۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۳: ۰۲: ۰۵
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بهره برداری از پیشرفته ترین آمبولانس دریایی کشور در شهرستان قشم همزمان با هفته دولت امسال خبر داد.
شركت كشتى سازى اروندان مفتخر به دريافت نشان عالى توليد ملى بخاطر تكميل و به آب اندازى شناور پيشرفته آلومينيومى كاتاماران شد.
ایران و ترکیه اسناد تجاری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار در زمینه کشتی سازی و اجرای پروژه های ساختمانی امضا کردند.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی: مارینای منطقه آزاد انزلی یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی است تا با بهره گیری از تسهیلات کم بهره صندوق توسعه صنایع دریایی بتوانند از ظرفیت تاکسی شناور و سایر شناورهای تفریحی استفاده لازم را داشته باشند.
تحقق توسعه پایدار در بخش صنایع دریایی از اهداف تشکیل صندوق توسعه صنایع دریایی ایران است. این صندوق فعالیت های بسیاری در راستای تحقق اهدافش انجام داده است تا جایی که شاهد رشد ۳۳ برابری عملکرد آن در دولت یازدهم هستیم.
پیش‌برنده یکی از مهم‌ترین اجزای شناورهای دریایی، جهت ایجاد نیروی رانش به‌منظور غلبه بر مقاومت شناور و حرکت در آب استفاده می‌شوند و در تمامی دوره‌ها همواره سعی در جهت ارتقای آن ازنظر قدرت رانش قابل تأمین و بازده شده است.
معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: واحدهای شناور سازی استان بوشهر تسهیلات دریافت می‌کنند.
بر اساس تفاهم نامه امضا شده سازمان گسترش و نوسازی ایران و کنفدراسیون صنعت فرانسه، دو طرف درخصوص حمل ونقل، صنایع ریلی، انرژی وانرژی نوین، نفت، گاز و پتروشیمی، کشتی سازی، های تک، سرمایه گذاری و ... همکاری خواهند کرد.
بزرگترین قایق پلی اتیلنی یکپارچه جهان 8 متر طول، 2 و نیم متر عرض و یک تن وزن دارد و ایران با معرفی این محصول، انحصار تولید آمریکا را شکست.
دهان باز کرده و مبهوت به تماشای سرنوشت نشسته؛ خسته، شکسته و زهوار دررفته. نصفش غرق آب است و نصف دیگر رو به آبی آسمانی که سال‌هاست پشت ابرهای طوسی و سفید قایم شده، هوا می‌خورد.
شرکت کشتیرانی ج.ا.ا و ایزوایکو برای تحقق شعار سال در حوزه دریایی همکاری مشترک خود را آغاز نمودند.
با انجام تعمیرات اساسی شناور 3000 تنی اهورا به دست صنعت گران زبده و کارآمد صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر، این صنعت موفق شد ضمن رقابت با شرکت های هلندی، هندی و اماراتی، زمینه اشتغال زایی، رونق اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز را در سال اقتصاد مقاومتی فراهم کند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش‌های مختلف استان از راه‌اندازی شهرک تخصصی صنایع دریایی در هرمزگان خبرداد.
اوراق‌سازی کشتی یا اسکراپ به‌معنای جدا کردن بخش‌های خام یا قطعات کشتی‌های بلااستفاده است؛ باید منتظر نشست و دید این صنعت در سال 2017، چه وضعیتی را برای این صنعت دریایی به ارمغان خواهد آورد!»