پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی دریایی ارتش از غرفه منطقه آزاد چابهار بازدید کردند.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه مدیریتی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خواست طرح توسعه ای بنادر غرب هرمزگان تنظیم و به وی ارائه شود تا پیگیری لازم جهت سرعت بخشی این طرح در مجلس و کمیسیون های مربوطه صورت گیرد.
بررسی آمار سالانه سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد عملکرد این زیرمجموعه وزارت راه در چند بخش افت محسوس داشته است، تخلیه و بارگیری مواد نفتی و غیرنفتی، تخلیه و بارگیری کانتینر و جابجایی مسافر از جمله حوزه‌هایی است که عملکرد آنها منفی شده است.
اولین دوره تبیین مفاهیم راندمان انرژی کشتی ها (EEDI & SEEMP) با حضور بازرسان، کارشناسان بندری، کارشناسان ثبت شناورها، طراحان و دانشجویان دریایی منطقه با همکاری موسسه رده بندی ایرانیان و اداره ثبت شناورهای سازمان بنادر و دریانوردی برگزار گردید.
با خودم فکر می‌کنم؛ من اگر یک توریست فرانسوی یا نروژی بودم، به همین راضی می‌شدم که از آن طرف دنیا خودم را به سواحل مکران برسانم، از دور ساعتی به این کوه‌ها زل بزنم و برگردم.
معاون استاندار بوشهر گفت : با توجه به اینکه یکی از محورهای توسعه استان بوشهر بر اساس دریا و سواحل تدوین شده بر این اساس صنعت گردشگری دریایی این استان توسعه می‌یابد.
كارشناس مسائل اقتصادی : نگاهی به دستاوردهای تجارت دریایی ایران پس از برجام نشان می‌دهد كه اگر تحریم‌ها ادامه می‌یافت، امروز میزان صادرات نفت و پول حاصل از آن جوابگوی هزینه‌های جاری كشور هم نبود.
روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: دو روز مرخصی گرفته‌اند، کیلومترها رانندگی کرده‌اند تا خودشان را رسانده‌اند «شمال»، شمال برای آنها یعنی دریا اما هرچه در امتداد ساحل رانندگی می‌کنند خبری از دریای محبوبشان نیست. بوی دریا می‌زند زیر دماغشان اما خودش، پشت دیوار ساختمان‌هایی که هر کدام فقط کارمندان فلان شرکت و وزارتخانه را راه می‌دهند، پنهان شده است.
شورای نگهبان لایحه اصلاحات پیوست کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا و آیین‌نامه بین‌المللی امنیت کشتی‌ها و تسهیلات بندری و لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور را مغایر قانون اساسی دانست.
یک حقوقدان دریایی می گوید نیاز داریم به شکل متمرکز روی حقوق دریاها کار کنیم.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار مستقل از منطقه آزاد چابهار، قوانین خاص خود را برای سرمایه گذاری دارد، به سرمایه گذاری مشترک در بنادر شهید بهشتی و کلانتری و ایجاد اسکله مشترک تاکید کرد.
در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌گیری از منابع داخلی در بازسازی تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کشتی‌ها، قطعاتی از این تجهیزات با مشارکت توان داخلی کشور بازسازی شده و در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.
دادستان هرمزگان گفت : بیشتر ناقضین حریم 60 متری سواحل استان دستگاه‌های دولتی هستند که باید ساخت و ساز آن‌ها در این حریم موردبررسی قرار گیرد.
مدیرکل برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی برای ورود کشتی‌های کروز به سواحل ایران از دی‌ماه خبر داد.