۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷: ۳۳: ۳۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
اهم اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ارتقای ایمنی و امنیت دریایی و بندری و همچنین حفظ محیط ‌زیست دریایی طی چهار ماهه نخست سال جاری، اعلام شد.
تفاهم‌نامه طرح سرمایه‌گذاری احداث و بهره‌برداری از مجتمع گردشگری دریایی در بنادر شهید حقانی، هرمز و نخل ناخدا بین اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و بخش خصوصی به امضا رسید که ارتقا کیفیت خدمات، توسعه سفرهای دریایی، جذب گردشگر داخلی و خارجی؛ اهداف مهم این طرح است.
سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توان علمی جوانان تحصیل‌کرده در پیشبرد اهداف سازمانی خود، از دانش‌آموختگان دانشگاهی به منظور گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به صورت امریه برای به‌کارگیری در بنادر کشور در چهارمین فراخوان خود با داشتن شرایط خاص دعوت به همکاری می نماید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: برای مقابله با کاهش تراز آب دریای خزر و افزایش آبخور کشتی ‌ها، لایروبی بنادر مازندران با ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه انجام می‌ شود.
سرپرست اداره کل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و تحویل 2 فروند شناور کنترل و بازرسی از کشتی‌ های نفتی جهت بهره برداری در استان بوشهر، خبر داد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه زائران اربعین حسینی خبر داد و اعلام کرد: امکان انجام ۲۰ سفر دریایی برای زائران اربعین از طریق ۳ فروند شناور به صورت روزانه فراهم شده است.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از طراحی، ساخت، حمل، نصب و راه اندازی تعداد چهار دستگاه بازوی بارگیری دریایی (loading arm) با استفاده از توان داخلی در مجتمع بندری انزلی با صرفه جویی یک میلیون یورویی خبرداد.
آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با بالگرد از پروژه راهبردی توسعه سواحل مکران بازدید کرد.
انگار قوانین برای تسهیل امور محرومین نوشته نمی شوند. امید که طرح توسعه مکران؛ در افق ۱۴۴۰ برای بومیان تعریفی غیر از این داشته باشد!
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: چهار طرح عمرانی و بندری در حوزه بنادر و دریانوردی غرب این استان با هدف افزایش توان عملیاتی، ایمنی و تخلیه و بارگیری کالا با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تولیدات ملی به بهره‌برداری رسید.
مهمترین اقدامات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۱، توسط این سازمان اعلام شد.
عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام برگزاری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی ICOPMAS 2022 در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت جاری در مرکز همایش‌های بین المللی صداو سیما در تهران با حضور مقامات کشوری و لشکری، مهمانان خارجی، دانشگاهیان و متخصصان جامعه مهندسان مشاور، ارتقای دانش مهندسی دریا و سازه‌های دریایی و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر کشورها از مهم‌ترین اهداف این سمینار علمی عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: بر اساس بند خ تبصره 11 بودجه 1402، بیمه ملوانان با اختصاص مبلغ 500 میلیارد تومان از سال جاری برقرار می ‌شود.
سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد جهت بهره مندی از ظرفیت‌های علمی و تخصصی مشمولین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و در راستای توسعه و ارتقاء شاخص‌ های علمی و فرهنگی بنادرکشور نسبت به جذب مشمولین وظیفه با شرایط و ضوابط تعیین شده اقدام نماید.