۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸: ۳۱: ۲۶
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت و تمدید مجوز بهره برداری برای ۵ سازه دریایی در استان های بوشهر، خوزستان و مازندران موافقت کرد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها تحت عنوان "مدیریت و کنترل پروژه" در دستور کار قرار می گیرد.
مغروقه "APJ AMBIKA" از مجموعه شناورهای مغروقه برجای مانده از دوران جنگ تحمیلی با وزنی بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ تن طی فروردین ماه سال جاری از آبراه استراتژیک خورموسی به طور کامل خارج سازی و به ساحل منتقل شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از طراحی و راه‌اندازی نرم افزار تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی در سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: استفاده از نرم افزار به صورت پایلوت در بندر بوشهر آغاز شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه به زودی طرح شمول سازمان بنادر و دریانوردی در ماده ۵ قانون رفع موانع تولید در کمیسیون عمران مجلس بررسی می شود، گفت: اکثر اعضای کمیسیون عمران موافق تصویب طرح شمول سازمان بنادر و دریانوردی در ماده ۵ قانون رفع موانع تولید هستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان طی سخنانی نصب و بهره برداری از 9 اسکله شناور در جزایر خلیج فارس و سواحل مکران و همچنین جانمایی 10 اسکله جدید را اقدامی بزرگ در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و عمل به منویات مقام معظم رهبری دانست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: اساسنامه توسعه سواحل مکران شش ماه است که در هیئت وزیران گیر کرده است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: با ایجاد جاذبه های تفریحی و مراکزتجاری، بندر انزلی به زودی تبدیل به کانون و پایتخت گردشگری و سفر دریایی کاسپین خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی وتوسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه گردشگری دریایی، تجدیدنظر در تعرفه‌گذاری کالا و اصلاح ساختار سازمانی سه ماموریت جدید وزیر راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی است.
شرکت بین المللی بنادر هند که در طرح توسعه بندر چابهار ایران همکاری دارد، اعلام کرد برای تهیه ۱۴ دستگاه جرثقیل سنگین به ارزش ۱۸ میلیون دلار به منظور استفاده در فاز اول این بندر اقدام کرده است.
در طول برنامه ششم توسعه ۸ هدف کمی برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از راه انداری مسیر سفر دریایی با حداکثر مسافت ۲۵ کیلومتری از اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین در سال ۱۳۹۷ خبر داد.
سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر (GIS) در راستای مدیریت بهینه داده های مکان محور و تسهیل تصمیم گیری و سیاستگذاری در سواحل و بنادر رونمایی شد.
در راستای ایفای مسیولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با حضور در منزل "موسی غلامپور"، از دریانورد 89 ساله ساکن بندر کنگ به عنوان پیشکسوت دریایی و تنها دریانورد بازمانده از جنگ جهانی دوم تقدیر کرد.