پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: اسکله کشتی سازی به کمک صیادان صید صنعتی می آید.
دریا دیگر برایشان رنگ و بوی قدیم را ندارد، قایق‌ها در ساحل لنگر انداخته‌اند و سکوت ژرفی طنین‌انداز دریا شده است؛ اینجا سواحل مکران شهرستان جاسک است، جایی که روزگاری محل صید انواع آبزیان بود و مردمانش زندگی خود را از صید آن‌ها می‌گذراندند اما این روزها آبزیان حکم مروارید را پیدا کرده‌اند...
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: براساس آخرین آمارها در سال 2016 سالیانه حدود 91 تا 93 میلیون تن از انواع آبزیان صید می شود که ارزش صادرات جهانی آن 142 میلیارد دلار است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از بازبینی طرح دریای خزر درباره همکاری کشورهای حاشیه این دریا برای مقابله با آلودگی نفتی اضطراری در اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران خبر داد.
کاهش صید ماهیان استخوانی، مرثیه سوزناکی است که دریای خزر برای چندمین سال متوالی آن را برای صیادان آستارایی می خواند.
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان گلستان گفت: وضعیت دریای خزر مانند سابق است و عقب نشینی ها همچنان ادامه دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: لانه‌گزینی و تخمگذاری لاک پشت های دریایی در استان بوشهر آغاز شد.
با درخواست استاندار گیلان، صیادان سخت کوش امسال دیرتر تورهایشان را از خوان پرنعمت خزر جمع می کنند.
برداشت هرگونه سنگ، کانی و سنگ نمکی و خرید و فروش مرجانهای دریایی در جزیره هرمز ممنوع بوده و مجازات حبس و جریمه نقدی دارد.
رئیس اداره شیلات آستارا گفت : صیادان این شهرستان که اسفندماه و قبل از نوروز، فقط 54 کیلوگرم ماهی صید کرده بودند، سال جدید را نیز با تورهای خالی آغاز کردند.
زمانی که صحبت از گردشگری به میان می‌آید،‌ آنچه که ابتدا به ذهن می‌رسد یک منطقه خوش آب و هوا و نسیمی ملایم و هوایی پاک است. پس حداقل منطقه‌ای مثل عسلویه نمی‌تواند در این طبقه بندی مناطق جذاب گردشگری قرار گیرد.
فرماندار شهرستان کنارک گفت: این شهرستان آماده میزبانی از میهمانان نوروزی از اقصی نقاط کشور در پاک ترین ساحل ایران است.
جایکا پروژه‌ای که قرار است سواحل جنوبی کشور را از نابودی نجات دهد، بسیاری از وزارتخانه‌ها و نهادها و ارگان‌ها برای همکاری و اجرای آن فراخوانده شده‌اند اما در میان لیست این وزارت‌خانه‌ها، خبری از وزارت نفت نیست.
سند همکاری معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و آژانس همکاری های بین الملل ژاپن موسوم به جایکا امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست امضا می شود.