پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
تا همین اواخر کسی فکر نمی‌کرد که گونه سومی از اژدهای دریایی وجود دارد.
جمعه گذشته حوالی ساعت ۸ صبح نزدیک به ۴۰۰ نهنگ در سواحل جنوبی کشور نیوزلند دست به خود کشی زدند.
محققان نروژی اعلام کردند که تحقیقات انجام شده روی یک نهنگ مرده در سواحل این کشور نشان داد که این حیوان پس از خوردن 30 کیسه پلاستیکی جان سپرده است.
رئیس اداره شیلات رودسر از صید 110 تن انواع ماهیان استخوانی از آغاز فصل صید تاکنون در سواحل این شهرستان خبر داد.
بعد از پیشنهاد روسیه برای گسترش همکاری دو کشور در زمینه گردشگری دریای خزر، توسعه امکانات گردشگری سه استان شمالی به موضوع اصلی بحثهای کارشناسی تبدیل شده است.
محققان توانسته اند اژدهای دریایی یاقوتی را در آب های نزدیک استرالیای غربی بیابند و به مدت 30 دقیقه زیر نظر داشته باشند. نتایج یافته های آنان، به تازگی در ژورنال BioMed Central انتشار یافته است.
کارآفرین نمونه کشور در بخش شیلات معتقد است که هر شکست یک تجربه برای موفقیت های بعدی محسوب می شود و انسان های موفق کسانی هستند که شکست را قبول می کنند و از آن درس می گیرند. بهمن در بخش شیلات فعالیت خود را کلید زده و اکنون چند نفر را با همین سرمایه اندک سر کار برده است.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سواحل استان بوشهر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.
بخشدار ویژه خارگ گفت: حفظ و حراست از محیط زیست دریایی و گونه‌های جانوری به‌ویژه آهوان جزیره خارگ با کمک سمن‌ها محقق می‌شود.
نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی (IFEX ۲۰۱۶) امروز با حضور حسن صالحی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
رئیس اداره شیلات شهرستان میناب از پایان فصل صید میگو با برداشت 795 تن میگوی دریایی در آب‌های ساحلی مکران خبر داد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از صید یک هزار و 500 تن میگو و اشتغال زایی 180 صیاد در فصل صید میگو خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر بر ضرورت جایگزینی شیوه های مدرن به جای سنتی در امر آبزی پروری تاکید کرد.
مدیرکل شیلات مازندران گفت: پیش بینی می‌شود بیش از 105 هزار تن انواع ماهی شامل پرورشی و دریایی در فصل صید از مازندران برداشت شود.