۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷: ۳۹: ۱۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
نیروی دریایی ژاپن اعلام کرد، توکیو و واشنگتن از امروز رزمایش دریایی مشترکی را در اقیانوس آرام آغاز کرده‌اند.
به نظر می‌رسد که تنها یک نفر از ۱۲ ملوان یک کشتی باری که در دریای سیاه غرق شد، از این حادثه جان سالم به در برده است. کارشناسان نگران آن هستند که لایه‌ای از نفت سطح دریا در استراحتگاه ساحلی روسیه را بپوشاند.
رییس جمهوری تاتارستان در دیدار با رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی فدراسیون روسیه از تمایل کشورش برای افزایش همکاری با ایران در صنعت کشتی سازی و هواپیماسازی خبرداد.
یک کشتی باری با پرچم پاناما در منطقه روسیه ای دریای سیاه غرق شد و از سرنوشت 11 سرنشین آن خبری نیست و فقط یک تن نجات یافته است.
نمایشگاه صنایع دریایی و کشتی سازی هند (INMEX SMM) از ۱۱ تا ۱۳ مهر ماه در مرکز همایش و نمایشگاه بمبئی برگزار می شود.
در بحبوحه تنش‌های منطقه‌ای، کره‌شمالی در زادروز بنیانگذار این کشور برای اولین بار حین یک رژه نظامی در پیونگ‌یانگ از موشک‌های بالستیک مستقر بر روی زیر دریایی رونمایی کرد.
در حالی که میزان ذخایر نفتی جهان در خشکی و بر روی دریا در حال کاهش یافتن است، ظاهرا تلاش های اوپک برای کاهش مازاد عرضه و نفت خام و فرآورده های نفتی به آرامی در حال به ثمر نشستن است.
محققان آژانس علم و فناوری زمینی-دریایی ژاپن قصد دارند با استفاده از یک کشتی و سوراخ کردن کف اقیانوس برای اولین بار به گوشته (جبه) زمین برسند.
روسیه در نظر دارد تا کشتی جدیدی برای جمع‌آوری زباله‌های رادیواکتیو در قطب شمال بسازد.
یک شرکت کانادایی برای اولین‌بار از ربات هوشمند حفاری و برداشت مواد معدنی از بستر دریا رونمایی کرد.
ناوگان جنگی آمریکا که قصد عزیمت به استرالیا را داشتند چند روز پس از دستور 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا برای تجاوز موشکی به خاک سوریه به سمت کره شمالی تغییر مسیر دادند.
«کتیل سولویک-اولسن» وزیر حمل و نقل نروژ از تامین منابع مالی برای احداث اولین تونل جهان برای تسهیل در تردد کشتی ها، در سواحل جنوب غربی این کشور خبر داد.
فرمانده نیروی دریایی تایوان اظهار کرد، این کشور قصد دارد به منظور تقویت ناوگان کنونی‌اش که متشکل از چهار زیردریایی قدیمی است، هشت زیردریایی جدید بسازد.
نیروی دریایی روسیه و ترکیه در اقدامی جالب توجه رزمایشی را با عملیات متنوع در منطقه برگزار کردند.