۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۲: ۳۰
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
کارشناس حوزه دریایی گفت: در عرصه بین الملل دریا، مقوله 50 درصد سهم ما یا سهم شوروی سابق هیچ وقت وجود نداشته و اساسا مطرح نیست.
کارشناس رسمی دادگستری در حوزه حقوق دریایی گفت: در هیچ جای کنوانسیون بحثی از 11 درصد سهم ایران نیامده و آنچه که مشخص است کار قانونی است که انجام شده، زیرا این دریا بین 5 کشور محصور شده و هر کدام از این کشورها سواحل مشخصی را دارند.
پروژه "پرودرایور" به عنوان ترکیب قایق و خودرو در حال بررسی و انجام است، اما قطعا نمی‌ توان نمونه ‌ای از این پروژه آبی- خاکی را به این زودی‌ ها در نمایشگاه یا نمایندگی فروش مشاهده کرد.
یکی از تحلیل‌ گران سیاسی جمهوری آذربایجان در رابطه با اجلاس آتی سران کشورهای خزر که در تاریخ 12 آگوست 21 مرداد ماه برگزار می شود مواردی را اظهار نمود.
هواپیمای آمفیبی-200 یا بی-200 روسیه بزرگ ترین هواپیمای آبی جهان است که با حمل 12 تن آب، 5 تن محموله یا 43 مسافر و حرکت همچون کشتی بر روی آب در جهان بی مانند است.
معاون فرمانده نیروی دریایی پاکستان با سفر به روسیه قرارداد همکاری دفاعی دریایی با این کشور را امضا کرد.
اولین بررسی جامع از زیستگاه‌ های دریایی نشان می ‌دهد: تنها ۱۳ درصد از اقیانوس ‌های جهان همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده ‌اند.
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود پیش‌بینی کردند که سطح اسیدی اقیانوس‌ های جهان به بالاترین سطح در 14 میلیون سال گذشته می ‌رسد.
روزنامه 'ترکمنستان بی طرف' روز یکشنبه از عشق آباد گزارش داد که دولت ترکمنستان قصد دارد برای جذب جهانگرد بیشتر یک جزیره مصنوعی هلالی شکل و مقعر در دریای کاسپین احداث کند.
یک سیستم نظارتی که قادر به ردیابی کشتی‌ها و قایق‌ها در سراسر نقاط جهان به‌صورت آنی (real time) است از طریق گوشی‌های آیفون به‌صورت آنلاین قابل‌دستیابی شد.
شرکت ویتول به اتفاق شرکت انگلیسی "لوکربن" سرمایه‌گذاری در انرژی بادی خشکی و فراساحلی را هدف گرفته و در پروژه‌ هایی که در مراحل مختلف توسعه قرار دارند، سرمایه‌ گذاری خواهد کرد.
کمیته امور دارایی مجلس سنای پاکستان، بر لزوم سرعت بخشی صدور مجوزهای سرویس کشتیرانی میان ایران و پاکستان تاکید کرد.
نشریه آمریکایی لوبلاگ در گزارشی نوشت: با توافق میان 5 کشور حاشیه دریای خزر، راه انتقال گاز طبیعی از ترکمنستان به اروپا هموار می شود، موضوعی که مقامات اروپایی نسبت به آن امیدوار هستند، اما روسیه و ایران از مخالفان آن می باشند.
به زودی دوچرخه سواران و عابران پیاده در شهر تروندهیم نروژ برای عبور از کانال های آب موجود در محلات مختلف چندان منتظر نخواهند ماند.