۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸: ۴۵: ۳۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دومین جشنواره بزرگ طبخ غذا‌های دریایی کشوربا هدف فرهنگ‌ سازی و ارتقا مصرف آبزیان شنبه ۱۴ مهر در تهران برگزار می‌شود.
فصل صید 501 لنج برودتی در آب های ساحلی چابهار و کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد و تا خردادماه سال بعد ادامه دارد.
سواحل مکران بهشت آبزی‌ پروری ایران است؛ و اشتغال و ارز آوری که در صنعت میگوی مکران به‌ عنوان مرغوبترین میگوی تولیدی ایران وجود دارد کم‌ نظیر و منحصر بفرد است.
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:‌ ۱۳ لاشه فک کاسپینی در یک سال اخیر در سواحل دریای کاسپین مشاهده شده است.
روند رو به رشد کلنی های جلبکی در بستر کم ژرف خلیج گرگان به عنوان یکی از زیست بوم های مهم شمال کشور، زندگی در این پهنه آبی ارزشمند با محیط زیست غنی و آبزیان آن را نشانه گرفته که غفلت از آن می تواند نفس میزبان را برای همیشه بگیرد.
مدیر گروه مطالعات آبهای داخلی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی گفت: وضعیت ماهیان خاویاری دریای خزر به دلیل کاهش تخم ریزی و مشکلات مهاجرت ناشی از کاهش حجم آب رودخانه ها رو به وخامت است تا جایی که دو گونه فیل ماهی و ازون برون رو به نابودی هستند.
ورود فاضلاب به دریا شبانه روز ندارد، ورود هزاران لیتر فاضلاب به دریا در بندرعباس از طریق خورها و جوبهاست.
فرماندار شهرستان میناب از واگذاری ۱۰۶ قطعه زمین برای پرورش میگو در بندرکرگان خبر داد.
گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) حاکی از آن است که پیش ‌نویس قوانین حفاری برای حفاظت از اکوسیستم اعماق دریاها ناکافی است.
برای کنترل آلاینده‌ها، ویژگی‌های میکروبی منابع ساحلی از سوی نهادهای بین‌المللی اندازه‌ گیری می‌شود که درباره دریای خزر هم کشورهای حاشیه این دریا، پایشهای سالانهای را انجام میدهند که وضعیت خصوصیات میکروبی، فیزیکی و شیمیایی آب را نشان میدهد.
مدیرکل محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تحقیقات نشان می‌ دهد که 90 درصد از زیستگاه‌ های آب سنگ‌‌ های مرجانی ایران تا عمق 5 متری نابود شده‌ اند.
مرجان‌ های مقاوم در برابر گرما در خاورمیانه می‌ توانند مرجان‌ های در حال تلف شدن جهان را نجات دهند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه پایش آنلاین سایت مرجانی خلیج چابهار در جنوب استان با استفاده از فناوری جدید آغاز شد.
بیش از دو هزار قطعه لاک پشت پوزه عقابی از سواحل کیش وارد آب های خلیج فارس می شوند.