۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰: ۲۹: ۲۹
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
به منظور برطرف کردن لکه های نفتی و جلوگیری از انتشار آن بر روی سطوح آب استاندارد سازی جاذب های نفتی با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی انجام گرفت.
هاورکرافت تنها وسیله نقلیه ای است که در حوادث رودخانه ای و برخی از سیل ها امکان تسهیل خدمات امداد و نجات را فراهم می سازد، عبور از برخی تالاب ها و مسیرهای صعب العبور که همواره چالش محیط بانان بوده نیز با استفاده از هاورکرافت به سادگی میسر می شود.
محققان شرکت دریاپایش اقدام به طراحی و ساخت انواع اسکیمر نمودند تا مسئولین تأسیسات نفتی در مجاورت دریا، تالاب ها و رودخانه ها بتوانند با تکیه بر این فناوری ساخت داخل که هزینه آن به مراتب از هزینه نمونه های مشابه خارجی پایین تر است، با رویکرد اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، نسبت به پاکسازی سطح آب اقدام نمایند.
برای نخستین بار در کشور فرآیند طراحی و ساخت جت اسکی آتش نشان با قابلیت کنترل از راه دور توسط شرکت دانش بنیان دریا دانش فردوس در حال انجام است. این شناور آتش نشان دارای قابلیت کنترل از راه دور است و می‌تواند تا برد بیش از 2 کیلومتر فرامین ارسال شده از سوی اپراتور ساحلی را به خوبی اجرا کند.
برای نخستین بار در کشور کانکتورهای الکتریکی به عنوان یک المان تاثیرگذار در قابلیت اطمینان سامانه های دریایی ، طراحی تولید و تجاری سازی شد.
یک شرکت کشتی سازی برای تکمیل کادر فنی مهندسی خود از متخصصین، دعوت به همکاری می نماید.
Italian companies seem to be very keen to invest on Iran's marine industries, says the head of an Iranian company involved in building fiberglass recreational boats and marine gears on the Kish Island
یک شرکت معتبر و فعال در زمینه طراحی و ساخت شناورهای فولادی و آلمینیومی تندرو، دعوت به همکاری می نماید.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه صنایع دریایی و محصولات غذایی و شیلاتی این بانک تمام توان خود را برای راه‌اندازی و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های صنعتی و تولیدی استان بوشهر به کار می‌گیرد.
"شرکت نور فناوری نوین" فعال در صنایع دریایی دعوت به همکاری می نماید.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی توسط صندوق توسعه فناوری‌های نوین و با حمایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی توانسته است حجم قابل‌توجهی از نیاز شرکت‌ها در خصوص ارائه ضمانت‌نامه بانکی به دستگاه‌های اجرایی را جبران کند.
با تلاش یک شرکت تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز، با تلاش خود ایران را به جمع معدود کشورهای تولید کننده کاتالیست در جهان پیوسته و تولید این محصولات را از انحصار خارج شده است.
معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری در نشست "ورود شرکت‌های دانش بنیان به بازار سرمایه" گفت : شرکت‌های دانش بنیان در طول زمان مرتب در حال ارتقا هستند و همین مسئله تاثیر مثبتی را در حضور آنها در بازار بورس خواهد گذاشت بنابراین حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه تامین مالی پایدارتری را کنار بازاری که خود آنها دارند، ایجاد می‌کند.
رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با تبیین حمایت‌های این مرکز از واحدهای فناور، گفت: شرکت‌ها باید یک نقشه راه داشته باشد؛ این مقدمه‌ای بسیار ضروری برای شرکتی است که می‌خواهد وارد کار شود.