۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶: ۳۹: ۵۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس اداره شیلات شهرستان های تنکابن و رامسر از رونق طرح پرورش ماهی در قفس در غرب مازندران خبر داد.
ناامنی و عدم نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر منطقه دشت آزادگان و بستان تا جایی است که متخلفان در روز روشن و به کرات اقدام به سمریزی در آب‌ها کرده و ماهیان مسموم را به بازارهای بستان، سوسنگرد و اهواز برده و با قیمت ماهی سالم به متقاضیان عرضه می‌کنند.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بندر صیادی و گردشگری طیس در محدوده منطقه آزاد چابهار با 85 فروند قایق صیادی برای 300 نفر شغل ایجاد کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی گفت: اجرای طرح دریابست یا ممنوعیت عمومی و همزمان صید همه گونه های آبزی در سال جاری قبل از شروع فصل صید میگو از اول مهرماه سال جاری برای نخستین بار به مدت ده روز در تمامی صیدگاه های استان هرمزگان انجام خواهد شد.
جمع بزرگی از مهمترین استادان و کارشناسان محیط زیست، منابع طبیعی و هیدروژئوموفولوژیست های ایران با انتشار نامه سرگشاده و صریح خود به مسئولان بلند پایه کشور اعتراض شدید خود را نسبت به آنچه “تأثیرات ویرانگر طرح‌های بدون کارشناسی و غیرمسئولانه” نامیدند اعلام کرده و “نگرانی و تأسف عمیق خود را از ادامه طرح‌های خطرناک انتقال آب بین ‌حوزه‌ای” اعلام داشتند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از شهرک‌ها و ویلاهایی که در حریم دریا ساخته شده‌اند، فاضلاب‌های تصفیه نشده خود را داخل دریا تخلیه می‌کنند.
یگان حفاظت دریایی استان بوشهر با رونمایی از قایق‌های تندرو قصد دارد امنیت سواحل این استان را افزایش و مبارزه با صیادنماها را نیز گسترده‌تر کند.
همایش بین المللی شیلات روسیه با حضور ایران، روسیه و 15 کشور دیگر امروز (پنجشنبه) در شهر سن پتربورگ روسیه آغاز می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: براساس تحقیقات اولیه احتمال می رود گرمای شدید و حرارت 38 درجه ای آب دریا علت اولیه تلف شدن انواع آبزیان دریایی در ساحل این شهرستان باشد.
درحالی‌که 15 سال از سر زبان افتادن احداث آب شیرین بندرعباس بر لبان مسئولان هرمزگان می‌گذرد اما بازهم رُبان افتتاحیه این طرح در انتظار قیچی دولت‌مردان است.
محققان دانشگاه میشیگان و مرکز تحقیقات زیست‌ محیطی اسمیتسونین در آمریکا دریافتند که تنوع زیستی به اندازه تغییرات آب و هوا در شکل‌گیری اکوسیستم ها، تاثیرگذار است.
به گفته رئیس اداره پایش محیط زیست استان هرمزگان در چند روز گذشته سواحل استان هرمزگان شاهد شکوفایی جلبکی بوده است اما این شکوفایی به مرحله کشند نرسیده و با تلفات ماهی همراه نبوده است.
مسئول شیلات و آبزی‌پروری جهاد کشاورزی ملایر گفت: واردات تیلاپیلای چینی علاوه بر مضر بودن برای سلامتی پرورش دهندگان ماهی را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در اسرع وقت طرح تخلیه پساب تصفیه خانه فاضلاب به عمق دریا را طبق استانداردهای زیست محیطی ارائه کند.