۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳: ۵۴: ۴۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی هم ‌زمان با هفتم آذر و ایام گرامیداشت حماسه ‌آفرینی ‌های نیروی دریایی ارتش با حضور امیر سرلشکر موسوی افتتاح شد.
رئیس جمهور به معاون اول دستور داد برنامه تحقق سیاست ‌های کلی توسعه دریامحور را با همکاری مجلس و قوه قضائیه، اعضای دولت و دستگاه‌ های اجرایی ذی‌ربط، ظرف مدت سه ماه تدوین و ارائه کند.
عضو هیات علمی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام: با توجه به نقش راهبردی حمل ‌و نقل دریایی و بنادر کشور در اقتصاد ملی و همچنین ماهیت بین ‌المللی و رقابتی بودن این صنعت، لزوم اجرای مبانی اقتصاد دفاعی بیش از بیش نمود پیدا می ‌کند.
طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت محمد مهدی سالاری به عنوان مشاور امور دریایی وزیر و سرپرست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی منصوب شد.
نماینده مردم آبادان در مجلس ضمن اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به اقتصاد دریا محور با تاکید بر اینکه این نوع اقتصاد نقش موثری در امنیت غذایی کشور دارد، از عدم توجه به وضعیت مرزها و اقتصاد مبتنی بر دریا در لایحه برنامه هفتم توسعه انتقاد کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: پیش بینی می شود کلیات گزارش کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه در هفته آینده در صحن مجلس مورد بررسی قرار گیرد طبق آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را در زمینه لایحه فوق ارائه دهند که این فرصت در ۲۳ شهریور به اتمام می رسد.
استاندار بوشهر از اجرای ۱۰ پروژه بزرگ بندری و دریایی در استان بوشهر خبر داد.
استاندار مازندران، اقتصاد دریا را یکی از محورهای اصلی توسعه در کشورهای دارای این موهبت خدادادی دانست و با اشاره به این که اتخاذ راهکار درست در حوزه دریا و ساحل موجب تحولات بزرگ اقتصادی می‌شود، گفت: برای برنامه ریزی های توسعه ای، بسیاری از تصمیم سازی های استانی به استان ها واگذار شود. ‎
مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد و بند ۷ و ۸ پیشنهادی کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع در سیاست های کلی توسعه دریامحور را به تصویب رساند.
فرمانده ناو شکن دنا درباره نحوه تأمین سوخت و مواد غذایی برای سفر 213 روزه ناوگروه 86 توضیح داد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دستاورد مهم ماموریت ناوگروه ۳۶۰ این بود که ما دیگر هیچ محدودیتی در هیچ دریایی نداریم و در هر طوفانی می‌توانیم با طراحی دقیق مسیر عبور کنیم.
ناو اقیانوس پیمای شهید نادر مهدوی به همراه ۹۹ فروند شناور موشک انداز در کلاس های مختلف صبح امروز در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه الحاق شدند.
راه کار مشخص است، بهترین و راحت ترین گزینه برای زدودن چهره خشکی از کشور و تبدیل کردن آن به یک کشور دریایی با اقتصاد دریایی، تعویض مدیران خشکی با مدیران دریایی است. تعویض می تواند روح و جان دریایی به دولت سیزدهم بدهد تا بتواند از خشکی به سمت دریا پارو بزند؛ زیرا پارو زدن از خشکی به سمت دریا کار بس دشوار و سنگینی است.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، بودجه پیش‌بینی شده برای سواحل مکران در سال آتی با حضور دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران بررسی شد.