پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
یک کارشناس حوزه بنادر و دریانوردی معتقد است که بنادر ایران ظرفیت خوبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی دارند. و در حال حاضر تنها از دو سوم ظرفیتشان استفاده می‌شود.
اسکله صیادی رمچاه قشم که حدود چهار دهه پیش توسط جهادگران بناگذاری شده و مأمنی برای صیادان این منطقه از جزیره بوده، در میان طوفان‌های دریایی و عدم تحقق وعده‌ها برای بازسازی در حال از بین رفتن است.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، عصر امروز از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند.
اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بندر بوشهر بازدید کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی : وابستگی اقتصاد ایران به نفت و دولتی بودن اقتصاد ایران دونقطه ضعف اصلی اقتصاد ماست که دشمن نیز این ضعف‌ها را بررسی کرده بود.
سه پروژه عمرانی مرکز کنترل ترافیک دریایی، ساختمان عملیاتی و شناور بارج مقابله با آلودگی بندر نوشهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هزینه 372 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
انعقاد قرارداد ۶۲/۵میلیارد تومانی بین وزارت راه و شهرسازی با بخش خصوصی برای خروج ۴۳ شناور غرق شده از اروندرود، یکی از تازه‌ترین اقدامات دولت یازدهم در حوزه خارج‌سازی مغروقه‌ها از بستر رودخانه و دریاها است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از آمادگی کشتیرانی دریای خزر به‌منظور سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه مجتمع بندری کاسپین خبر داد.
معاون دریایی و بندری بندرخرمشهر از برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در اروند رود خبر داد.
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از ارسال نامه نمایندگان غرب این استان به وزیر کشور برای اختصاص منابع کافی برای مقابله با تجاوز به حریم دریا و سواحل خبر داد.
رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: می توان از ظرفیت سواحل شرقی دریای خزر در استان گلستان استفاده توریستی و تجاری کرد.
در حالی‌که دولت هند بتازگی سهمی برای توسعه بندر چابهار در بودجه خود اختصاص داده است مقامات هندی می گویند تاخیر در اجرای این پروژه به گردن ایران است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تکمیل پروژه ملی شبکه جامع ارتباطی خلیج‌فارس (پل خلیج‌فارس) نیازمند تزریق 500 میلیارد ریال اعتبار است و در صورت انجام این مهم، ظرف سه سال این پروژه عظیم و بی‌نظیر در کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار بوشهر گفت : در اجرای پروژه ها و دهکده های گردشگری، حریم دریا و سواحل بکر حفظ شود.