۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷: ۳۱: ۲۱
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
روند ساخت ناو آموزشی خلیج فارس، بزرگترین ناو بومی ایران و غرب آسیا، با رونمایی از طراحی مهندسی و مفهمومی‌ اش، جان تازه گرفته است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: در هفته آینده یک فروند ناو از کلاس «پیکان» به ناوگان نیروی دریایی ارتش به دریای خزر ملحق خواهد شد.
این رزمایش که از آن به عنوان بزرگ ترین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان یاد می شود، با حضور 32 کشور در آب های بنگلاش به همراه ناوگروه 49 نیروی دریایی ارتش ایران متشکل از ناوشکن سبلان و ناو لجستیک بندرعباس، آغاز شده است.
سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع 12 فروند شناور تندرو گلف 25 فوت به همراه یک دستگاه جرثقیل بازودار اسکله ای را تحویل سازمان شیلات ایران داد.
ناوگروه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در آب های بندر مخاچ قلعه پایتخت جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در کناره شمال غربی دریای خزر لنگر انداختند.
دزدان دریایی خلیج عدن قصد هجوم به کشتی تجاری ایرانی را داشتند که با حضور ناوشکن الوند نیروی دریایی راهبردی ارتش متواری شدند.
نخستین ناوگروه صلح و دوستی جمهوری آذربایجان باهدف تحکیم همکاری بین کشورهای حاشیه دریای خزر در بندرانزلی پهلو گرفت.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوّلین ماموریت خود طی مدت تصدی فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در منطقه سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش واقع در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان، از یگان های شناور سطحی و زیرسطحی بازدید کرد.
صبح امروز در ادامه پنجمین روز از برنامه‌های هفته دفاع مقدس با حضور در آبراه بهمنشیر نخستین رژه مشترک نیروی دریایی و لنج داران بومی چوئبده به نمایش در آمد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ایران از تصویب لایحه موافقتنامه تاسیس سالن حمل و نقل و گذر بین‌المللی ایران، افغانستان و هند با محوریت بندر چابهار خبر داد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از نصب سیستم راداری کنترل آتش سطحی و هوایی «ثامن» بر روی ناو‌های موشک‌انداز خبر داد.
همزمان با۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس شناورهای سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز اقتدار نیروهای مسلح را به نمایش گذاشتند.
معاون پارلمانی وزارت دفاع با بیان اینکه زیردریایی فاتح تحویل نیروی دریایی می‌شود، گفت: در صنایع دریایی به خودکفایی رسیده‌ایم و امروز از قدرت‌های برتر موشکی هستیم.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی صنایع دریایی از بررسی تشکیل سازمان صنایع دریایی ارتش در جلسه علنی هفته آینده پارلمان خبر داد.