۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸: ۳۱: ۱۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
نیروی دریایی چین در اقدامی که از سوی تایوان «قدرتنمایی» توصیف شده، در اقیانوس آرام رزمایش دریایی برگزار کرد.
دولت هند به تمام مهاجران هندی توصیه کرد که در قایق های ماهیگیری ای که از کشورهای عربستان، امارات و بحرین برای ماهیگیری عازم آب های نزدیک ایران می شوند مشغول به کار نشوند.
روزنامه الکترونیکی «سبق» عربستان از طرحی پرده برداشت که در صورت اجرای آن از سوی ریاض، قطر به جزیره تبدیل خواهد شد.
وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور قصد دارد در بحرین یک پایگاه دریایی تاسیس کند.
رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: این کشور به دلیل محصور بودن به خشکی و انحصار ترانزیت با مشکلات زیادی روبرو است اما چابهار به راه ترانزیتی بزرگی در سطح منطقه تبدیل خواهد شد و آینده بهتری را برای افغانستان به ارمغان خواهد آورد.
نیروی دریایی روسیه اعلام کرد که زیردریایی اتمی این کشور بدون اینکه شناسایی شود از آب‌های سرزمینی آمریکا عبور کرده است.
یو.اس.اس کلرادو، زیردریایی جدید تهاجمی نیروی دریایی آمریکا به طور رسمی وارد ناوگان زیردریایی آمریکا می شود.
شرکت های ترکیه ای که در نمایشگاه دیمدکس 2018 دوحه شرکت دارند، موفق به عقد قراردادهایی برای فروش 17 قایق تندرو و دو ناوجنگی به قطر شدند.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان به نمایندگی از این کشور در نمایشگاه و کنفرانس بین المللی تولیدات دفاعی دریایی 2018 که در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود، شرکت کرد.
مقامات عربستان و مصر توافق‌نامه حمایت از حمل و نقل دریایی را امضا و تاسیس شرکت دریانوردی مشترک را بررسی کردند.
به تازگی قایق لوکسی مجهز به فناوری هیدروفویل و با موتور الکتریکی - بنزینی ساخته شده که ۱.۵ متر از سطح آب فاصله می گیرد و می تواند با سرعت ۷۴ کیلومتر برساعت حرکت کند.
شرکت هلندی اوشنکو جدیدترین نسخه از قایق های تفریحی خود را رونمایی کرد، قایقی که پیش بینی می شود مشتریانی مرفه را جذب کند.
طرح اولیه ای برای ساخت یک جزیره با ۱۹ ساختمان بلندمرتبه در نیویورک ارائه شده است، این جزیره به عنوان راه حلی برای مقابله با افزایش سطح آب دریا در سال های آتی طراحی شده است.
روزنامه 'هندو بیزینس لاین' چاپ واشنگتن روز جمعه در یک گزارش اقتصادی، به نقل از یک مقام هندی، مقایسه دو پروژه توسعه ای بندر چابهار ایران با بندر گوادر پاکستان را غیرمنطقی خواند و به دولت آمریکا هشدار داد که نباید هدف توسعه چابهار را سیاسی و نظامی ارزیابی کند.