۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹: ۴۹: ۲۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
صدرا یک افتخار ملی است و برندی باارزش که اگر در هر کشور دیگری بود، اکنون جایگاه فرامرزی پیدا کرده بود.
محققان موفق شدند با طراحی سیستم رانش سطحی، قابلیت انتقال توان 1800 اسب بخار برای شناورهای تفریحی را مهیا کنند.
در مراسمى با حضور مسؤلان شهرى خرمشهر و گروهى از مديران و اعضاى هيأت مديره شركت عمران و حمل و نقل تأمين از دكتر ارسلان غمگين به دليل بيش از ٤ سال تلاش و كار جهادى در راه اعتلاى اروندان، تقدير به عمل آمد و مهندس حسين قربانى به عنوان سرپرست اروندان معرفى شد.
مدیرعامل شرکت فن‌آوری فراساحلی دلتا : این شرکت کوشش می‌کند با استفاده از تجارب ارزنده مدیران و کارشناسان خود، یافته‌های جهانی این عرصه و درک نیاز مشتریانش، خدماتی متفاوت و برتر به آنان عرضه نماید.
با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محسن دلاویز به عنوان مدیر عامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت نفت خزر منصوب شد.
گروهی از کارگران شاغل در شرکت کشتی سازی بحر گستر هرمزدر بندر عباس ،صبح امروز در اعتراض به دو ماه مطالبات مزدی معوقه در محوطه کارگاه تجمع کردند.
بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت‌ های پیمانکاری صدرا بوشهر صبح روز گذشته دست به اعتصاب زدند.
به منظور برطرف کردن لکه های نفتی و جلوگیری از انتشار آن بر روی سطوح آب استاندارد سازی جاذب های نفتی با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی انجام گرفت.
هاورکرافت تنها وسیله نقلیه ای است که در حوادث رودخانه ای و برخی از سیل ها امکان تسهیل خدمات امداد و نجات را فراهم می سازد، عبور از برخی تالاب ها و مسیرهای صعب العبور که همواره چالش محیط بانان بوده نیز با استفاده از هاورکرافت به سادگی میسر می شود.
محققان شرکت دریاپایش اقدام به طراحی و ساخت انواع اسکیمر نمودند تا مسئولین تأسیسات نفتی در مجاورت دریا، تالاب ها و رودخانه ها بتوانند با تکیه بر این فناوری ساخت داخل که هزینه آن به مراتب از هزینه نمونه های مشابه خارجی پایین تر است، با رویکرد اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، نسبت به پاکسازی سطح آب اقدام نمایند.
برای نخستین بار در کشور فرآیند طراحی و ساخت جت اسکی آتش نشان با قابلیت کنترل از راه دور توسط شرکت دانش بنیان دریا دانش فردوس در حال انجام است. این شناور آتش نشان دارای قابلیت کنترل از راه دور است و می‌تواند تا برد بیش از 2 کیلومتر فرامین ارسال شده از سوی اپراتور ساحلی را به خوبی اجرا کند.
برای نخستین بار در کشور کانکتورهای الکتریکی به عنوان یک المان تاثیرگذار در قابلیت اطمینان سامانه های دریایی ، طراحی تولید و تجاری سازی شد.
یک شرکت کشتی سازی برای تکمیل کادر فنی مهندسی خود از متخصصین، دعوت به همکاری می نماید.
Italian companies seem to be very keen to invest on Iran's marine industries, says the head of an Iranian company involved in building fiberglass recreational boats and marine gears on the Kish Island