۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹: ۳۷: ۰۱
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سند ایران در اعتراض به تحریم های آمریکا علیه صنعت دریانوردی با حمایت قوی کشورهای عضو شورا مواجه شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام اینکه شناورهای تفریحی موجود استانداردهای لازم را برای گشت های ایمن دریایی ندارند، گفت: مدیریت عالی استان تأکید دارد که شناورهای غیرایمن با شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از موسسات رده بندی، جایگزین شوند.
معاونین دریایی و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در سفر به جزیره ابوموسی، ضمن گفتگو با فرماندار و مسئولان ارگان های همکار، مکانیزم های اجرایی توسعه زیرساخت ها در تنها بندرگاه این جزیره را پیگیری و بر لزوم همگرایی جهت رفع موانع موجود تأکید کردند.
به منظور توسعه همکاری های تخصصی بندری و دریایی ایران با کشور هند، نشست مشترک با معاون وزیر کشتیرانی هند و مدیران بنادر اصلی این کشور برگزار شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از فعالیت بیش از 30 هزار دریانورد در این استان و صدور پنج هزار فقره سند دریانوردی طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری یکهزار و 925 فروند شناور در اسکله های چهل گانه دروازه طلایی اقتصاد ایران خبر داد و گفت: از این تعداد، یکهزار و 632 فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن بوده است.
پیشرفته سازی علائم کمک ناوبری و حذف بویه‌ های فلزی در پهنه‌ های آبی به منظور افزایش ضریب ایمنی دریانوردی یکسال زودتر از برنامه زمانی اجرا شد.
‌هند در سه‌ مرحله در چابهار سرمایه‌ گذاری می ‌کند که مرحله اول آن مجهز کردن دو اسکله این بندر به 32 دستگاه جرثقیل و تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش بیش‌ از 85 میلیون دلار است‌.
منابع خبری اعلام کردند آمریکا در حال بررسی احتمال لغو تحریم‌ های واشنگتن درباره پروژه بندر چابهار ایران که هند سرمایه‌ گذاری قابل توجهی در آن نموده، است.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن تشریح عملکرد این بندر در پنج ماهه نخست سال جاری، از افزایش 36 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی، رشد 23 درصدی ترانزیت خودرو و رونق ترابری مسافران دریایی داخلی و بین المللی در این بندر خبر داد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بین اینکه توجه به دریانوردی از منظر آموزش عالی برای اقتصاد کشور مفید خواهد بود، گفت: لازم است دانشگاه های دریایی را تقویت کنیم و شرکت ‌هایی که کشتی دارند پای کار باشند و با تقویت دانشگاه‌ ها، دانشجو جذب کنند.
هشتمین اسکله فلزی شناور در هرمزگان که توسط متخصصان داخلی ساخته گردیده در حالی با موفقیت در حوضچه بندر شهید رجایی به آب انداخته شد که قرار است به زودی عملیات نصب آن در لافت قدیم جزیره قشم برای ارتقای ایمنی گردشگری دریایی آغاز شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از خارج سازی مغروقه نوید در لنگرگاه بیرونی بندر بوشهر خبر داد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارتقاء سطح نظارت الکترونیکی بر آبراهه‌ های قابل کشتیرانی کشور، گفت: رشد کمی ناوگان مسافری و ارتقاء ایمنی آنها در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.