۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹: ۴۹: ۵۳
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
١٨ خانواده اینجا فراموش‌ شده‌اند، مردها برای صید رفتند و از زندان عربستان سردرآوردند؛ اما زن‌ها و بچه‌ها همین‌جا هستند، جزیره شیف، بوشهر و گناوه. گوششان به زنگ تلفن است و پایشان به راه، یک روز استانداری و فرمانداری، یک روز وزارت خارجه در استان یا تهران، یک روز دفتر نماینده مجلس و هرجای دیگری که به ذهن‌شان می‌رسد، نه‌تنها خبر امیدوار کننده‌ای نیست، بلکه اوضاع هر روز بدتر می‌شود.
وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای با تاکید بر این که دو قایق ایرانی که به سمت مرزهای عربستان هدایت شدند،صیادی بودند،اعلام کرد: دولت عربستان لازم است ضمن جبران خسارات وارده و تنبیه عوامل این اقدام غیرمسئولانه، هر چه سریع تر نسبت به آزادی افراد دستگیر شده اقدام کند.
تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش جمهوری خلق چین صبح یکشنبه درمحدوده آب های شرق تنگه هرمز تا دریای عمان آغاز شد.
فرمانده منطقه یکم نداجا با تاکید بر اینکه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به حضور خود در دریا تا دوردست ها ادامه می‌دهد، گفت: ناوشکن 73 سبلان در زمان جنگ در دریای چین حضور داشت و به طور مستقیم با استکبار و استعمار جنگید، حضور این ناوشکن در دریای طوفانی سبب تعجب ناوهای آمریکایی شده بود.
فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی چین گفت: مهربانی و دوستی مردم ایران به محض ورود به اسکله بندرعباس قابل احساس بود و برنامه‌ریزی نداجا در استقبال از ناو ۱۵۰ نیروی دریایی ارتش چین بی‌نظیر است. قبل از سفر به ایران، بررسی کردم دریافتم که تقریبا بیش از ۲۲۰۰ سال پیش و از زمان اشکانیان، دو کشور چین و ایران مبادلات تجاری داشته‌اند.
ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری خلق چین در منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش(بندرعباس) پهلو گرفت.
نویسنده و تحلیل گر هندی: با در نظر گرفتن شرایط رقابتی بازار نمی توان از ایران انتظار داشت که گاز را به هند با تخفیف بفروشد و باید بپذیریم که درمیادین گازی فرزاد ب تاخیر کردیم و ایرانی ها با شرایط مناسب این میدان را قبل از تحریم ها به ما پیشنهاد داده بودند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اقدامات خرابکارانه دزدان دریایی سومالیایی احتمالا سازمان یافته بودن را ایجاد می‌کند و حمایت غیررسمی برخی کشورها را در پس پرده دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه دزدان دریایی سومالی غارتگر هستند نمی توان از طریق دیپلماسی با آن‌ها راه به جایی برد لذا باید از مبادی غیررسمی وارد مذاکرات با این افراد شویم تا به سرانجام برسیم.
استاندار گیلان گفت : سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع می تواند ظرفیت مناسبی برای تقویت برنامه های اقتصاد دریا محور در گیلان باشد.
نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: فعالیت کشتی‌های اجاره‌ای و چینی، روح مردم جاسک را آزرده زیرا این کشتی‌ها به دلیل دریافت مجوزهای خارج از قاعده با خیال آسوده به غارت منابع غنی و دریایی می‌پردازند.
ناوگروه چهل و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۵۰ روز ماموریت در آب‌های آزاد به کشور بازگشت.
وزیر خارجه کشورمان با اشاره به آثار تحریم‌ها و رویکردهایی که در گذشته برای مقابله با این تحریم‌ها اتخاذ می‌شد، اظهار داشت: گم شدن دکل نفتی و یا بر باد رفتن میلیاردها دلار توسط دلالان فرصت طلب و معلوم الحال نمونه‌های کوچکی از این آسیب هستند.
نمایشگاه دستاوردهای دو سال اخیر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عنوان نماد اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس جمهوری رونمایی شد.