۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴: ۰۰: ۰۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سرمایه‌گذاری عربستان در بندر گوادر می ‌تواند تهدیدی برای توافق ایران و هند در بندر چابهار باشد و به نوعی زمینه ‌ساز افزایش تنش بین ایران و سعودی خواهد بود.
وزارت دارایی رژیم صهیونیستی مدعی شد که مناقصه ساخت بزرگ ترین تاسیسات آب شیرین کن جهان را با دریافت پیشنهاداتی از هفت شرکت خارجی و داخلی برگزار کرده است.
نوعی قایقی فوق العاده پیشرفته با فناوری ویژه‌ خود به سرنشینان آن اجازه می ‌دهد بدون توقف در تمامی آبراه ها، دریا و اقیانوس‌ های جهان به سفر بپردازند.
لکسوس با معرفی اولین قایق پرسرعت خود در صدد است تا چهارمین پرچمدار این کمپانی سازنده خودروهای لوکس را در سال آینده راهی بازار کند.
در حالی که شبه جزیره کره در حال تجربه دوره تازه ای از تنش زدایی است، کره جنوبی از به خدمت گرفتن اولین زیردریایی موشکی اش خبر داد.
یک روزنامه عبری زبان زنگ خطر کنترل چین بر بنادر اسرائیل را به صدا درآورد به ویژه که یک شرکت چینی مناقصه طرح ۲۵ ساله توسعه بندر حیفا را به دست آورد.
یک پژوهشگر حوزه دریای خزر پیشنهاد کرد که نهاد منطقه‌ ای جهت هماهنگی، سیاست ‌گذاری و بهره‌ برداری مشاع و مشترک از منابع دریای خزر تشکیل شود.
کارشناس حوزه دریایی گفت: در عرصه بین الملل دریا، مقوله 50 درصد سهم ما یا سهم شوروی سابق هیچ وقت وجود نداشته و اساسا مطرح نیست.
کارشناس رسمی دادگستری در حوزه حقوق دریایی گفت: در هیچ جای کنوانسیون بحثی از 11 درصد سهم ایران نیامده و آنچه که مشخص است کار قانونی است که انجام شده، زیرا این دریا بین 5 کشور محصور شده و هر کدام از این کشورها سواحل مشخصی را دارند.
پروژه "پرودرایور" به عنوان ترکیب قایق و خودرو در حال بررسی و انجام است، اما قطعا نمی‌ توان نمونه ‌ای از این پروژه آبی- خاکی را به این زودی‌ ها در نمایشگاه یا نمایندگی فروش مشاهده کرد.
یکی از تحلیل‌ گران سیاسی جمهوری آذربایجان در رابطه با اجلاس آتی سران کشورهای خزر که در تاریخ 12 آگوست 21 مرداد ماه برگزار می شود مواردی را اظهار نمود.
هواپیمای آمفیبی-200 یا بی-200 روسیه بزرگ ترین هواپیمای آبی جهان است که با حمل 12 تن آب، 5 تن محموله یا 43 مسافر و حرکت همچون کشتی بر روی آب در جهان بی مانند است.
معاون فرمانده نیروی دریایی پاکستان با سفر به روسیه قرارداد همکاری دفاعی دریایی با این کشور را امضا کرد.
اولین بررسی جامع از زیستگاه‌ های دریایی نشان می ‌دهد: تنها ۱۳ درصد از اقیانوس ‌های جهان همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده ‌اند.