۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸: ۴۸: ۰۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
"استفاده از داروهای ترکیبات زیستی دریا برای درمان سرطان" نام یکی از 10 ایده برتر در مسابقات کشوری "ایده پردازی دریایی" بود که در آن از عصاره جلبک دونالیلا به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدان و ضد سرطان برای درمان سرطان و جایگزین داروهای شیمایی استفاده می شود.
شرکت "بازرسی مهندسی و صنعتی ایران" از سال 1381 تاسیس و در سال 1396 به عضویت حقوقی "انجمن مهندسی دریایی ایران" درآمده است.
شرکت "پایش پیشرو صنعت ایمن" از سال 1395 تاسیس و در سال 1397 به عضویت حقوقی "انجمن مهندسی دریایی ایران" درآمده است.
شرکت "دریا پیکر سیراف" از سال 1391 تاسیس و در سال 1397 به عضویت حقوقی انجمن مهندسی دریایی ایران درآمده است.
دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران ضمن اعلام خبر حضور در نمایشگاه IFEX2018 از کلیه همکاران و علاقمندان برای بازديد از غرفه اين انجمن در نمایشگاه بین المللی تهران سالن 38A غرفه 41 دعوت نمود.
شرکت بازرسی فنی و پایش خوردگی ایرسا در سال 1396 تاسیس و از سال 1397 به عضویت حقوقی انجمن مهندسی دریایی ایران درآمده است.
انجمن مهندسی دریایی ایران تنها اطلاعات صحیح و راه های ارتباطی خود را جهت جلوگیری از سوءاستفاده افراد و شرکتهای غیر مرتبط با انجمن اعلام نمود.
انجمن مهندسی دریایی ایران با اذعان به اهمیت راهبردی صنایع و حمل و نقل دریایی، پنجاهمین سالگرد تاسیس مجموعه عظیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می نماید.
صندوق توسعه ملی به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد جهت صدور خدمات فنی و مهندسی و کالای ایرانی به بازارهای آمریکای لاتین و همچنین تسهیل حضور پیمانکاران ایرانی در مناقصات کشورهای هدف، شرایط و ضوابط استفاده ار اعتبار 2 میلیارد دلاری که قابل استفاده در بازارهای هدف آمریکای لاتین نیز می باشد را اعلام نمود.
دولت نیکاراگوئه در راستای تصویب قانون مشارکت بخش عمومی – خصوصی در سرمایه گذاری، فهرست پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی در بازه زمانی 2021-2017 را معرفی نمود که ارزش کل این پروژه ها حدود 2/5 میلیارد دلار است.
فرصت‎های سرمایه‎گذاری در حوزه‎های مختلف دریایی ایران در کنفرانسی بین المللی توسط نهادهای دریایی به متخصصین دریایی خارجی معرفی شد.
مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان تصریح داشت : همه این اشتغال زایی ها در مناطق محروم کشور اتفاق می افتد. صنایع دریایی و دریانوردی در مناطقع محروم مستفر هستند و در حقیقت اگر صنعت دریایی توسعه پیدا کند، ناچار هستیم مناطق محروم مان را توسعه دهیم.
هیئت وزیران در جلسه 30 تیرماه 95 به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو اصلاحاتی را در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (17) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات های مستقیم تصویب کرده است.
سند ملی توسعه صنایع دریایی همچنان در انتظار نگاه ویژه و ابلاغ شخص رییس جمهوری و همگرایی و مشارکت قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه بخش های مرتبط است تا با اجرای آن پیشرفت و استفاده از نعمت های بیکران دریا را شاهد باشیم.