۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳: ۳۶: ۱۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
لاک پشت های سبز دریایی با آغاز فصل تخمگذاری وارد سواحل مکران، محدوده آب های ساحلی لیپار چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان شدند.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان : با معرفی متقاضیان پرورش ماهیان خاویاری در مزارع منفرد تا کنون 12 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی کشور پرداخت شده است.
ابتکار جالب انجمن جهانی حفاظت محیط زیست در پاریس افکار عمومی را به تحسین واداشت.
بر اساس تصمیم پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور، صید میگوی صورتی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تا اطلاع بعدی ممنوع است.
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: برای نخستین بار در این استان پرورش انواع آبزیان در فضاهای گلخانه ای ' آکواپونیک' انجام می شود.
مدیر دفتر برنامه ‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: قرمزی دریاچه ارومیه نشان از2 وضعیت دارد که یکی بازگشت حیات به این دریاچه و دیگری تبخیر زیاد به علت افزایش دما است که اولی خوب و دومی شوری را بالا می برد.
نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس، گفت:محدودیت صید درسواحل بوشهر بدون ایجاد فرصت های اشتغال پیامدهای اجتماعی و اقتصادی برای صیادان در پی دارد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در آستانه آغاز صید میگو طرح "دریا‌بس" در آب‌های استان بوشهر از امروز اجرا شد و هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی اجازه صید آبزیان در خلیج فارس محدوده این استان را ندارد.
رئیس اداره آبزی پروران شیلات هرمزگان از برداشتن گام های موفقیت آمیز طرح پایلوت پروش ماهیان خاویاری در شهرستان حاجی آباد هرمزگان خبر داد.
مدیر کل شیلات مازندران با اشاره به این‌که با جذب اعتبارات رونق تولید، مکانیزاسیون شیلاتی مازندران افزایش یافت، خاطرنشان کرد: در سال گذشته شیلات مازندران با جذب 80 میلیارد ریال اعتبار از محل طرح مکانیزاسیون رتبه نخست را در بخش شیلات کشور داشته است.
خلیج گرگان که حیات خود را از رود ولگا می‌گیرد تا مامنی برای پرندگان مهاجر باشد، امروز حال خوبی ندارد؛ چراکه به دلیل اثرات تغییرات اقلیم تراز آب رود ولگا کاهش یافته و این امر منجر به کاهش سطح آب دریای خزر و در نتیجه تراز آب خلیج گرگان شده است و محققان راهکار حیات‌بخشی به این منطقه را در کاهش دخالت انسان در آن می‌دانند.
تمرین دریایی با شعار جزیره پاک روز جمعه در محل اسکله تفریحی جزیره کیش برگزار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان گفت: با هدف توسعه گردشگری دریایی پیشنهاد تشکیل کمیته تخصصی گردشگری دریایی زیر مجموعه کارگروه گردشگری هرمزگان داده ایم.
صیاد غیرمجاز ماهی آزاد در رضوانشهر به پرداخت 900میلیون ریال جریمه محکوم شد.