۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹: ۳۱: ۵۴
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
طی نشستی با حضور مدیران ارشد اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، راهکارهای مربوط به توسعه ناوگان و نوسازی شناورهای گردشگری دریایی در جزیره قشم مورد بررسی قرار گرفت و از شناور سازان دعوت بعمل آمد تا برای طراحی شناورهای تفریحی و تولید داخلی آن طرح های توجیهی خود را ارایه کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود سومین محموله تجهیزات خریداری شده فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به نشست هیئت رئیسه فراکسیون بنادر دریانوردی و توسعه دریایی با اعضای هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: در این نشست موضوعات مهم و نیازها و مشکلات بنادر استان تشریح شد.
با پهلوگیری یک کشتی نفتکش 183 متری با ظرفیت 25 هزار تن در بندر خلیج فارس برای بارگیری محموله قیر صادراتی، یک رکورد جدید عملیاتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد دریایی ایران به ثبت رسید.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از راه اندازی سامانه صادرات كالاهای كانتینری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۰ میلیون گردشگر وارد گیلان می‌شود که درصد ناچیزی از آن‌ها وارد بخش دریایی می‌شوند، گفت: طرح جدید اقتصادی سرمایه‌گذاری "مارینا" در هفته آینده تعیین‌ تکلیف می‌شود.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش گفت: در شهریور ماه سال جاری بندر کیش با ثبت یک هزار و 119 تردد، پرترددترین بندر کشور اعلام شده است.
درحالی که دریای خزر شرایط جوی نامناسبی دارد کشتی «ارکیده یک» پس از سه روز تلاش از غرق شدگی در آبهای ساحلی منطقه آزاد انزلی نجات یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: یکهزارو 720 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های بندر بوشهر که در جزیره نگین در دست اجراست مصوب شد.
کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با نصب خطوط لوله آبگیر آب شیرین کن در استان هرمزگان، احداث اسکله تفریحی در استان گیلان، ساخت رستوران دریایی در استان گیلان و ساخت سکوی تفریحی در استان مازندران موافقت کرد.
پس از یک ماه و نیم تلاش متخصصان بومی و ایرانی یکی دیگر از شناورهای آسیب دیده از جنگ تحمیلی از اعماق رودخانه اروند خارج شد.
یک مقام رسمی هندی اعلام کرد:‌ اگزیم ‌بانک هند منتظر نامه درخواست ایران برای تخصیص اولین بخش از خط اعتبار ۱۵۰ میلیون دلاری توسعه بندر چابهار است.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ساخت سه فروند رمپ اسکله شناور چند منظوره در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان داخلی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.
امام جمعه بردخون گفت: شیلات به وظیفه خود در احداث اسکله خورخان عمل نکرد.