۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳: ۳۳: ۰۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با بالگرد از پروژه راهبردی توسعه سواحل مکران بازدید کرد.
انگار قوانین برای تسهیل امور محرومین نوشته نمی شوند. امید که طرح توسعه مکران؛ در افق ۱۴۴۰ برای بومیان تعریفی غیر از این داشته باشد!
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: چهار طرح عمرانی و بندری در حوزه بنادر و دریانوردی غرب این استان با هدف افزایش توان عملیاتی، ایمنی و تخلیه و بارگیری کالا با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تولیدات ملی به بهره‌برداری رسید.
مهمترین اقدامات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۱، توسط این سازمان اعلام شد.
عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام برگزاری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی ICOPMAS 2022 در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت جاری در مرکز همایش‌های بین المللی صداو سیما در تهران با حضور مقامات کشوری و لشکری، مهمانان خارجی، دانشگاهیان و متخصصان جامعه مهندسان مشاور، ارتقای دانش مهندسی دریا و سازه‌های دریایی و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر کشورها از مهم‌ترین اهداف این سمینار علمی عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: بر اساس بند خ تبصره 11 بودجه 1402، بیمه ملوانان با اختصاص مبلغ 500 میلیارد تومان از سال جاری برقرار می ‌شود.
سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد جهت بهره مندی از ظرفیت‌های علمی و تخصصی مشمولین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و در راستای توسعه و ارتقاء شاخص‌ های علمی و فرهنگی بنادرکشور نسبت به جذب مشمولین وظیفه با شرایط و ضوابط تعیین شده اقدام نماید.
ظرفیت بازرگانی بنادر ایران ۲۷۰ میلیون تن کالا در سال است و توان عملیاتی ایران ۱.۸ میلیون TEU است. فرسودگی تجهیزات تخلیه و بارگیری بنادر یکی از علت‌های توان پایین عملیاتی بنادر در مقایسه با دیگر کشورهای خلیج فارس است. همچنین عدم انتفاع سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر و اسکله‌ های واگذار شده به دیگر سازمان‌ها و استثنائات تجاری موجب کاهش درآمدهای این سازمان در جهت توسعه خدمات بندری شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز عملیات عمق سنجی محدوده ساحلی کوه مبارک با هدف احداث بندر بزرگ شرق هرمزگان (مجتمع بندری مکران) خبر داد.
خانم ماندانا منصوریان نماینده ایران نزد سازمان بین المللی دریانوردی، پس از تحمل یک دوره بیماری، در بیمارستانی در لندن درگذشت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از برنامه ریزی برای آغاز عملیات اجرایی ساخت نخستین شناور لایروب هاپر بارج کشور در بندر نوشهر خبر داد.
مدیر پروژه مهندسين مشاور هندسه‌ پارس گفت: پروژه «انجام مطالعات خطوط لوله نفتی کریدور های B,V بندر خلیج فارس» آغاز شد.
سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توان علمی جوانان تحصیل‌کرده در پیشبرد اهداف سازمانی خود، از دانش‌آموختگان دانشگاهی به منظور گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به صورت امریه به تعداد ۱۵۰ نفر برای به‌کارگیری در بنادر کشور با داشتن شرایط خاص دعوت به همکاری می نماید.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه حدود ۶۰۰ شناور فاقد هویت طی یکسال اخیر هویت ‌بخشی شده ‌اند، تاکید کرد: استانداردسازی و پلاک‌زنی هوشمند شناورهای فاقد هویت و حک لیزری روی موتور آن‌ها در دستورکار این سازمان قرار دارد.