریانات آب، جهت باد و رژیم جزر و مدی عواملی است که در این زمینه نقش دارد و با بروز آن آبزیان زیادی تلف می شوند.
مدیر کل شیلات استان هرمزگان در حاشیه بازدید از تخلیه گاه های صید فانوس ماهیان در شهرستان قشم، سایت پرورش میگو دوستکو، صنایع مبتنی بر ارزش افزوده و کارخانه فرآوری پودر ماهی با منابع میکتوفیده این شهرستان را قطب کامل صنایع شیلاتی خواند.
نخستین شهرک آبزیان کشور با ظرفیت تکثیر سالیانه 50 میلیون قطعه ماهی دریایی در استان بوشهر ساخته می شود.
زمانی در گلستان 3000 تن ماهی استخوانی از دریا صید می‌شد، اما در سال‌های اخیر شاهدیم که میزان صید به کمتر از 300 تن رسیده است.
افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای منجر به افزایش دمای زمین شده، افزایش دما، یخ‌های قطبی را آب می‌کند، در نتیجه سطح آب اقیانوس‌ها سال به سال بالاتر می‌رود و در آخر جان میلیون‌ها نفر ساکن جزایر و شهرهای ساحلی به خطر می‌افتد.
نمونه ‌هایی که اخیرا از پنج نقطه از یخ ‌های دریای شمالگان گرفته شده، غلظت بیش از ۱۲ هزار ذره میکروپلاستیک را در هر لیتر از یخ ‌های این منطقه نشان می ‌دهد که این حجم بالا باعث افزایش نگرانی ‌ها در مورد تاثیرات آن روی حیات دریایی و سلامت انسان ‌ها شده است.
محققان آمریکایی در جریان مطالعه ای متوجه شدند، باکتری هایی که برای انسان مضر هستند می توانند در مدت کمتر از 6 هفته به کیسه های پلاستیکی موجود در اقیانوس ها بچسبند.