۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۸: ۱۲: ۰۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
تنش قطر می تواند به از دست رفتن جایگاه این کشور در تامین LNG جهان منجر شود.
پس از پهلو گرفتن ناو جنگی آسیب دیده فیتزجرالد، گروه‌های امدادی توانسته‌اند اجساد ملوانان مفقود شده را از بخش آسیب دیده بدنه ناو بیرون بکشند.
پنتاگون اعلام کرد یک فروند ناو نیروی دریایی این کشور به یک کشتی تجاری فیلیپینی در دریای ژاپن برخورد کرد.
رویترز گزارش کرده است که بالا گرفتن تنش دیپلماتیک بین قطر و دیگر همسایگان خاورمیانه‌ای آن، بازار LNG را متزلزل خواهد کرد و باعث می‌شود دست‌کم یک تانکر LNG مسیرش را تغییر دهد و قیمت گاز در بریتانیا بالا رود.
با تسهیل ممنوعیت کشتیرانی ها، تانکر ها نفت خام قطر را در کنار نفت امارات متحده عربی بار زدند.
نیروی دریایی آمریکا آزمایشات ناو هواپیمابر ۱۳ میلیارد دلاری خود را آغاز کرده است.
طی سال های اخیر کاهش درآمدها و تولید از یک سو و افزایش نگرانی ها درباره کاهش ذخایر و سقوط بهای جهانی نفت از سوی دیگر، آذربایجان را به سمت منابع جایگزین درآمد سوق داده است. اکنون، بزرگترین امید باکو، توسعه ذخایر گاز طبیعیش است.
یک استارت آپ فرانسوی تاکسی قایقی ساخته که بالای سطح آب حرکت می کند. این قایق دارای موتوری الکتریکی و طیف سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر است.
کره شمالی روز دوشنبه 8 مه 2017 ضمن تهدید شدید آمریکا، اعلام کرده که دارای ارتشی شکست‌ناپذیر است که می‌تواند دریا را برای آمریکا به جهنم تبدیل کند.
در جریان تمرینات رزمی نیروهای دریایی آمریکا در کره جنوبی یک ناو جنگی این کشور با یک فروند کشتی ماهیگیری کره‌ای برخورد کرد.
با توجه به تغییر ساختار سازمان بین المللی هیدروگرافی و لازم الاجرا شدن آن از هشتم نوامبر ۲۰۱۶، اولین مجمع عمومی سازمان بین المللی هیدروگرافی از ۴ لغایت ۸ اردیبهشت سال ۹۶ (۲۴ لغایت ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) در کشور موناکو برگزار گردید.
قوی ترین زیر دریایی هسته ای روسیه با قابلیت حمل موشک های بالستیک رونمایی شد؛ پیش تر قرار بود این زیر دریایی در سال 2018 به بهره برداری برسد.
اقتصادی که در حال توسعه است از یک‌سو و جمعیت در حال رشد از سوی دیگر باعث شده نیاز و مصرف منابع انرژی مانند زغال‌سنگ، نفت خام و گاز طبیعی در هند افزایش پیدا کند.
رزمایش مشترک دریایی عربستان سعودی و آمریکا به نام «اتحاد دریایی-17» از روز سه‌شنبه در بخشی از آب‌های خلیج فارس آغاز شد.