۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۷: ۵۲: ۲۱
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با استقبال از برنامه وزارت نفت برای «تعدیل» قراردادها با هدف حمایت از سازندگان در مقابل نوسان نرخ ارز، گفت: در صورت تضعیف سازندگان داخلی، این صنعت در آینده برای تامین تجهیزات مورد نیاز دچار چالش می شود.
خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی با انتقال روزانه 3 میلیون متر مکعب گاز ترش به بهره برداری رسید.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت جمعی 84.94 درصدی شش پروژه اجرایی کلید در دست (EPDS) از سوی این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.
با تلاش کارکنان منطقه عملیاتی بهرگان، لوله‌های بارگیری نفت‌خام گوی شناور SBM در این منطقه با موفقیت تعویض شد.
سرپرست امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران گفت: ترغیب تولید کنندگان و سازندگان ایرانی به ساخت کالاهای با کیفیت بالا و قیمت مناسب و معرفی آنان به مجریان طرح و متقاضیان کالا و تقویت بنیه مالی آنان از طریق خریدهای مستمر، تفسیری کامل از حمایت از کالای ایرانی است.
مدیر برنامه ریزی و كنترل طرح های شركت نفت و گاز پارس، اعلام نمود: بر اساس برنامه ریزی ها و اولویت بندی های انجام شده، تعداد 6 سكو از مجموع ٩ سكوی در حال ساخت در این یارد تا پایان امسال آماده نصب و راه اندازی خواهند بود.
یک شرکت دانش بنیان در کشور به کمک متخصصان داخلی و همت ایرانی آمادگی تولید و تامین قطعات، تجهیزات و ملزومات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را در کوتاه ترین زمان ممکن دارد و به این ترتیب ایران را از این نظر خودکفا کرده است.
به دنبال راه اندازی نخستین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی، تولید گاز شیرین از اولین واحد فراورشی پالایشگاه این فازها آغاز شد.
رئیس سایت فراساحل فازهای ٢٢ تا٢٤ پارس جنوبی از مراحل پایانی عملیات ساخت و پیش راه اندازی سكوی 24A این فازها خبر داد .
برنامه اکتشاف برای قرارداد اجرای امور اکتشاف دریایی در بخش ایرانی دریای کاسپین و اجرای تحقیقات ایروژئوفیزیک در ایران دو توافقنامه ای بود سازمان زمین شناسی ایران و شرکت سهامی زمین شناسی روسیه (رز ژئو) در سن پترزبورگ امضا کردند.
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از پروژه بازرسی خطوط لوله جریانی و پایه های سکوهای تولیدی و اقامتی در راستای حفاظت از تاسیسات راهبردی تولید گاز در بخش فراساحل پارس جنوبی خبر داد.
رئیس پروژه‌ های مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس از انجام بیش از 93 درصد عملیات لوله‌گذاری انتقال گاز و میعانات گازی در طرح‌های توسعه پارس جنوبی خبر داد.
نیروگاه خورشیدی شناور در آب در سدهای چاه نیمه شهرستان زهک با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های نو کشور کلنگ زنی شد.
بانک اطلاعاتی جامع صنعت نفت با حمایت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران با هدف دسترسی آسان به آخرین اطلاعات شرکت‌های فعال در زمینه صنعت نفت راه‌اندازی شد.