۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹: ۵۰: ۲۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق 75 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز طی سه ماه نخست امسال توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.
مدیر پدافند غیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: شکستگی خط لوله فاز 13 پارس جنوبی در هنگام عملیات لوله گذاری رخ داده و هم اکنون در حال تعمیر است.
یک منبع آگاه از شکستن خط لوله فاز ۱۳ پارس جنوبی در حین عملیات لوله‌گذاری شرکت تاسیسات دریایی خبر داد.
یکی از مهم‌ترین کارهای ما در بخش پالایش گاز طی سال گذشته، کاهش مشعل‌سوزی در پالایشگاه‌ها و خاموشی یکی از فلرهای در سرویس پالایشگاه اول پارس جنوبی بود.
مجری فازهای 17 و 18 پارس جنوبی اعلام کرد: نخستین محموله بوتان فازهای 17و18 پارس جنوبی، ماه جاری آماده بارگیری و صادرات می شود.
پیشرفت عملیات حفاری چاه های سه سکو از فازهای 22،23 و 24 پارس جنوبی به 100 درصد رسید.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از پهلوگیری نفتکش‌های غول پیکر در اسکله آذرپاد پایانه نفتی خارگ خبر داد.
برج های انطباقی (Compliant Towers) نسل دیگری از سازه های فراساحلی هستند که در ادامه مسیر توسعه فعالیت شرکت های نفتی در آب های عمیق و برای غلبه بر فشار و جریان های خاص بستر دریا توسعه یافته و مورد بهره برداری قرار گرفته اند و معمولا در اعماق بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ فوتی (۴۵۷ تا ۹۱۴ متر) استفاده قرار می گیرند.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه مناسبات اقتصادی باعث بالارفتن قدرت چانه زنی کشور در عرصه بین المللی می‌شود، گفت: در قراردادهای جدید نفتی علاوه بر سرمایه گذاری به موضوع انتقال فناوری و بازاریابی برای فروش محصولات نیز توجه شده است.
مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران از انبوه مشکلات خوردگی در سازه‌های دریایی خبر داد و گفت: تمام سازه‌های دریایی را از نظر ایمنی ارزیابی کردیم و بر اساس نتایج بدست آمده، باید در مدیریت خوردگی بازنگری شود.
سرپرست پالایشگاه چهارم پارس جنوبی : سال گذشته پالایشگاه چهارم پارس جنوبی عملکرد مناسبی در حوزه محیط زیست داشته که باعث کاهش 23 درصدی میزان فلرینگ این مجتمع شده است.
رییس سكوی رشادت از آغاز دور جدید فعالیت‌های بزرگ تعمیراتی برای تعمیر سازه زیر آب سكوی R4، میدان رشادت خبر داد.
مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: دکل دریایی سحر-۱ برای حفاری موقعیت‌های اکتشافی در خلیج فارس، از سوی شرکت حفاری شمال به مدیریت اکتشاف واگذار شده است و در حال حاضر اولین موقعیت اکتشافی آریا واقع در آب‎های خلیج فارس در نظر گرفته شده است.
ایران و کره جنوبی برای توسعه واحدهای کوچک LNG توافقنامه همکاری تکنولوژیک امضا کردند.