۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹: ۲۲: ۲۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
انجمن مهندسی دریایی ایران با اذعان به اهمیت راهبردی صنایع و حمل و نقل دریایی، پنجاهمین سالگرد تاسیس مجموعه عظیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می نماید.
بیش از 60 شرکت خارجی در کنار شرکت های داخلی، ضمن ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری ها در حوزه صنعت دریایی و صنایع وابسته به نمایش خدمات و محصولات خود و معرفی دستاوردهای جدید تحقیقاتی، پروژه ها و تبادل اطلاعات در نوزدهمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی می پردازند.
صندوق توسعه ملی به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد جهت صدور خدمات فنی و مهندسی و کالای ایرانی به بازارهای آمریکای لاتین و همچنین تسهیل حضور پیمانکاران ایرانی در مناقصات کشورهای هدف، شرایط و ضوابط استفاده ار اعتبار 2 میلیارد دلاری که قابل استفاده در بازارهای هدف آمریکای لاتین نیز می باشد را اعلام نمود.
دولت نیکاراگوئه در راستای تصویب قانون مشارکت بخش عمومی – خصوصی در سرمایه گذاری، فهرست پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی در بازه زمانی 2021-2017 را معرفی نمود که ارزش کل این پروژه ها حدود 2/5 میلیارد دلار است.
فرصت‎های سرمایه‎گذاری در حوزه‎های مختلف دریایی ایران در کنفرانسی بین المللی توسط نهادهای دریایی به متخصصین دریایی خارجی معرفی شد.
مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان تصریح داشت : همه این اشتغال زایی ها در مناطق محروم کشور اتفاق می افتد. صنایع دریایی و دریانوردی در مناطقع محروم مستفر هستند و در حقیقت اگر صنعت دریایی توسعه پیدا کند، ناچار هستیم مناطق محروم مان را توسعه دهیم.
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی در نشست خبری با اشاره به برگزاری هجدهمین همایش همایش صنایع دریایی افزود : در حاشیه این همایش و با توجه به نیاز صنایع دریایی به تامین مالی، سه قرارداد با بانک های صادرات ، توسعه تعاون و رفاه برای تامین 2 هزار و 100 میلیارد ریال منابع امضا خواهیم کرد.
یوروپورت هلند ضمن اعلام همکاری با بزرگترین نمایشگاه صنایع دریایی ایران IRANIMEX، پتانسیل عظیم بازار ایران را یادآور شد و از فرصت های سرمایه گذاری در این نمایشگاه خبر داد.
هیئت وزیران در جلسه 30 تیرماه 95 به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو اصلاحاتی را در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (17) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات های مستقیم تصویب کرده است.
سند ملی توسعه صنایع دریایی همچنان در انتظار نگاه ویژه و ابلاغ شخص رییس جمهوری و همگرایی و مشارکت قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه بخش های مرتبط است تا با اجرای آن پیشرفت و استفاده از نعمت های بیکران دریا را شاهد باشیم.
سیف از تهیه و تدوین سند توسعه دریایی کشور خبر داد و گفت: برنامه ده ساله کلان برای توسعه دریایی کشور در قالب یک سند جامع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شد و اکنون در انتظار ابلاغ از سوی رییس جمهوری است.
مجمع عمومی فوق العاده و عادی سالانه انجمن مهندسی دریایی ایران بیست دوم تیرماه در سازمان گسترش و نوسازی برگزار شد.
دبیر کمیته خودکفایی تامین تجهیزات، مواد و خدمات فنی- مهندسی انجمن مهندسی دریایی ایران : رفع مشکلات مالی مانند عدم نقدینگی در بانکها برای ارائه تسهیلات و عدم گشایش سوئیفت بانکی برای سرمایه گذاران خارجی در شکوفایی صنایع دریایی موثر است.
نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش(IRANIMEX2016) امسال با همکاری شرکت یوروپورت هلند برگزار خواهد شد.