۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱: ۰۲: ۳۲
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارتقاء سطح نظارت الکترونیکی بر آبراهه‌ های قابل کشتیرانی کشور، گفت: رشد کمی ناوگان مسافری و ارتقاء ایمنی آنها در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از احداث برج کنترل دریایی در نزدیکترین مکان شهری و المان بندری در میدان ورودی بندر فریدونکنار خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عمان گفت: توافقاتی با دولت عمان صورت گرفته و به زودی این کشور یک بندر اختصاصی در اختیار ایران می ‌گذارد که کشتی‌ های کوچک ایرانی به راحتی بتوانند در آن پهلو بگیرند.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: با توجه به احتمال و قوع سونامی در سواحل مکران، دستگاه های شتاب نگار زلزله در چابهار و نوار ساحلی مکران نصب می شود.
مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه نوسازی شناورهای فرسوده با پرداخت تسهیلات بلاعوض به صاحبان لنج های فرسوده، به زودی اجرایی می شود.
یک کارشناس حوزه صنایع دریایی و بندری گفت: در تمامی کشورهای دنیا که از ظرفیت‌های ساحلی و بندری برخوردارند جمعیت در نوار ساحلی متمرکز شده است و در کشور ما نیز باید چنین رویکردی در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت که تاکنون یکهزار و 100 مورد سازه غیر مجاز دریایی در کشور شناسایی شده که از این تعداد حدود 600 مورد آن مربوط به استان های شمالی است.
معاون فنی و نگهداری اداره كل بنادر و دریانوردی استان مازندران از خرید سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی و ساخت قطعات تجهیزات بندری و كاهش هزینه‌ های تعمیر و نگهداری در بندر نوشهر خبر داد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: صنایع دریایی در حال ساخت «شناور الگو» بابت جایگزنی شناور سنتی است و کمک‌ های مالی را سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده ارائه می‌ دهد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از ایجاد "شهرک صنعتی در سواحل مکران" خبر داد و گفت: این شهرک صنعتی به زودی فعالیت خود را در حوزه صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی آغاز می کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: به این نتیجه رسیدیم که برای موفقیت در بازار بین ‌المللی یکپارچگی در بخش ارائه خدمات به مشتریان در بنادر شمال لازم است تا این بنادر اثر گذاری بیشتری در حوزه اقتصاد و صادرات داشته باشند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: بخش خصوصی خط منظم دریایی بین بندر انزلی و باکو ایجاد می کند.
دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) اتصال بنادر خشک به دریایی، بهبود وضع پایانه‌های مرزی و کاهش عوارض ترانزیت را از مهم‌ترین هدف این سازمان توصیف و به ایران سفارش کرد برای باقی ماندن در گردونه رقابت های منطقه ای باید به سوی حذف عوارض حمل و نقل گام بردارد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت توسعه صنعت لجستیک در کشور گفت: ظرفیت های سازمان اکو باید شناسایی شده و در توسعه کشور به کار گرفته شوند.