۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳: ۵۷: ۱۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
شناور ۲۸۰۰ تنی باری ناز مهر توسط متخصصان شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در مجتمع کاسپین جوان سازی می شود. ‎
استاندار هرمزگان گفت: در صورت تقاضای سرمایه‌ گذاران، تسهیلات جهت ساخت تولید ورق ‌های آلومینیومی مورد نیاز ساخت شناورهای مسافربری اعطا می ‌شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان به همراه جمعی از مدیران این مجتمع عظیم تولیدی فولاد کشور عصر با حضور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع صنعتی با مدیرعامل و جمعی از مدیران ایزوایکو نشست مشترکی در خصوص پتانسیل‌ها، توانمندی‌ها و طرح‌های توسعه‌ای دو شرکت برگزار کردند.
در ادامه تعمیرات بی وقفه و شبانه روزی شناورهای غول پیکر در ایزوایکو یک شناور نفتکش که برای دومین بار به درای داک ایزوایکو مراجعه کرده بود تعمیر و جهت از سرگیری ماموریت خود به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور ملحق شد.
با همت و تلاش متخصصان و پرسنل مجتمع کاسپین شرکت صدرا در خردادماه سال جاری ۹ فروند کشتی و شناور داخلی و خارجی در اسکله مجتمع کاسپین جهت انجام تعمیرات اساسی پهلو گرفت.
جمعی از کارگران مجتمع ایزایکو مقابل درب اصلی مجتمع در بندرعباس به دلیل نبود طرح طبقه بندی مشاغل عدم، پرداخت حقوق پرسنل پیمانکار و عدم پرداخت ۴درصد بازنشسته ها، تجمع کردند.
کارکنان مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) از اقدامات مدیرعامل این شرکت ابراز رضایت می کنند و اقدامات وی را شایسته و قابل تحسین می دانند.
همزمان با تعمیر شناور غول پیکر۳۲۰ هزارتنی در داخل کشور، یکی از متخصصان تعمیر کشتی گفت: تقاضای خارجی برای تعمیر شناورهای بزرگ وکوچک در یاردهای تعمیرات کشتی در ایران افزایش یافته است.
برای اولین بار شناوری از کشور روسیه در ۴ دی ماه سال ۱۴۰۱ برای تعمیر و به روزرسانی وارد مجتمع کاسپین شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) شد.
درای داک مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای دومین بار در تاریخ کشتی سازی کشور میزبان یک سوپرتانکر غول پیکر با ظرفیت بالای دو میلیون بشکه جهت انجام تعمیرات اساسی شد.
نفتکش فورچون با مالکیت شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران جهت انجام تعمیرات دوره ای خود وارد درای داک ایزوایکو شد.
رئیس اداره مهندسی سواحل و بنادر سیستان و بلوچستان گفت: هشت کارگاه شناورسازی سنتی و صنعتی دارای مجوز از سازمان بنادر و ‏دریانوردی در این استان فعال هستند.‏
استاندار گیلان با اشاره به حضور فقط ۵۳ فروند کشتی ایرانی در دریای کاسپین گفت: برای توسعه حمل و نقل دریایی در این منطقه نیاز به شناورهای مختلف با ظرفیت‌ متنوع داریم ضمن آنکه در این بخش باید از همه توان موجود نیز بهره گیریم.
به منظور فعالیت در امر گردشگری جام جهانی 2022 صورت گرفت؛
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت سه فروند شناور تفریحی به دست صنعتگران داخلی در یکی از شرکت ‌های شناور سازی جزیره قشم به منظور فعالیت در جام جهانی 2022 قطر خبر داد و گفت: یک فروند از همین نوع که ساخت آن به اتمام رسیده بود به کشور قطر صادر شد.