پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
از ابتدای ژانویه تانکرهای ذخیره نفت و میعانات گازی روی آب ایران با 2 عدد کاهش به 33 تانکر رسیده است.
یک سکوی اسپار همانند یک سکو (Tension Leg Platform )TLP (سکو با مهار کششی) به کف دریا مهار می شود ولی با این تفاوت که در سکوهای TLP کابل های مهار به صورت کاملا عمودی به بستر دریا متصل شده اند اما اسپارها به شیوه معمولی در بستر دریا مهار می شوند.
موج‌های سهمگین با تمام قدرت، خود را به پایه‌های سکو می‌کوبند. سازه عظیم فلزی می‌لرزد. هوا طوفانی است و باد ویرانگر امان ایستادن نمی‌دهد. گویی تا از روی صفحه فلزی بلندت نکند و نکوبدت به سینه دریا، آرام نمی‌گیرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پیشرفت های صورت گرفته در مجموعه شرکت صنایع دریایی ایران صدرا ابراز خوشحالی کرد.
در حالی که از ابتدای سال جدید میلادی حجم ذخایر نفت شناور روی آب ایران حدود 22 میلیون بود امروز به 23.6 میلیون بشکه رسیده است. با این تفاوت که تعداد تانکرهایی که نفت در آن ذخیره می‌شد 2 عدد کاهش یافته است.
وزیرسابق نفت با بیان اینکه سال 90 تا 92 در اوج تحریم‌ها 20 دستگاه دکل حفاری تأمین شد که کار بزرگی بود، گفت:‌ دکلی که گفته شد گم شده است، مربوط به شرکت تأسیسات دریایی بود و به وزارت نفت ارتباطی نداشت.
ایكاش امروز آن مهندس آمریكایی بود و می‌دید كه شرکت‌های فعال در صنعت فراساحل ایران در چه جایگاه والایی، چه در داخل ایران و چه در سطح بین المللی قرارگرفته‌اند؛ ایكاش آن مهندس آمریكایی بود و می‌دید كه ...
مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی : سه پایه و عرشه مشعل سكوی ٢٢ طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣و ٢٤ پارس جنوبی مطابق برنامه زمانبندی از محل یارد شركت صدرا در بوشهر بارگیری و در موقعیت فراساحل این سكو نصب شد.
در راستای همکاری مشترک پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت نفت و گاز پارس جنوبی در زمینه ارزیابی بازدارنده‌های تجاری LDHI مصرفی در خطوط دریایی منطقه پارس جنوبی، نمونه‌ای از طرف پارس لیان نماینده رسمی نالکو در ایران نیز به پژوهشگاه ارسال شده است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس با بیان اینکه پرونده دکل نفتی در کمیسیون اصل 90 باز است، افزود : اگر دیده شود که رسیدگی به پرونده های کلان فساد اقتصادی به ویژه دو دکل نفتی دچار گذشت زمان می شود، کمیسیون اصل 90 از وزارت نفت گزارش می خواهد، تا تکلیف بیت المال مشخص شود.
سه پایه و عرشه مشعل سکوی ١٣B طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی، پنجشنبه (دوم دی‎ماه) در موقعیت فراساحل این فاز نصب شد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت از بدو تاسیس تاکنون چهار هزار و 178 حلقه چاه‌ نفت و گاز حفاری کرده که سبب جلوگیری از حدود 16 میلیارد دلار ارز از کشور شده است.
وزیر نفت گفت: شرکت «لوک اویل» روسیه به دنبال سواپ نفت خام با ایران است که مذاکره در این باره ادامه دارد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: تفاهم نامه مطالعات لایه نفتی پارس جنوبی با شرکت مرسک دانمارک امضا شده و این شرکت در مطالعات لایه نفتی فعال شده است و به دنبال این هستیم که در آینده ای نزدیک اقدام به امضای موافقتنامه (HOA) توسعه لایه نفتی کنیم.