۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰: ۲۷: ۱۱
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که در ساخت ناوشکن جدید برای نیروی دریایی این کشور (پروژه 45) نارسایی های جدی صورت گرفته است.
یک توربین جدید بادی که به صورت آزمایشی و در سواحل دانمارک نصب شده، با تولید نزدیک به 2166 هزار کیلووات ساعت انرژی در یک روز، رکورد جدیدی را در زمینه تولید انرژی و در قیاس با سایر توربین های ساحلی تجاری ثبت کرده است.
ویتنام ششمین زیردریایی ساخت روسیه را که پس از 40 روز حرکت از روسیه به بندر 'کام رانج' در استان 'خان هوا' رسید، دریافت کرد.
هند برای جلوگیری از نفوذ چین در اقیانوس هند که به نوعی حیاط خلوت این کشور محسوب می شود،در نظر دارد زیردریایی های بیشتری را در این اقیانوس به خدمت بگیرد.
مسکو و دمشق روز جمعه توافقنامه‌ای را درباره گسترش مرکز امداد مالی و تکنولوژیکی وابسته به ناوگان دریایی روسیه در طرطوس امضا کردند به طوریکه این توافقنامه اجازه حضور ۱۱ کشتی جنگی در این بندر را در آن واحد می‌دهد.
کارشناسان محیط زیست اعلام کردند: نزدیک به سه چهارم از بزرگترین صخره مرجانی ژاپن از بین رفته است.
در حالی که تا پیش از این رسیدن به توافق موضوع مورد بحث محافل نفتی و کشتیرانی بود در حال حاضر عمل به توافق صورت گرفته و راستی‌آزمایی آن موضوع مورد بحث بازار نفت بین‌الملل است.
سوپر قایق سنتی سفارشی که توسط یک شرکت ترکیه‌ای به طور کامل از چوب ساخته شده است.
زیردریایی هسته‌ای چین از یک سال گذشته به گشت‌زنی در آبهای بندر کراچی ادامه می‌‌دهد که این موضوع موجب نگرانی هند شده است.
به دنبال برخورد دو نفت‌کش در گذرگاه دریایی سنگاپور - مالزی، صدها تن مواد سوخت وارد آب‌های این منطقه شد.
دولت آرژانتین اعلام کرد چهار قایق برای گشت ساحلی به مبلغ بیش از 80 میلیون دلار از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است.
وزارت دفاع آمریکا برای تجهیز بیشتر نیروی دریایی این کشور برابر حملات نامتقارن محتمل برخی شناورها چون ایران و چین در حال سرمایه گذاری در ساخت قایق‌های ربایتک و زیر سطحی‌های ویژه است.
مقامات داخلی اندونزی اعلام کردند: بر اثر وقوع آتش سوزی در یک قایق گردشگری پنج تن جان خود را از دست دادند.
به دلیل نبود زیر ساخت مناسب، جابه‌جایی کالا توسط‌ کشتی‌های غول پیکر اسکار و الیور به گونه‌ای است که با پهلوگیری در هر بندر فقط بخشی از بار توسط جرثقیل‌های غو‌ل‌پیکر تخلیه شده و بقیه به بنادر دیگر حمل می‌شود.