پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
وزیر نفت از احتمال برگزاری یک مناقصه برای توسعه فرزادبی خبر داد و گفت: ممکن است طرح توسعه فرزادبی به صورت EPCF به شرکت‌ها داده شود.
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به امضای MOU با شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا برای توسعه میادین نفتی ایران، اظهار کرد: مذاکرات با این شرکت‌ها درحال نزدیک شدن به مرحله مذاکرات قراردادی است.
معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت برای شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی شرکت‎های فعال در حوزه خدمات حفاری و همچنین پیمانکاران طرح و احداث فعال پروژه‎های EPC در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فراخوان داد.
اگر چه رییس جمهوری امریکا، سرو صدا و جنجال بسیاری در راستای تهدید برجام انجام داد اما در نهایت خودش بر این آتش افروخته، آب ریخت و ادامه تعلیق تحریم های ایران را امضا کرد. حال باید به سراغ شرکت‌هایی برویم که با ابراز نگرانی از عملکرد ترامپ قول ها و تعهداتشان را مشروط کرده بودند.
شرکت ملی نفت ایران و شرکت سرمایه گذاری غدیر با هدف مطالعه میدان های نفتی جفیر، سپهر، فاز سوم طرح توسعه ای میدان دارخوین و میدان گازی کیش تفاهمنامه همکاری مطالعاتی امضا کردند.
وزیر نفت از ادامه مذاکره با شرکت دانمارکی مرسک جهت توسعه لایه نفتی پارس جنوبی و تغییر کارفرمای این میدان خبر داد.
«جبار اللعیبی» وزیر نفت عراق اعلام کرد کشورش به دلیل شرایط بد اقتصادی و مالی قصد دارد سه تاسیسات جدید فرآوری گاز طبیعی برای گازی که هم‌اکنون در میدان‌های نفت جنوب عراق می‌سوزد و هدر می‌رود، بسازد.
٦ فاز متعارف پارس جنوبی ٢٧ فروردین ١٣٩٦ در حالی با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی افتتاح شد که صفر تا صد این پروژه ها از سوی پیمانکاران ایرانی به سرانجام رسید، پیمانکارانی که در ابتدای توسعه پارس جنوبی که از سال ٧٦ آغاز شد، نقش کمرنگی داشتند.
شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ABERDEEN DRILLING SCHOOL قرارداد همکاری های آموزشی امضاء و مبادله کردند.
شرکت 'بی پی'در گزارش سالانه اش با اشاره به دریافت مجوز ادامه فعالیت در میدان گازی مشترک با ایران در دریای شمال موسوم به رهام، در سپتامبر 2016 از آمریکا و متعاقب برجام، اعلام کرد که میزان درآمد خالص اش از سهم پنجاه درصدی این میدان گازی در سال 2016میلادی 31.6 میلیون دلار بوده است.
بازار دستگاه‌های حفاری دریایی Jackup در آسیا اقیانوسیه در سال 2016 راکد و حتی رو به نزول بوده است.
طرح توسعه فازهای ۱۸-۱۷ ، ۱۹ و ۲۱-۲۰ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس جمهور و برخی مسئولان بلند پایه کشوری و همچنین میهمانان داخلی و خارجی، هفته آینده افتتاح می‌شوند.
بر اساس اعلام دبیرخانه هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل، مهلت ارسال مقالات به هفتمین همایش بین المللی فراساحل تا 31 فروردین ماه سال جاری تمدید گردید.
رویترز نوشت : آمار منتشر شده از سوی منابع ردیابی تانکرهای نفتی حاکی از اتمام ذخایر نفت روی آب ایران و چالش جدی این کشور برای افزایش صادرات خود است.