۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳: ۱۶: ۲۵
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون اول کمیسیون اروپا در امور انرژی گفت: این نهاد آماده مذاکره برای پیوستن ایران به طرح دالان گازی جنوب است.
مدیر بخش فراساحل طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به اجرای خط لوله دریایی ۳۲ اینچی برای انتقال گاز از دریا به خشکی گفت: برای انتقال گاز از سکو‌های فاز ۱۳ پارس جنوبی دو خط ۳۲ اینچی زیردریایی به طول ۲۱۰ کیلومتر اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه ضرورت دارد برای نگهداشت و افزایش تولید سرمایه گذاری‎های لازم در سال آینده جذب شود و برای این منظور برنامه‎هایی در دست اقدام است، افزود: توسعه نفت را برای رفاه مردم و پیشرفت کشور می‎خواهیم و معتقدیم باید با تمام توان در این مسیر تلاش کرد.
شرکت پایانه های نفتی ایران و بنیاد تعاون وزارت دفاع در راستای حمایت از ساخت داخل و تحقق اقتصاد مقاومتی، به منظور تامین برخی قطعات و تجهیزات مورد نیاز پایانه های نفتی در مناطق عملیاتی خارگ، شمال، عسلویه و ماهشهر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
کارشناس صنعت نفت: چندی است که شرکت‌های دکل‌دار دولتی و شبه ‌خصوصی حاضر در بازار حفاری ایران با پدیده بیکاری دکل‌های حفاری مواجه شده‌اند. بررسی کارشناسانه ماجرا نشان از وجود یک بحران عمیق در صنعت حفاری دارد که در آینده نه چندان دور، خود را به شکل بیکاری گسترده‌تر دکل‌های حفاری نشان خواهد داد.
مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: برای نخستین بار، استفاده از فناوری نانو در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی در ریبویلر واحد تثبیت میعانات گازی با موفقیت انجام شد.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از آغاز بهره‌برداری تاسیسات فرآورش گاز هنگام و خاموش شدن مشعل گاز در جزیره قشم در روزهای آینده خبر داد.
معاون عملیات و پشتیبانی شركت نفت و گاز پارس از انجام مذاكرات اولیه با كشورهای اروپایی و آفریقایی به منظور كاهش بازه زمانی تعمیرات سالانه تأسیسات پارس جنوبی بدون از سرویس خارج كردن سكوهای گازی خبر داد.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، گفت: با نصب موفقیت‌ آمیز پایه سکوهای A 20 و A 21 میدان ابوذر و آغاز عملیات حفاری، در مجموع تولید این میدان 12 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
رئیس بهره‌برداری پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با دستیابی به شاخص های فرایندی از جمله کاهش فلرینگ گازهای اسیدی و کاهش آلایندگی زیست محیطی، راه اندازی نخستین ردیف واحد گرانول سازی با موفقیت در مسیر تولید قرار گرفت.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق سرمایه به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک، اولویت صنعت نفت است.
سرپرست مدیریت بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: جلسه ی هم اندیشی بررسی چالش ها و راهکارهای اجرایی افزایش سهم شرکت های داخلی در بازار پایتخت انرژی کشور در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد.
مجری طرح توسعه فاز 22، 23 و 24 پارس جنوبی از آمادگی نصب دو سكوی دریایی این فاز تا اسفندماه سال جاری خبر داد.
مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از پیشرفت ۷۷ درصدی این فاز خبر داد و گفت: تولید گاز از فاز ۱۴ پارس جنوبی ۲۲ بهمن ماه امسال عملیاتی می شود.