پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
زمانی که صحبت از گردشگری به میان می‌آید،‌ آنچه که ابتدا به ذهن می‌رسد یک منطقه خوش آب و هوا و نسیمی ملایم و هوایی پاک است. پس حداقل منطقه‌ای مثل عسلویه نمی‌تواند در این طبقه بندی مناطق جذاب گردشگری قرار گیرد.
فرماندار شهرستان کنارک گفت: این شهرستان آماده میزبانی از میهمانان نوروزی از اقصی نقاط کشور در پاک ترین ساحل ایران است.
جایکا پروژه‌ای که قرار است سواحل جنوبی کشور را از نابودی نجات دهد، بسیاری از وزارتخانه‌ها و نهادها و ارگان‌ها برای همکاری و اجرای آن فراخوانده شده‌اند اما در میان لیست این وزارت‌خانه‌ها، خبری از وزارت نفت نیست.
سند همکاری معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و آژانس همکاری های بین الملل ژاپن موسوم به جایکا امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست امضا می شود.
مدیر کل شیلات خوزستان ضمن هشدار نسبت به کاهش صید آبزیان در این استان گفت:در حالیکه میزان صید آبزیان از دریا در خوزستان پارسال حدود 48 هزار تن بوده این رقم امسال به 44 هزار تن کاهش یافته است.
مطالعات انجام شده در چند دهه اخیر نشان دهنده افزایش بسیار زیاد آلاینده های دریایی و زباله ها و مواد مختلفی است که ناشی از فعالیت انسان بوده و در دریاها و اقیانوس ها انباشته شده و به روش های مستقیم و غیر مستقیم، انسان را تهدید می کند.
تخم گذاری لاک پشت پوزه عقابی در سواحل شیب دراز قشم آغاز شد .
در نتیجه تحقیقات یک گروه جانورشناسی گونه نادری از خارپوستان در سواحل چابهار کشف و تحت عنوان Sculpsitechinus Iraniensis ثبت جهانی شد.
مدیر کل محیط‌ زیست سیستان و بلوچستان گفت: هفته گذشته لاشه یک نهنگ گوژپشت عظیم‌الجثه در سواحل بندر چابهار مشاهده شده است.
سرپرست فرمانداری فریدونکنار گفت: اولین برداشت ماهی از پروژه قفس دریایی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان به ثمر نشست.
زباله‌جمع‌کنی با طراحی کودکانه و قدرت نیروی محرکه آب و خورشید بندرگاه بالتیمور را پاکسازی می‌کند.
سطح اکسیژن در اقیانوس‌ها دو درصد در ۵۰ سال گذشته بر اثر تغییرات اقلیمی کاهش یافته است، این کاهش اکسیژن زیستگاه‌های دریایی و ماهی‌های بزرگ مانند تن ماهیان و کوسه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است.
تا همین اواخر کسی فکر نمی‌کرد که گونه سومی از اژدهای دریایی وجود دارد.
جمعه گذشته حوالی ساعت ۸ صبح نزدیک به ۴۰۰ نهنگ در سواحل جنوبی کشور نیوزلند دست به خود کشی زدند.