۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷: ۳۲: ۴۱
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از تولید بخار از نخستین بویلر واحد ۱۲۱ پالایشگاه فاز ۱۳ توسط گروه مپنا خبر داد.
مدیرعامل شرکت نفت خزر، گفت: مطالعات گذشته که از احتمال وجود ذخایر غنی هیدروکربوری در جنوب دریای خزر حکایت داشته است، با کمک شرکت‎های خارجی به روز می‎شود.
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تولید 85،40 میلیارد مترمکعب گاز ترش غنی در نیمه نخست امسال گفت: تولید تجمعی گاز از میدان پارس جنوبی در سال گذشته به 155،23 میلیارد متر مکعب رسید.
پس از عملیات بارگیری، مهاربندی و حمل موفقیت آمیز جکت مشعل سکوی 13c پارس جنوبی از یارد صدرا، این جکت امروز (پنج شنبه 18 آبان ماه) در موقعیت مخزن فاز 13 استقرار یافت.
رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی گفت: تعمیرات اساسی سکوهای میدان گازی دریایی پارس جنوبی، باهدف افزایش ضریب اطمینان تولید گاز در فصل زمستان امسال انجام و بیش از ٧٤ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه به پایان رسید.
آمارهای اعلام شده از سوی منابع معتبر جهانی نشان می‌دهد ایران از نظر داشتن ذخایر گاز طبیعی یا در صدر کشورهای دنیاست یا مقام دوم را دارد.
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت گازپروم تفاهم نامه همکاری در حوزه نفت، گاز و انرژی امضا کرد.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از اتمام عملیات بارگیری جكت مشعل 13C این فاز از یارد صدرا خبر داد.
نخستین قرارداد فروش گاز طبیعی برای تولید گاز مایع‌شده (ال.ان.جی) صادراتی به مدت ۲۰ سال میان شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت نروژی-ایرانی امضا شد.
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران از هدفگذاری سه مرحله ای تکمیل فازهای باقیمانده پارس جنوبی تا پایان سال ۹۷ خبر داد.
با رفع اشكال و راه‌اندازی كمپرسورهای LP و HP توربین كمپرسور A در سكوی سلمان علاوه بر جبران كاهش تولید بیش از 5 هزار بشكه‌ای، باعث صرفه‌جویی چند میلیون دلاری شد.
سکوی R۴ میدان نفتی رشادت در منطقه عملیاتی لاوان گلباران شد؛ سکویی که ٣٠ سال پیش مورد تجاوز دشمن قرار گرفته بود.
وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران روز گذشته خبر از آن دادندکه نخستین قرارداد ساخت شناور مایع‌سازی و حمل گاز این کشور (FLNG) در آینده نزدیک امضا خواهد شد. بدین ترتیب، ایران نیز به جمع گسترده سفارش‌دهندگان این نوع شناورها در سطح جهان اضافه خواهد شد.
عملیات آغازین طرح حذف ٩۵ درصدی فلرینگ با هدف بازیابی و استفاده از گازهای ارسالی به فلر در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست، بهبهود کیفیت هوا، جلوگیری از هدر رفت و بازگشت سرمایه در پارس جنوبی آغاز شد.