۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸: ۳۰: ۴۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
با همت متخصصان و تلاشگران منطقه عملیاتی خارگ، عملیات حفاری و تعمیر چاه D-15 میدان نفتی درود پایان یافت و ضمن بازگشت این چاه به مدار بهره‌برداری، تولید منطقه خارگ نیز افزایش یافت.
پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ٤ و٥ به فازهای ٦، ٧ و٨ پارس جنوبی راه اندازی و آماده بهره برداری می شود.
واحدهای عملیاتی سکوی رشادت شرکت نفت فلات قاره ایران، پس از 36 ساعت کار طاقت‌فرسا موفق به مهار نشتی خط لوله انتقال نفت سکوی رشادت شدند.
با تعمیر خط لوله 20 اینچ انتقال گاز سكوی KPP میدان سلمان، تولید گاز از این خط لوله كه به دلیل بروز ترك و نشت در عمق 35 متری متوقف شده بود با تلاش شبانه‌روزی تعمیرات زیرآب و پشتیبانی واحدهای عملیاتی منطقه لاوان دوباره از سر گرفته شد.
هند هفته آینده به ایران طرح جدیدی برای توسعه میدان گازی «فرزاد ب» به ارزش سه تا چهار میلیارد دلار، پیشنهاد می دهد.
مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی از نصب موفقیت آمیز سه پایه مشعل عرشه ٢٤A پارس جنوبی در موقعیت مخزنی این عرشه گازی خبر داد.
شرکت اویک و شرکت ملی حفاری ایران صبح امروز با هدف استفاده از توانمندی ها و امکانات یکدیگر و همچنین همکاری در اجرای پروژه های آتی و حضور در مناقصات تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی از آمادگی نصب دو سكوی دریایی این فاز خبر داد.
افزون بر 233 هزار و 330 متر حفاری چاه های نفت و گاز در 11 ماه امسال توسط ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در مناطق خشکی و دریایی کشور محقق شد.
سفیر فرانسه در تهران گفت: وزارت نفت ایران توانسته پویایی مطلوبی در پروژه‌های نفتی به‌ویژه پروژه‌های پارس جنوبی ایجاد کند.
شرکت ملی حفاری ایران (NIDC) و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران (IPMI) در زمینه مشارکت در پروژه های حوزه های نفت و گاز که در قالب EPCF/EPDF از سوی شرکت ملی نفت ایران اعلام می شود، قرارداد همکاری امضاء کردند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: فعالیت شرکت های دانش بنیان در این منطقه منجر به انعقاد 400 میلیارد ریال قرارداد تجاری شده است.
معاون اول کمیسیون اروپا در امور انرژی گفت: این نهاد آماده مذاکره برای پیوستن ایران به طرح دالان گازی جنوب است.
مدیر بخش فراساحل طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به اجرای خط لوله دریایی ۳۲ اینچی برای انتقال گاز از دریا به خشکی گفت: برای انتقال گاز از سکو‌های فاز ۱۳ پارس جنوبی دو خط ۳۲ اینچی زیردریایی به طول ۲۱۰ کیلومتر اجرا شده است.