پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
تنها نتیجه مذاکرات وزارت نفت ایران با شرکت‌های هندی در سال ۹۵ برای آغاز توسعه میدان گازی فرزادB اضافه‌شدن یک سال دیگر به تأخیرها و فرصت‌سوزی هندی روی این میدان مشترک بوده است.
قانون، صادرات فرآورده های نفتی را بر عهده بخش خصوصی گذاشته و این بخش ملزم است تمامی فرآورده های نفتی را صادر کند اما به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، بخش خصوصی نمره قابل قبولی در صادرات فرآورده های نفتی کسب نمی کند زیرا علاوه بر ضعف در صادرات فرآورده های نفتی در بخش خشکی، هنوز موفق به ورود در بخش دریایی نشده است.
سرپرست طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: با اجراء و بهره‌‌برداری از واحدهای پشتیبانی فاز ۱۳ پارس جنوبی، پالایشگاه این فاز پارس جنوبی با توان متخصصان داخلی شهریور ماه سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.
شرکت او ان جی سی ویدش هند، طرح بیش از ۳ میلیارد دلاری توسعه میدان گازی فرزاد ب ایران را نهایی کرده و احتمالا تا ماه سپتامبر قرارداد توسعه این میدان امضا خواهد شد.
سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی از تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد.
کنسرسیوم بین‎المللی پرگاس برای همکاری با شرکت‎های اکتشاف و تولید ایرانی و نقش آفرینی به عنوان هاب انتقال فناوری به این شرکت‎ها اعلام آمادگی کرد.
با وارد مدار شدن چاه CR١١ میدان رشادت منطقه لاوان، تولید نفت این میدان سه هزار و ٥٠٠ بشکه در روز افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران از صادرات ۱۰ میلیون بشکه میعانات گازی طرح توسعه فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد و افزود: حدود ۸.۱ میلیارد دلار در طرح توسعه فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی سرمایه گذاری شده است.
آخرین سكوی فاز 19 پارس جنوبی توسط بارج ابوذر 110به محل نصب در میادین گازی پارس جنوبی اعزام شد.
از زمان فروپاشی شوروی در سال 1991، این فرصت برای ایران فراهم شد تا از ظرفیت کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و جمهوری آذربایجان که کشورهای محصور در خشکی (landlocked) محسوب می‌شوند، استفاده کند و خطوط لوله آن‌ها را به‌سوی دریا و بازارهای جهانی منتقل کند.
همچنان که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم زمزمه های افتتاح تقویت می شود. طبق اعلام مدیران صنعت نفت ۵ فاز پارس جنوبی تا پایان سال ۹۵ آماده افتتاح و بهره برداری هستند.
با راه اندازی و آغاز فعالیت آخرین سکوی فازهای ١٧و ١٨ پارس جنوبی در موقعیت B۱۷ به وزن ۲۳۰۰ تن در اسفند ماه سال جاری، پرونده یکی دیگر از مگاپروژه های پارس جنوبی بسته شد و از این پس مجموع تولیدات این فازها که تاکنون ۴۶ میلیون مترمکعب در روز بود، در حوزه فراساحل به ظرفیت اسمی روزانه ۵۶.۶ میلیون متر مکعب خواهد رسید.
شش شرکت معین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با هدف هماهنگی در حوادث و بحرانها، حول چهار محور ارتباطات، تجهیزات، مانورهای مشترک و جلسات هماهنگی تشکیل جلسه دادند.
با روشن شدن مشعل سكوی فاز 20 بزرگترین میدان گازی كشور،‌ عملیات استارتاپ این سكو با موفقیت به انجام رسید.