۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴: ۵۶: ۳۳
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اولویت بندی برنامه های احیای تالاب انزلی گفت: شنبه بازار روگا توسط شهرداری باید دیواره سازی شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان‌ گفت: سازمان‌ بنادر و دریانوردی ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای لایروبی تالاب انزلی اختصاص داده است.
مدیر کل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه این سازمان از صنایع پیشرو در جذب سرمایه گذاری است، اعلام کرد: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش روز سرمایه گذاری انجام شده و در دست اقدام از سوی بخش غیردولتی در بنادر کشور است.
در نشست تخصصی نمایندگان شرکت هندی IPGL در بندر شهید بهشتی چابهار، بر عزم این شرکت برای تامین جرثقیل‌ های گنتری کرین در بندر شهید بهشتی چابهار تاکید شد.
نشست مشورتی راهکارهای تجاری سازی سیستم پردازش آب توازن کشتی ها، برای استفاده بر روی شناورهای ناوگان دریایی کشور و به منظور پیشگیری از آلودگی دریا با حضور مجید علی نازی، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
کشتی کانتینری ANIL تحت پرچم تانزانیا که در اسکله ۹ بندر خدماتی پارس عسلویه مستقر بود، غرق شد.
پس از اینکه امکان سفرهای بوشهر - قطر برای جام‌ جهانی فراهم نشد، اکنون مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی خبر می‌ دهند که پایانه دریایی بوشهر با انجام تعمیرات اساسی، برای اسفندماه سال آینده به بهره‌ برداری خواهد رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت ‌های ارزشمند علمی، بندر بوشهر از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرکز مطالعات هیدروگرافی بنادر کشور انتخاب شد.
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی سرمایه گذاران برای ساخت کارخانه کشتی سازی در بندرانزلی استقبال کرد و گفت: ساخت این کارخانه تاثیرات مثبت و بسزایی در افزایش مبادلات تجاری ایران در دریای خزر خواهد داشت.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: برای نخستین بار در کشور یک فروند بویه غوطه ‌ور ساخته شده به دست متخصصان داخلی با موفقیت در بندر شهید رجایی به آب ‌اندازی شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین کشتی کانتینری با ۶۵۰۰ TEU کانتینر با برقراری سرویس منظم کشتیرانی مستقیم از مبدا چین به بندر چابهار خبر داد.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه برای خارج ‌سازی مغروقه‌ ها عراق پای کار نیامد، تاکید کرد: طرف عراقی تاکنون هیچ اقدامی برای خارج ‌سازی مغروقه‌ ها انجام نداده و هیچ یک از این کشتی‌ ها توسط طرف عراقی خارج نشده است اما ایران برای لایروبی کارون و اروند اعلام آمادگی کرده‌ است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر 219 هزار و 573 TEU کانتینر طی 9 ماهه امسال از طریق اصلی‌ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از نصب و راه اندازی چارت الکترونیکی (نقشه دریایی الکترونیکی) در مراکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) و کنترل ترافیک دریایی (VTS) برای اولین بار در بنادر شمال کشور خبر داد.