۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲: ۵۳: ۵۸
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سرپرست طرح‌های پشتیبانی شرکت نفت وگاز پارس گفت: ترمینال صادراتی گوگرد، با هدف صادرات گوگرد برای شناورهای پنج تا ۵۰ هزارتنی و با ظرفیت بارگیری روزانه ۱۴۰۰ تن در بندر خدماتی پارس جنوبی احداث می‌شود.
برای هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر آمادگی‌های لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم فراهم است.
جاسک به دلیل موقعیت خاص سوق الجیشی و جغرافیایی و تجاری که دارد، از نظر استراتژیک بسیارحائز اهمیت است و موجب توسعه جنوب کشور خواهد شد.
روزنامه هندی«هندو» در گزارشی نوشت: یک کمپانی چینی موفق شده قرارداد عرضه جرثقیل به بندر چابهار ایران را از آن خود کند. این درحالی است که این شرکت چینی در هند ممنوع اعلام شده است.
نامزدی عضویت در شورای سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) مستلزم تصمیم‌گیری مشترک دستگاه دیپلماسی و نهاد فنی و تخصصی کشور است.
شهردار نور:‌ مطالعات دریایی و سواحل به عنوان طرح پایلوت بزودی در این شهر گردشگرپذیر غرب مازندران اجرایی می شود.
طرح ویژه بندر کنگ در استان هرمزگان در کمیته فنی ۳ شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران (کمیته معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش) مورد بررسی قرار گرفت تا نتایج بررسی‌ کمیته، برای تصویب به شورای‌عالی شهرسازی و معماری، ارایه شود.
معاون امور بندری و دریایی سازمان بنادر گفت: مؤسسه رده بندی BV فرانسه، خواستار همکاری و حضور در عرصه صنعت حمل و نقل دریایی کشور شد.
پروژه تعمیرات اسکله های ۴، ۵ و ۶ بندر بوشهر، پس از ارائه عملکرد، روش های اجرایی و دفاعیات لازم فنی، تخصصی و اجرایی توسط نماینده "شرکت مهندسین مشاور سازه پردازی ایران" در "پنجمین کنفرانس ملی بتن خود تراکم" و "اولین کنفرانس ملی تعمیر و نگهداری سازه های بتنی"، موفق به دریافت عنوان "پروژه برتر ملی" گردید.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش با اعلام اینکه عملیات خارج سازی شناور غرق شده دنا 110 در حال انجام است اظهار کرد : به دلیل آلومینیومی بودن بدنه کشتی، کار با حساسیت و به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی‌های کانتینری لاینر و فله‌بر آماده سازی می‌شود.
مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: اولین کشتی محموله سوآپ سوختی با اعلام ورود، به بندر نکا وارد و تخلیه خواهد شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در حوزه گردشگری دریایی برنامه‌های میان مدت و بلند مدتی را با توجه به ظرفیت‌های دریایی استان گیلان طراحی کردیم.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، نبود اشتغال و نرخ بالای بیکاری را از جمله مهمترین مشکلات شهرهای دارای بنادر دانست.