۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰: ۵۵: ۳۵
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سواحل جنوبی کشور این روزها با کوسه‌های سلاخی شده به طمع تجارت میلیاردی چهره زشتی به خود گرفته‌اند اما مسئولان محیط زیست می‌گویند سازمان شیلات باید پاسخگوی این فاجعه باشد.
اولین محصول از سامانه پرورش ماهی در قفس در جزیره قشم طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان و دیگر مسئولان این استان برداشت شد.
با اسیدی شدن هرچه بیشتر اقیانوس‌ها بر اثر تغییرات اقلیمی پیکربندی مجموع اکوسیستم‌های دریایی مورد تهدید قرار می‌گیرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پدیده "کشند سرخ" در سواحل جنوبی استان مشاهده شده است.
یک مقام سازمان شیلات، صید آبزیان توسط کشتی ها و شناورهای چینی را رد کرد و گفت: در حال حاضر تمام کشتی های صیادی فعال در آب های تحت حاکمیت ایران، مالکیت ایرانی دارند.
از آذرماه سال جاری قرار است شناورهای غیرمجاز صیادی (باری) با مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا برای صید ماهی به دریا بزنند که ماهیگیران خوزستانی به دلیل وضعیت آبزیان به این طرح انتقاد دارند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: در بررسی های مقدماتی علت تلفات عروس های دریایی به دلیل آلودگی آب دریا منتفی اعلام شده است و کارشناسان و متخصصان محیط زیست و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس در حال بررسی هستند.
رئیس اداره شیلات شهرستان های تنکابن و رامسر از رونق طرح پرورش ماهی در قفس در غرب مازندران خبر داد.
ناامنی و عدم نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر منطقه دشت آزادگان و بستان تا جایی است که متخلفان در روز روشن و به کرات اقدام به سمریزی در آب‌ها کرده و ماهیان مسموم را به بازارهای بستان، سوسنگرد و اهواز برده و با قیمت ماهی سالم به متقاضیان عرضه می‌کنند.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بندر صیادی و گردشگری طیس در محدوده منطقه آزاد چابهار با 85 فروند قایق صیادی برای 300 نفر شغل ایجاد کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی گفت: اجرای طرح دریابست یا ممنوعیت عمومی و همزمان صید همه گونه های آبزی در سال جاری قبل از شروع فصل صید میگو از اول مهرماه سال جاری برای نخستین بار به مدت ده روز در تمامی صیدگاه های استان هرمزگان انجام خواهد شد.
جمع بزرگی از مهمترین استادان و کارشناسان محیط زیست، منابع طبیعی و هیدروژئوموفولوژیست های ایران با انتشار نامه سرگشاده و صریح خود به مسئولان بلند پایه کشور اعتراض شدید خود را نسبت به آنچه “تأثیرات ویرانگر طرح‌های بدون کارشناسی و غیرمسئولانه” نامیدند اعلام کرده و “نگرانی و تأسف عمیق خود را از ادامه طرح‌های خطرناک انتقال آب بین ‌حوزه‌ای” اعلام داشتند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از شهرک‌ها و ویلاهایی که در حریم دریا ساخته شده‌اند، فاضلاب‌های تصفیه نشده خود را داخل دریا تخلیه می‌کنند.
یگان حفاظت دریایی استان بوشهر با رونمایی از قایق‌های تندرو قصد دارد امنیت سواحل این استان را افزایش و مبارزه با صیادنماها را نیز گسترده‌تر کند.