۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱: ۵۶: ۵۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
انجمن مهندسی دریایی ایران تنها اطلاعات صحیح و راه های ارتباطی خود را جهت جلوگیری از سوءاستفاده افراد و شرکتهای غیر مرتبط با انجمن اعلام نمود.
انجمن مهندسی دریایی ایران با اذعان به اهمیت راهبردی صنایع و حمل و نقل دریایی، پنجاهمین سالگرد تاسیس مجموعه عظیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می نماید.
صندوق توسعه ملی به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد جهت صدور خدمات فنی و مهندسی و کالای ایرانی به بازارهای آمریکای لاتین و همچنین تسهیل حضور پیمانکاران ایرانی در مناقصات کشورهای هدف، شرایط و ضوابط استفاده ار اعتبار 2 میلیارد دلاری که قابل استفاده در بازارهای هدف آمریکای لاتین نیز می باشد را اعلام نمود.
دولت نیکاراگوئه در راستای تصویب قانون مشارکت بخش عمومی – خصوصی در سرمایه گذاری، فهرست پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی در بازه زمانی 2021-2017 را معرفی نمود که ارزش کل این پروژه ها حدود 2/5 میلیارد دلار است.
فرصت‎های سرمایه‎گذاری در حوزه‎های مختلف دریایی ایران در کنفرانسی بین المللی توسط نهادهای دریایی به متخصصین دریایی خارجی معرفی شد.
مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان تصریح داشت : همه این اشتغال زایی ها در مناطق محروم کشور اتفاق می افتد. صنایع دریایی و دریانوردی در مناطقع محروم مستفر هستند و در حقیقت اگر صنعت دریایی توسعه پیدا کند، ناچار هستیم مناطق محروم مان را توسعه دهیم.
هیئت وزیران در جلسه 30 تیرماه 95 به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو اصلاحاتی را در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (17) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات های مستقیم تصویب کرده است.
سند ملی توسعه صنایع دریایی همچنان در انتظار نگاه ویژه و ابلاغ شخص رییس جمهوری و همگرایی و مشارکت قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه بخش های مرتبط است تا با اجرای آن پیشرفت و استفاده از نعمت های بیکران دریا را شاهد باشیم.
سیف از تهیه و تدوین سند توسعه دریایی کشور خبر داد و گفت: برنامه ده ساله کلان برای توسعه دریایی کشور در قالب یک سند جامع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شد و اکنون در انتظار ابلاغ از سوی رییس جمهوری است.
مجمع عمومی فوق العاده و عادی سالانه انجمن مهندسی دریایی ایران بیست دوم تیرماه در سازمان گسترش و نوسازی برگزار شد.
دبیر کمیته خودکفایی تامین تجهیزات، مواد و خدمات فنی- مهندسی انجمن مهندسی دریایی ایران : رفع مشکلات مالی مانند عدم نقدینگی در بانکها برای ارائه تسهیلات و عدم گشایش سوئیفت بانکی برای سرمایه گذاران خارجی در شکوفایی صنایع دریایی موثر است.
نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش(IRANIMEX2016) امسال با همکاری شرکت یوروپورت هلند برگزار خواهد شد.
یوروپورت هلند ضمن اعلام همکاری با بزرگترین نمایشگاه صنایع دریایی ایران IRANIMEX، پتانسیل عظیم بازار ایران را یادآور شد و از فرصت های سرمایه گذاری در این نمایشگاه خبر داد.
بیش از 60 شرکت خارجی در کنار شرکت های داخلی، ضمن ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری ها در حوزه صنعت دریایی و صنایع وابسته به نمایش خدمات و محصولات خود و معرفی دستاوردهای جدید تحقیقاتی، پروژه ها و تبادل اطلاعات در نوزدهمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی می پردازند.