۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴: ۰۰: ۳۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رییس سازمان صنایع دریایی گفت: چندین کشور درخواست همکاری با ما در حوزه تهیه و تولید تجهیزات طب دریایی را دادند که به زودی طراحی، ساخت و عقد قرارداد برای فروش این تجهیزات به آنها آغاز می ‌شود.
در دنیا زیردریایی، منحصربفردترین تجهیز نظامی محسوب می گردد، زیرا می تواند با داشتن قابلیت اختفاء در اعماق آب و امکان ذخیره، حمل و پرتاب انواع مختلف از تسلیحات نظامی، ضمن غافلگیر نمودن دشمن، ضربات سنگینی را بر وی وارد کند.
قایق‌ های پرنده باور یکی از تجهیزات بسیار مهم نیروی دریایی سپاه هستند که توانایی انجام انواع ماموریت‌ ها در دریا را دارند.
تیم غواصی نیروی دریایی ارتش در بخش نجات کشتی غرق شده توانست با طی مدت زمان کوتاهتری، سایر تیم‌های شرکت کننده در مسابقات نظامی بین‌المللی غواصی عمق ارتش‌های جهان را با موفقیت پشت سر بگذارد.
غواصان نیروی دریایی ارتش در مسابقات بین المللی نظامی ۲۰۱۸ رکورد این مسابقات را شکستند.
ناو «تارکاش» جزو اولین شناورهای هندی به حساب می آید که از طراحی پنهانکار استفاده و در ۹ نوامبر ۲۰۱۲ خدمت خود را در نیروی دریایی هند آغاز کرده است. سلاح مهم این شناور، موشک کروز مافوق صوت براهموس است.
موشک کروز قدیر با قابلیت جنگ الکترونیک و دقت بالای ناوبری و اصابت به هدف جزء موشک‌ های پیشرفته و به روز ضد کشتی به شمار می‌ رود.
زیردریایی غدیر از قابلیت ناوبری در آب‌های کم عمق و سیستم نوین شلیک انواع اژدر برخوردار است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تعمیرات ناو خارک پیشگیرانه نبود و تعمیرات اساسی روی آن صورت گرفت و از آنجا که فناوری این ناو در اختیار کشور سازنده بود و هیچ خدماتی به ما نمی ‌دادند، صنایع داخلی و متخصصین نیروی دریایی توانستند به فناوری پیچیده و ارزشمند آن دست یابند و این شناور را تعمیر و نوسازی نمایند.
ذوالفقار یک شناور تندرو موشک انداز ایرانی است که قابلیت شلیک موشک‌کروز را داشته و متناسب با شرایط آب‌و هوایی خلیج فارس طراحی شده است.
تصاویری دیدنی از بالگرد ضدزیردریایی نداجا منتشر شد.
موشک کروز دریایی قادر ساخت متخصصان صنایع دفاعی کشورمان با برد ۲۰۰ کیلومتر توانایی مقابله با انواع شناورها را دارد.
توپ دریایی فجر ۲۷ ساخت متخصصان صنایع دفاعی کشورمان با کالیبر ۷۶ میلیمتری قابلیت درگیری با انواع شناورهای سطحی را دارد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعتقاد دارد اروپا باید ضمانت دهد که حوزه هایی مانند فروش نفت، بیمه کشتیرانی و غیره شامل تحریم های آمریکا نشود و از ناحیه آسیب نبیند.