۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲: ۵۳: ۴۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سرپرست پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت: بیش از ۲ هزار و ۳۲۰ قطعه در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی با توان متخصصان داخلی ساخته شد که یک میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در پی داشته است.
مجری طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی از تولید تجمعی 2/5 میلیون بشکه نفت از این میدان مشترک خبر داد.
تاپ‌ساید سكوی سرچاهی F1 میدان نفتی فروزان به علت خوردگی شدید و احتمال سقوط، جمع‌آوری شد.
مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از حفر، تعمیر و تکمیل چهار حلقه چاه های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال با بکارگیری دستگاه های های حفاری این شرکت در میادین نفتی و گازی کشورمان در آب های خلیج فارس خبر داد.
پسابرجام فرصت خوبی برای انتقال تکنولوژی و استفاده از ظرفیت های سازندگان داخلی پدید آورده است اما در این زمینه با برخی از موانع قانونی نیز روبرو هستیم.
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری اعلام کرد: ۶ شرکت صاحب صلاحیت به مجموع ۱۱ شرکت ایرانی مستعد برای فعالیت در قالب شرکت‌های اکتشاف و تولید اضافه شد.
معاون مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در امور اکتشاف از تهیه نقشه زمین شناسی و گسل های کف بستر سراسر خلیج فارس خبر داد.
با همت کارکنان تعمیرات توربین سكوی سلمان، یک قطعه با اهمیت كمپرسور گاز HP برای نخستین بار در سكو در حالت افقی و بر روی اسكید تعویض شد.
سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی : پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی توان تولید روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی دارد که دارای ارزش بسیار بالایی است و می‌تواند خوراک پالایشگاه‌های داخلی بوده و یا برای صادرات به خارج از کشور ارسال شود.
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: ۵۰ کیلومتر از عملیات لوله‌گذار‌ی دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی با توان متخصصان صنعت نفت کشورمان به پایان رسید.
با کیفیت‌ترین گاز مایع صادراتی (LPG) به‌عنوان محصولی استراتژیک هم‌اکنون در پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود.
رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی : هم‌اکنون یک شرکت خارجی در حال مطالعه بر روی پروژه‌ای FGR (Flare Gas Recovery) است که در صورت انجام این پروژه حدود 90 درصد میزان فلرینگ پالایشگاه کاهش خواهد یافت.
شرکت نفت خزر در تعامل با شرکت‎ های بین‎المللی در صدد است مقدمات انجام فعالیت‎های توسعه‎ای در خزر را فراهم کند.
معاون مدیرعامل شرکت در عملیات حفاری : تلاشگران شرکت ملی حفاری ایران در چهار ماه نخست سال جاری موفق شدند عملیات حفر و تکمیل 54 حلقه چاه های نفت و گاز را در مناطق خشکی و دریایی کشور به اتمام برسانند.