۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۷: ۵۱: ۴۳
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سرپرست فرمانداری تنگستان گفت: پروژه لایروبی اسکله بندر بوالخیر در مرحله مناقصه است و پیش بینی می ‌شود در ماه آینده، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.
معاون اول رئیس جمهوری؛ مصوبه دولت مبنی بر شناخته شدن بندر کاسپین به عنوان مرز دریایی برای تردد کالا و مسافر را، به وزارت راه و شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ کرد.
گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با محوریت کشتیرانی سبز و هوشمند، ابر دیتا و امنیت سایبری در کشتیرانی، کشتیرانی در مواجهه با مسیرهای جدید حمل و نقل و آینده بازار کار دریایی در کشور لهستان، برگزار می‌شود.
رئیس اداره ثبت کشتی ها و صدور گواهی نامه دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هم اکنون ۴۵۰۲ فروند لنج فعال در کشور وجود دارد که این شناورها باید ظرف ۵ سال نوسازی شوند.
معاون وزارت کشتیرانی هند گفت: با وجود تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران پس از خروج واشنگتن از برجام، قصد دارند از هفته آینده عملیات توسعه ای بندر راهبردی چابهار را آغاز کنند.
لایحه توسعه منطقه آزاد چابهار هفته گذشته در دولت نهایی شد تا به مجلس برود؛ لایحه‌ای که هر چند در کلیت آن اتفاق‌ نظر وجود دارد ولی در فازبندی که برای توسعه آن در نظر گرفته‌ شده اختلاف‌ نظر است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از مذاکره و ابراز تمایل یک شرکت سوئدی و شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی برای راه‌اندازی صنعت بانکرینگ در چابهار خبر داد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سازمان در سال 97 اقدام به اصلاح تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری کرد، گفت: با اصلاح تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری در بندر شهید بهشتی چابهار اکنون این بندر به ارزانترین بندر در کل منطقه خلیج فارس و دریای عمان تبدیل شده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین تصمیمات در رابطه با لایروبی اروند را اعلام کرد و گفت: این تصمیم را باید مقامات عالی هر دو کشور ایران و عراق بگیرند که آیا منتظر عراقی‌ها بمانیم برای خط‌القعر جدید یا برگردیم به تالوگ قدیم و ما منتظر تصمیم‌گیری هستیم.
در پی اعلام شرکت دانمارکی مرسک مبنی بر متوقف کردن فعالیت ‌های تجاری خود با ایران، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: مرسک تقریباً کمترین فعالیت را در بنادر ایران داشت و بودن یا نبودن آن تأثیر چندانی بر بنادر ایران ندارد.
شناور مغروقه "تنگسیر" از عمق ۱۷ متری آب های خلیج فارس در دهانه ورودی بندر بهمن جزیره قشم خارج سازی شد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ۸۰ درصد اقتصاد دنیا وابسته به دریا است، گفت: در حالیکه ایران کشور اقیانوسی محسوب می شود، تنها ۱۱۰ هزار نفر دریانورد دارد، بدین جهت باید به دریا و اقیانوس در جهت سرمایه گذاری و بهره برداری توجه بیشتری شود.
تعرفه های جدید بنادر که توسط سازمان بنادر و دریانوردی بازنگری شده بود از تاریخ ١٥ اردیبهشت اجرایی شد.
اعتبار قرارداد کار و لزوم پرداخت دستمزد دریانوردان در زمان اسارت دزدان دریایی در اجلاس کمیته ویژه سه جانبه دولت های عضو کنوانسیون کار دریایی تصویب شد.