پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
بزرگترین قایق پلی اتیلنی یکپارچه جهان 8 متر طول، 2 و نیم متر عرض و یک تن وزن دارد و ایران با معرفی این محصول، انحصار تولید آمریکا را شکست.
دهان باز کرده و مبهوت به تماشای سرنوشت نشسته؛ خسته، شکسته و زهوار دررفته. نصفش غرق آب است و نصف دیگر رو به آبی آسمانی که سال‌هاست پشت ابرهای طوسی و سفید قایم شده، هوا می‌خورد.
شرکت کشتیرانی ج.ا.ا و ایزوایکو برای تحقق شعار سال در حوزه دریایی همکاری مشترک خود را آغاز نمودند.
با انجام تعمیرات اساسی شناور 3000 تنی اهورا به دست صنعت گران زبده و کارآمد صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر، این صنعت موفق شد ضمن رقابت با شرکت های هلندی، هندی و اماراتی، زمینه اشتغال زایی، رونق اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز را در سال اقتصاد مقاومتی فراهم کند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش‌های مختلف استان از راه‌اندازی شهرک تخصصی صنایع دریایی در هرمزگان خبرداد.
اوراق‌سازی کشتی یا اسکراپ به‌معنای جدا کردن بخش‌های خام یا قطعات کشتی‌های بلااستفاده است؛ باید منتظر نشست و دید این صنعت در سال 2017، چه وضعیتی را برای این صنعت دریایی به ارمغان خواهد آورد!»
بهره برداری از اولین شناور ‏تحقیقاتی اقیانوس شناسی کشور با نام «کاوشگر خلیج فارس» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان استان هرمزگان روز گذشته در مجتمع شهید درویشی بندرعباس آغاز شد.
نخستین بارج آبرسان در جزیره صنعتی صدرای بوشهر به آب اندازی گردید، این بارج دارای ظرفیت هفت هزار تنی برای بارگیری آب است که آب اشامیدنی استاندارد و بهداشتی شناورهای آبراه‌های مختلف دریایی را تامین می‌کند.
امروز پنج شنبه 21 بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر چند پروژه صنعتی از جمله سه کشتی ساخت ایران با حضورمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح خواهدشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: رونق و توسعه صنایع دریایی به عنوان یکی از ظرفیت های مهم در این استان مورد توجه ویژه قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح پروژه‌های حمل و نقل ریلی به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد تومان گفت: حمل و نقل ترکیبی هوایی، ریلی و دریایی از دریای خزر تا خلیج‌فارس عملیاتی می‌شود.
فراموش شدن هنر لنج سازی؛ هنری که سابقه آن به دوره «افشاریه» باز می گردد، با وجود اینکه پنج سال از ثبت این هنر در فهرست میراث در خطر سازمان جهانی «یونسکو» می گذرد، از دغدغه های دوستداران میراث فرهنگی به شمار می آید.
بیش از ۹۰ درصد فولاد به کار رفته در یک کشتی سوپر تانکر یا نفتکش، قابل بازیافت است، یعنی یک کشتی ۱۰۰ هزار تنی حدود ۹۰ هزار تن فولاد دارد که می‌تواند به چرخه تولید برگردد و مورد استفاده قرار گیرد.
فرماندار خرمشهر از به آب اندازی کشتی کاتاماران با حضور معاون اول رئیس جمهور در دهه فجر امسال خبر داد.