۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۳: ۰۷: ۵۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
در ٥٠‌ سال گذشته میزان استفاده از پلاستیک ٢٠ برابر بیشتر شده است ٦ درصد از نفت جهان برای تولید محصولات پلاستیکی مصرف می‌شود؛ تا‌ سال ۲۰۵۰ میزان پلاستیک درون اقیانوس‌ها از ماهیان بیشتر خواهد شد.
نشست مشاوره فنی ثبت و نشانه گذاری ادوات صید در تاریخ 16 لغایت 20 بهمن ماه 1396 (5 لغایت 9 فوریه 2018 میلادی) در مقر سازمان فائو در رم برگزار شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: رسیدگی سریع به موضوع ورود پساب فاضلاب به دریا در بندرعباس باید در دستور کار قرار گرفته و راهکار اجرایی و عملی در مدت زمان کوتاه جهت رفع این معضل ارائه شود.
نتایج مطالعه محققان ایتالیایی نشان می دهد که ریزترین قطعات پلاستیکی، به تهدیدی جدی برای بزرگترین موجودات دریایی همچون کوسه ها و نهنگ ها تبدیل شده است.
کمپین Nicole Nashs، از اپراتورها و مسئولین تور و استراحت گاه های ساحلی درخواست کرده است تا به منظور جلوگیری از آلودگی، رهایی نی های پلاستیکی را در مکان های ساحلی ممنوع کنند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی از صادرات ماهی خاویار ایرانی برای اولین بار به آمریکا خبر داد و گفت که در صدد ورود به مدیریت بحران بخش کشاورزی از طریق شرکت هواپیمایی ویژه خدمات کشاورزی هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی استان بوشهر گفت: با تبدیل شهرک صنعتی دلوار به منطقه ویژه علم و فناوری، شهرک صنعتی حوزه فناوری‌ های زیستی و دریایی در دلوار تنگستان ایجاد می‌شود.
مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین اطلس تالاب‌ها و ارزش گذاری اقتصادی 9تالاب در کشور خبر داد و گفت: براساس مطالعات صورت گرفته بر تالاب‌های کشور سالانه 15 میلیون تومان در هکتار ارزش هر تالاب است.
مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه آخرین سرشماری فک خزری به پنج سال پیش برمی‌گردد، سرشماری جدید را به تشکیل دبیرخانه کنوانسیون تهران منوط کرد.
گروهی از محققان پی برده اند روند سفیدشدگی شدید مرجان ها امروزه 5 برابر بیشتر از سه دهه قبل است.
عروس‌ دریایی چابهار در کنار صدها موجود زنده دریایی از جمله گونه های جانوری زیبا و گردشگر پسند در سواحل مکران است که بنا به گفته کارشناسان محیط زیست از افزون بر 650 میلیون سال پیش تاکنون در دریاها زیست می‌ کند.
جنگل های کلپ در زیر اقیانوس ها با گرم شدن کره زمین در حال محو شدن هستند و جای خود را به دشت های پر از توتیا می دهند که در واقع مناطقی مرده محسوب می شود.
سواحل جنوبی کشور این روزها با کوسه‌های سلاخی شده به طمع تجارت میلیاردی چهره زشتی به خود گرفته‌اند اما مسئولان محیط زیست می‌گویند سازمان شیلات باید پاسخگوی این فاجعه باشد.
اولین محصول از سامانه پرورش ماهی در قفس در جزیره قشم طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان و دیگر مسئولان این استان برداشت شد.