۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹: ۴۸: ۲۶
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
شرکت تاسیسات دریایی که شاکی پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده است، علاوه بر پرونده مطرح شده برای رسیدگی در دادگاه امور اقتصادی، از متهمان این پرونده در دادگاهی در لندن شکایت کرد.
رئیس منطقه عملیاتی کیش گفت: عملیات بازیافت، تعمیر و تعویض هوزهاى آسیب‌ دیده پایانه شناور فرآورشى (FPSO) کوروش در لایه نفتى پارس جنوبى، کمتر از ۴۰ روز و با صرف نیروی انسانی معادل ۴۲۰ نفر روز انجام شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اعلام آمادگی فاز نخست پالایشگاه طرح های درحال توسعه 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی برای دریافت گاز از بخش دریا، بر ضرورت رعایت الزامات ایمنی راه اندازی در این طرح ها تاکید کرد.
مجری طرح توسعه فازهای 24-22 پارس جنوبی ضمن اعلام پیشرفت 91 درصدی مجموع بخش ‌های فراساحلی و پالایشگاهی فاز 24-22 پارس جنوبی از برداشت 1میلیارد فوت مكعبی گاز ترش از موقعیت مخزنی این طرح در پارس جنوبی برای تأمین سوخت زمستانی كشور خبر داد.
سومین کنفرانس بین المللی انرژی‌ های تجدیدپذیر ایران با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می ‌شود.
عملیات بارگیری (load Out) عرشه سكوی F18 میدان فروزان توسط متخصصان و پیمانكاران داخلی با موفقیت به پایان رسید.
قرارداد ساخت مخازن ذخیره ‎سازی نفت خام و تاسیسات جانبی در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در قالب روش ساخت، بهره‌ برداری و واگذاری (BOT) میان شرکت متن، شرکت‌‌ های پترو امید آسیا و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید امضا شد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی مهندسی از ارایه 3566 مورد خدمات جانبی صنعت حفاری به دستگاه های حفاری و چاه های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور در نیمه نخست سال جاری خبر داد.
با همت و خودباوری کارکنان سکوی سروش، کار تعمیر Dry gas seal) DGS) کمپرسور گاز فشار بالا در این سکو با موفقیت انجام شد.
به همت کارکنان تعمیرات مکانیک منطقه سیری و همکاری واحدهای ابزار دقیق و نیروگاه، تعمیر و رفع اشکال از توربوپمپ تاسیسات تزریق آب به سکوی ایلام، در مدت 4 روز انجام و توربوپمپ با موفقیت در سرویس قرار گرفت.
با اجرای عملیات تعویض رایزرهای 20 اینچ زیرآب گوی شناور صادراتی (SPM) منطقه لاوان ایمنی و قابلیت اطمینان مستمر صادرات نفت از این منطقه افزایش یافت.
در حالی رسانه های بین المللی از آغاز ذخیره سازی میعانات گازی در دریا برای جلو گیری از حبس گاز توسط مسئولان صنعت نفت و گاز ایران خبر داده اند که با تشکیل بورس نفت در کوتاه مدت می‌ توان اقدام به فروش میعانات گازی ذخیره شده کرد.
در پی پخش کلیپی در فضای مجازی مبنی بر نشت نفت در سواحل هندیجان، روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران ضمن تکذیب این امر، موارد زیر را برای آگاه ‌سازی افکار عمومی اعلام نمود.
مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران در سفری دو روزه به پایتخت انرژی ایران از فازهای در حال ساخت پارس جنوبی بازدید و وضعیت HSE فازها را بررسی کرد.