پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
شهردار آستارا گفت: توسعه طرح سالمسازی دریا در سطح یکهزار و 600 متر مربع در نوار ساحلی این شهر به عنوان مقصد اصلی گردشگران در دستور کار شهرداری قرار دارد و تاکنون 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای آن هزینه شده است.
مدیرکل شیلات هرمزگان از هدفگذاری تولید و رهاسازی بالغ بر۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در راستای بازسازی ذخایرمیگو استان هرمزگان خبر داد.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: توسعه زیرساخت های شیلات، علاوه بر تامین آبزیان مورد نیاز کشور می تواند کمک موثری به ایجاد اشتغال و ارزآوری کند.
با افزایش آلودگی های اقیانوس ها و دریاهای کره زمین، تلاش برای پاکسازی آنها و نجات محیط زیست دریایی رو به افزایش است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل گفت: بیش از پنج هزار قطعه ماهی در دریاچه نئور به علت وقوع سیلاب و گل آلود شدن آب دریاچه تلف شدند.
نماینده مردم بندرعباس درمجلس با بیان اینکه کشتی‌های صنعتی یا کف روب تابعیت کشورهای خارجی به‌ویژه چینی را دارند،گفت: کشتی‌های کف روب خارجی در اجاره برخی از شرکت‌های ایرانی هستند.
مرجان‌ها موجودات زنده‌ با اسکلتی از جنس کربنات کلسیم و دارای اکوسیستم کاملی هستند و آسیب رساندن به این اکوسیستم موجب تخریب کل اکوسیستم اعم از آبزیان، جلبک‌های همزیست مرجان‌ها و خود مرجان‌ها می‌شود و این در حالی است که به گفته محققان حوزه زیست دریا به دلیل عدم اعمال دقیق قوانین و نبودن محیط‌های حفاظت شده مرجان‌های خلیج فارس همواره در معرض سفیدشدگی قرار دارند.
توفان دریایی سهمگینی که یک روز مانده به پایان سال گذشته یک‌باره مردم دیر و عسلویه در استان بوشهر را غافلگیر و آب را با ارتقاع یک متر روانه ساحل و خانه‌های آنان کرد، علاوه بر خسارت وارد کردن به تاسیسات شهری و ساحلی و واحدهای مسکونی، خسارت سنگینی به شناورهای صیادی وارد و صیادان زیادی را بیکار کرد که این بیکاری و جبران نشدن خسارت همچنان ادامه دارد.
صید بی‌رویه ماهی توسط صیادان چینی در سواحل ایران از زبان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بهانه‌ای شد تا به حاشیه‌ای بهتر از متن برسیم و آن هم اعتراف صریح مسئولان شیلات کشور نسبت به فعالیت یک سوم صیادهای چینی در جنوب کشور است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: اسکله کشتی سازی به کمک صیادان صید صنعتی می آید.
دریا دیگر برایشان رنگ و بوی قدیم را ندارد، قایق‌ها در ساحل لنگر انداخته‌اند و سکوت ژرفی طنین‌انداز دریا شده است؛ اینجا سواحل مکران شهرستان جاسک است، جایی که روزگاری محل صید انواع آبزیان بود و مردمانش زندگی خود را از صید آن‌ها می‌گذراندند اما این روزها آبزیان حکم مروارید را پیدا کرده‌اند...
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: براساس آخرین آمارها در سال 2016 سالیانه حدود 91 تا 93 میلیون تن از انواع آبزیان صید می شود که ارزش صادرات جهانی آن 142 میلیارد دلار است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از بازبینی طرح دریای خزر درباره همکاری کشورهای حاشیه این دریا برای مقابله با آلودگی نفتی اضطراری در اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران خبر داد.
کاهش صید ماهیان استخوانی، مرثیه سوزناکی است که دریای خزر برای چندمین سال متوالی آن را برای صیادان آستارایی می خواند.