۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۲: ۲۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
به همت کارکنان سختكوش سکوی رشادت، عملیات رفع نشتی نفت از رایزر 18 اینچ خط انتقال نفت میدان رشادت به منطقه لاوان در كمترین زمان ممكن برنامه‌ریزی و با موفقیت اجرا شد.
با همت، دانش و پشتکار کارشناسان تعمیرات توربین منطقه سیری، سه عدد منبع تغذیه IS مربوط به تغذیه‌ شبکه کنترلی توربین‌های زیمنس SGT-400 تعمیر شد و در سرویس قرار گرفت.
مجری طرح‌های نیروگاهی و خطوط انتقال نیرو شركت نفت و گاز پارس از پیشرفت 76 درصدی ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیكل تركیبی پارس جنوبی خبر داد.
مدیر مهندسی نفت و گاز شركت نفت و گاز پارس گفت: سامانه یكپارچگی چاه‌ ها با محوریت مدیریت مهندسی نفت و گاز استقرار یافته و نسبت به تعیین معیارهای پذیرش شرایط یكپارچگی و توان تولیدی چاه ‌ها و هدفمند كردن هزینه‌ های اقدامات اصلاحی / تعمیری و پیشگیرانه اقدام شده است.
کریدور گازی جنوبی، از تحریم‌های آمریکایی ضد مشتریان انرژی ایران، معافیت دریافت کرد؛ این پروژه برای انتقال گاز دریای خزر به ترکیه و اروپای جنوبی طراحی شده است.
مدیر امور مهندسی شركت حفاری شمال گفت: در سالهای اخیر با راه اندازی واحد مهندسی ساخت و پژوهش در این شرکت، پروژه های متعددی در زمینه ساخت داخل قطعات و تجهیزات حفاری با موفقیت به پایان رسیده و تجربه خوبی در زمینه استفاده از ظرفیتهای داخلی در زمینه ساخت کالای حفاری کسب شده است.
مدیر کل HSE و پدافند غیر عامل وزارت نفت گفت: یکصد و 14 برنامه را با امضاء وزیر نفت برای منطقه ی پارس جنوبی در حوزه HSE ابلاغ کرده ایم و تمام نگرانی ها و چالش ها در این برنامه دیده شده است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیشرفت طرح های در حال احداث پارس جنوبی را مثبت و مطابق با برنامه زمانبندی ارزیابی کرد و گفت: فعالیت جبهه های کاری مختلف در پروژه های پارس جنوبی در سه ماه آینده شتاب بیشتری می گیرد و طرح های در حال توسعه این میدان مشترک گازی در مسیر تکامل گام برمی دارد.
اولین قرارداد محرمانگی واگذاری بسته EPCF/D (طراحی،ساخت، نصب و حفاری همراه با تامین مالی) بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت پتروگوهر فراساحل کیش منعقد شد.
وزیر نفت اعلام کرد: موضوع «فروش فرآورده‎های نفتی به شرکت‎های بانکرینگ داخلی به صورت ریالی به نرخ مورد عمل در بازار ثانوی ارز» در جلسه بررسی مسائل اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری مطرح و با آن موافقت شده است.
طرح توسعه مخازن کنگان و دالان میدان گازی پارس شمالی در یکصد و پنجاه و شمشمین جلسه کمیته مشاورین مدیریت مخازن بررسی شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه بیشترین اقدامات برای توسعه پارس جنوبی در بخش خشکی و یارد سکوساز در حال انجام است، گفت: تا پایان امسال شش سکوی گازی جدید پارس جنوبی به بهره‌ برداری می‌رسد که تولید پارس جنوبی را سه میلیارد فوت مکعب در روز افزایش می ‌دهد.
یک کارشناس بازرگانی انرژی گفت: به ‌منظور به نتیجه رساندن طرح جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و جمع ‌آوری آن، یک راهکار مناسب وجود دارد؛ ساخت تجهیزات فرآورشی و نصب سریع آن که در دنیا از این راهکار بین ‌المللی و اقتصادی استفاده می ‌شود.
مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران در پی برخوردی بین نفتکش صادراتی SOL و شناور فراورشی و ذخیره‌ سازی کوروش از اصحاب رسانه خواست ضمن دقت بیشتر در انتشار اخبار و پرهیز از درج اطلاعات نادرست از بروز خسارت به منافع ملی جلوگیری کنند.