پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
بهره برداری از اولین شناور ‏تحقیقاتی اقیانوس شناسی کشور با نام «کاوشگر خلیج فارس» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان استان هرمزگان روز گذشته در مجتمع شهید درویشی بندرعباس آغاز شد.
نخستین بارج آبرسان در جزیره صنعتی صدرای بوشهر به آب اندازی گردید، این بارج دارای ظرفیت هفت هزار تنی برای بارگیری آب است که آب اشامیدنی استاندارد و بهداشتی شناورهای آبراه‌های مختلف دریایی را تامین می‌کند.
امروز پنج شنبه 21 بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر چند پروژه صنعتی از جمله سه کشتی ساخت ایران با حضورمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح خواهدشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: رونق و توسعه صنایع دریایی به عنوان یکی از ظرفیت های مهم در این استان مورد توجه ویژه قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح پروژه‌های حمل و نقل ریلی به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد تومان گفت: حمل و نقل ترکیبی هوایی، ریلی و دریایی از دریای خزر تا خلیج‌فارس عملیاتی می‌شود.
فراموش شدن هنر لنج سازی؛ هنری که سابقه آن به دوره «افشاریه» باز می گردد، با وجود اینکه پنج سال از ثبت این هنر در فهرست میراث در خطر سازمان جهانی «یونسکو» می گذرد، از دغدغه های دوستداران میراث فرهنگی به شمار می آید.
بیش از ۹۰ درصد فولاد به کار رفته در یک کشتی سوپر تانکر یا نفتکش، قابل بازیافت است، یعنی یک کشتی ۱۰۰ هزار تنی حدود ۹۰ هزار تن فولاد دارد که می‌تواند به چرخه تولید برگردد و مورد استفاده قرار گیرد.
فرماندار خرمشهر از به آب اندازی کشتی کاتاماران با حضور معاون اول رئیس جمهور در دهه فجر امسال خبر داد.
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه حوض‌های خشک کشتی‌سازی و صنایع فراساحل، مجتمع عظیم گستر هرمز را یکی از ۳۶ طرح اقتصاد مقاومتی دولت دانست و گفت: این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
متخصصان استان زنجان موفق به ساخت دستگاه‌های تولید نانو ذرات اکسید مس برای اولین‌ بار در کشور شدند.
استاندار هرمزگان گفت: شرایط منحصر به فرد استان هرمزگان ایجاب می کند کشورهای دارای صنایع بزرگ از جمله کشتی سازی و حمل و نقل در این استان سرمایه گذاری کنند.
‌معاون دریایی حفاظت از محیط‌زیست کشور بابیان اینکه صنعت بازیافت کشتی، مناسب کشورمان نیست، گفت: صنعت بازیافت کشتی در همه جای دنیا از نظر اقتصادی، صنعت خیلی خوب اما از نظر آلودگی زیست‌محیطی خیلی بد است، به همین دلیل از میان 189 کشور ساحلی فقط تعداد انگشت‌شماری دنبال این صنعت رفته‌اند.
اینكه شناور در كره ساخته شود و این اقلام از ایران تامین شود، غیر واقع بینانه است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه وارد استان بوشهر شد و از شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا بازدید می کند.