۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳: ۳۳: ۴۰
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
ایالت کالیفرنیای آمریکا در اعتراض به تبعات زیست محیطی طرح دولت ترامپ برای استخراج نفت از دریا، اعلام کرد انتقال چنین نفتی را از آب های خود ممنوع خواهد کرد.
اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) و چین توافق کردند نخستین پروژه همکاری مشترک دریایی خود را تا پایان سال جاری میلادی (2018)، اجرایی کنند.
یک جوان یونانی موفق شده است از طریق بازیافت علف دریایی و تبدیل آن به محصولات مصرفی، علاوه بر اشتغالزایی و کاهش هزینه‌های محیط زیستی کشورش، کسب و کاری موفق ایجاد کند.
وزیر دفاع قطر از آمادگی کشورش برای میزبانی از نیروی دریایی آمریکا در قالب ایجاد پایگاه دریایی در این کشور خبر داد.
گارد ساحلی سیدنی استرالیا برای نخستین بار با به کارگیری یک پهپاد به عنوان جدیدترین فناوری غریق نجات، دو شناگر نوجوان را نجات داد.
زیردریایی ناپدیدشده نیروی دریایی استرالیا HMAS AE1پس از 103 سال پیدا شد.
نیروی دریایی انگلیس اعلام کرده که در تاریخ هفت دسامبر (۱۶ آذر) از بزرگترین کشتی جنگی تاریخ خود یعنی ناو هواپیمابر اچ ام اس ملکه الیزابت رونمایی خواهد کرد و در این تاریخ این ناو رسما خدمت خود را آغاز می‌کند.
وزارت دفاع بریتانیا برای مقابله با تهدیدهای نوین میدان نبرد دریایی دست به طراحی توپ لیزری دراگون فایر زده است که با تابش پرتوی لیزر به سمت هدف آن را نابود می‌کند.
چین از بزرگترین کشتی جهان که مخصوص نصب توربین‌های بادی در دریاست، رونمایی کرد.
شرکت‌های توتال، انی و استات‌اویل به دنبال خریدار برای ترمینال تی‌ساید در دریای شمال هستند.
طرح اولیه از قایق تفریحی رونمایی شده که با ۸۳ متر طول می تواند با سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند.
نخست‌وزیر استرالیا خبر داد برای آمادگی کشورش در مقابل تنش‌های منطقه، کشتی‌های جنگی ارتش را به سامانه دفاع موشکی دور-برد مجهز می‌کنند.
شرکت نفتی استات اویل به منظور توسعه تکنولوژی و بهبود عملیات فراساحلی در آب‌های یخی واقع در شرق کشور کانادا با شرکت روتر «Rutter» تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
مایکروسافت و فیس‌بوک 6600 کیلومتر در عمق 17 هزار فوتی دریای آتلانتیک بین آمریکا و اسپانیا را تحت عنوان پروژه مارئا/ Marea کابل گذاری کردند تا کیفیت و خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهند.