۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹: ۳۵: ۴۲
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
جدیدترین و پیشرفته ‌ترین دستاورد راداری ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام "چشم عقاب" قابلیت‌های جدیدی برای شناورهای جنگی کشورمان به ارمغان خواهد آورد.
آخرین توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمد.
2 فروند زیر دریایی کلاس غدیرنیروی دریایی ارتش روز پنجشنبه با حضور جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده این نیرودر منطقه یکم نداجا به این نیرو ملحق شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ ای به تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح رای دادند.
رییس سازمان صنایع دریایی گفت: چندین کشور درخواست همکاری با ما در حوزه تهیه و تولید تجهیزات طب دریایی را دادند که به زودی طراحی، ساخت و عقد قرارداد برای فروش این تجهیزات به آنها آغاز می ‌شود.
در دنیا زیردریایی، منحصربفردترین تجهیز نظامی محسوب می گردد، زیرا می تواند با داشتن قابلیت اختفاء در اعماق آب و امکان ذخیره، حمل و پرتاب انواع مختلف از تسلیحات نظامی، ضمن غافلگیر نمودن دشمن، ضربات سنگینی را بر وی وارد کند.
قایق‌ های پرنده باور یکی از تجهیزات بسیار مهم نیروی دریایی سپاه هستند که توانایی انجام انواع ماموریت‌ ها در دریا را دارند.
تیم غواصی نیروی دریایی ارتش در بخش نجات کشتی غرق شده توانست با طی مدت زمان کوتاهتری، سایر تیم‌های شرکت کننده در مسابقات نظامی بین‌المللی غواصی عمق ارتش‌های جهان را با موفقیت پشت سر بگذارد.
غواصان نیروی دریایی ارتش در مسابقات بین المللی نظامی ۲۰۱۸ رکورد این مسابقات را شکستند.
ناو «تارکاش» جزو اولین شناورهای هندی به حساب می آید که از طراحی پنهانکار استفاده و در ۹ نوامبر ۲۰۱۲ خدمت خود را در نیروی دریایی هند آغاز کرده است. سلاح مهم این شناور، موشک کروز مافوق صوت براهموس است.
موشک کروز قدیر با قابلیت جنگ الکترونیک و دقت بالای ناوبری و اصابت به هدف جزء موشک‌ های پیشرفته و به روز ضد کشتی به شمار می‌ رود.
زیردریایی غدیر از قابلیت ناوبری در آب‌های کم عمق و سیستم نوین شلیک انواع اژدر برخوردار است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تعمیرات ناو خارک پیشگیرانه نبود و تعمیرات اساسی روی آن صورت گرفت و از آنجا که فناوری این ناو در اختیار کشور سازنده بود و هیچ خدماتی به ما نمی ‌دادند، صنایع داخلی و متخصصین نیروی دریایی توانستند به فناوری پیچیده و ارزشمند آن دست یابند و این شناور را تعمیر و نوسازی نمایند.
ذوالفقار یک شناور تندرو موشک انداز ایرانی است که قابلیت شلیک موشک‌کروز را داشته و متناسب با شرایط آب‌و هوایی خلیج فارس طراحی شده است.