۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲: ۵۴: ۳۳
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
تیم اعزامی نیروی دریایی راهبردی ارتش در مسابقات جام دریا ۲۰۱۷ روسیه دوم شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌زودی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح را بررسی خواهند کرد؛ این لایحه، گامی مهم برای هدفمندترکردن طراحی ادوات نظامی در حوزه دریاست.
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: پنج نفر ملوان شناور صیادی عربستانی که روز جمعه در آبهای ایران دستگیر شده بودند به زندان معرفی شدند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه گفته می‌شود سهم ایران در بهره‌برداری از ذخایر دریای خزر ۱۳ درصد است هنوز تعیین نشده است.
نمایندگان مجلس لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر را تصویب کردند.
نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با هشدار نسبت به ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس از وزیر امور خارجه و رییس محیط زیست درخواست کرد نسبت به این تهدید زیست محیطی واکنش نشان دهند.
مدیر عامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع : از سرریز طراحی و ساخت انواع سامانه های شبیه ساز شناورهای دریایی و با توجه به درخواست شهرداری مشهد، ساخت نخستین شبیه ساز راهبری قطارهای شهری در کشور در دستور کار سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قرار گرفت که بحمدالله شاهد بهره برداری از آن می باشیم.
برای پنجمین بار در تاریخ روابط ایران و روسیه، ناوگروه نیروی دریایی روسیه در بندرانزلی پهلو گرفت.
فرمانده مرزبانی خوزستان با اشاره به استفاده از لنج‌های صیادی در قاچاق کالا گفت: بیشتر شناورهای صیادی به جای این‌که در زمینه تجاری عمل کنند، به قاچاق کالا روی آورده‌اند. متولیان این بخش که ادارات شیلات و بندر و کشتیرانی هستند، باید نظارت و کنترل اصولی بر این شناوران داشته باشند.
رزمایش امنیت و اقتدار پایدار 96 با پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار و توانمندی در دریای خزر آغاز شد.
پنج صیاد بوشهری و گناوه ای که بیش از یک سال توسط گارد دریایی عربستان سعودی بازداشت گردیده بودند، آزاد شدند.
١٨ خانواده اینجا فراموش‌ شده‌اند، مردها برای صید رفتند و از زندان عربستان سردرآوردند؛ اما زن‌ها و بچه‌ها همین‌جا هستند، جزیره شیف، بوشهر و گناوه. گوششان به زنگ تلفن است و پایشان به راه، یک روز استانداری و فرمانداری، یک روز وزارت خارجه در استان یا تهران، یک روز دفتر نماینده مجلس و هرجای دیگری که به ذهن‌شان می‌رسد، نه‌تنها خبر امیدوار کننده‌ای نیست، بلکه اوضاع هر روز بدتر می‌شود.
وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای با تاکید بر این که دو قایق ایرانی که به سمت مرزهای عربستان هدایت شدند،صیادی بودند،اعلام کرد: دولت عربستان لازم است ضمن جبران خسارات وارده و تنبیه عوامل این اقدام غیرمسئولانه، هر چه سریع تر نسبت به آزادی افراد دستگیر شده اقدام کند.
تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش جمهوری خلق چین صبح یکشنبه درمحدوده آب های شرق تنگه هرمز تا دریای عمان آغاز شد.