پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه حوض‌های خشک کشتی‌سازی و صنایع فراساحل، مجتمع عظیم گستر هرمز را یکی از ۳۶ طرح اقتصاد مقاومتی دولت دانست و گفت: این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
متخصصان استان زنجان موفق به ساخت دستگاه‌های تولید نانو ذرات اکسید مس برای اولین‌ بار در کشور شدند.
استاندار هرمزگان گفت: شرایط منحصر به فرد استان هرمزگان ایجاب می کند کشورهای دارای صنایع بزرگ از جمله کشتی سازی و حمل و نقل در این استان سرمایه گذاری کنند.
‌معاون دریایی حفاظت از محیط‌زیست کشور بابیان اینکه صنعت بازیافت کشتی، مناسب کشورمان نیست، گفت: صنعت بازیافت کشتی در همه جای دنیا از نظر اقتصادی، صنعت خیلی خوب اما از نظر آلودگی زیست‌محیطی خیلی بد است، به همین دلیل از میان 189 کشور ساحلی فقط تعداد انگشت‌شماری دنبال این صنعت رفته‌اند.
اینكه شناور در كره ساخته شود و این اقلام از ایران تامین شود، غیر واقع بینانه است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه وارد استان بوشهر شد و از شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا بازدید می کند.
شناور مسافربری پیشرفته کاتاماران به نام زر، ساخت متخصصان داخلی، امروز توسط کشتی‌سازی اروندان آب‌اندازی می‌شود.
انجمن سازندگان شناور در ارتباط با پاسخ دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت به نامه 400 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف به رئیس جمهور در خصوص واردات کشتی، با بررسی جوابیه فوق، نکات تامل برانگیزی را به عرض ریاست جمهور محترم رساند.
استاندار بوشهر گفت : با توجه به نقش مهم شناورهای سنتی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم ساحل‌نشین استان بوشهر این شناورها در قالب اقتصاد مقاومتی ساماندهی شود.
سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد جهت طراحی، ساخت و تحویل ۱۰ فروند شناور آلومینیومی به روش ارزیابی کیفی، مناقصه عمومی برگزار نماید.
ایدرو و شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو (DSME) موافقت نامه همکاری دوجانبه برای توسعه صنعت ساخت و تعمیر کشتی های متوسط و بزرگ در ایران، امضاء کردند.
با توجه به راه اندازی خط تولید کشتی ها سفارش ایران در کره و ایجاد هزاران فرصت شغلی برای کره‌ای ها توسط دولت ایران، به نظر می‌رسد پیگیری این قرارداد به جای جلوگیری از متضرر شدن بیشتر ایران در مجامع بین المللی، به نفع بحران اشتغال در صنعت کشتی سازی کره است !
در دوران پسابرجام باید تعاملات صنایع و حمل‌ونقل دریایی با بانک‌ها بیشتر شود و این صنعت برای تاسیس بانک تخصصی اقدامات لازم را انجام دهد، در غیر این صورت دور باطل عدم همکاری بانک‌ها با صنعت حمل‌ونقل دریایی همچنان ادامه خواهد یافت.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان گفت : توسعه صنایع دریایی و ساحلی از اولویت‌های شهرک صنعتی تنگستان است که در این زمینه به سرمایه‌گذاران این حوزه تسهیلات پرداخت میشود.