۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹: ۳۲: ۰۷
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران روز گذشته خبر از آن دادندکه نخستین قرارداد ساخت شناور مایع‌سازی و حمل گاز این کشور (FLNG) در آینده نزدیک امضا خواهد شد. بدین ترتیب، ایران نیز به جمع گسترده سفارش‌دهندگان این نوع شناورها در سطح جهان اضافه خواهد شد.
عملیات آغازین طرح حذف ٩۵ درصدی فلرینگ با هدف بازیابی و استفاده از گازهای ارسالی به فلر در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست، بهبهود کیفیت هوا، جلوگیری از هدر رفت و بازگشت سرمایه در پارس جنوبی آغاز شد.
رییس شرکت مشاوره‌ای فاکت گلوبال انرژی گفت: کرسنت قراردادی بدی نیست و باید در چارچوب جهانی قضاوت کرد؛ متاسفانه ایران سابقه بدی در قراردادها دارد؛ مکرراً قرارداد می‌بندد و بعد خوشش نمی‌آید و به مقتضای سیاست قرارداد را به هم می‌زند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ادامه مذاکره با هند برای توسعه میدان گازی فرزاد B خبر داد و گفت: البته مدل موازی EPC برای توسعه این میدان نیز ادامه دارد.
بالا بردن سهم ایران از تولید نفت و گاز جهان و کسب بازارهای بین المللی و در یک کلام اعتلای نام ایران، تنها دلیلی است که ایران دوستان را در این شرجی طاقت فرسا به پا نگه می دارد.
شركت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با همكاری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت نخستین همایش مدیریت یكپارچه دارایی پروژه های ساحلی و فراساحلی را اول و دوم بهمن ماه سال جاری برگزار می كند.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از اتمام عملیات بارگیری جكت مشعل 13D این فاز از یارد صدرا خبر داد.
رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی: در بحث کاهش انتشار گاز گلخانه‌ای، انتشار گاز دی‌اکسید کربن پالایشگاه‌های اول تا پنجم در سال 1395 نسبت به سال 1393 به میزان 46 درصد کاهش یافته است.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از اتمام عملیات نصب و ایمن‌سازی جكت سرچاهی موقعیت A فاز 13 پارس جنوبی خبر داد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی از ارائه چهار هزار و 214 مورد خدمات فنی تخصصی حفاری در نیمه نخست سال جاری به چاه ‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی نفتخیز کشور خبر داد.
روزنامه انگلیسی زبان استیتسمن روز چهارشنبه درگزارشی نوشت چارچوب این همکاری در نشست وزیران امور خارجه هند، ایران و عمان در حاشیه نشست سازمان ملل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.
متخصصان صنعت حفاری در شرکت ملی حفاری ایران در شش ماه نخست سال جاری موفق به حفاری و تکمیل 76 حلقه چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور شدند.
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اقدام به تاسیس "شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان" با هدف فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) صنایع نفت و گاز نمود.
کارشناس بین‌المللی انرژی: تقریباً همه قراردادهای منعقدشده در دریای خزر از نوع مشارکت در تولید است که بر اساس قوانین ایران این نوع قراردادها مجاز نیست.