کد خبر: ۱۹۰۷۵
تعداد بازدید: ۳۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

بلیت کشتی خرمشهر-بصره چند؟

مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر گفت: نرخ بلیت دوسویه خط دریایی خرمشهر ـ بصره ۱۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش مارین نیوز، ابراهیم عزیزآبادی افزود: شرکت کشتیرانی والفجر بر اساس رسالت 30 ساله هدف خود را برقراری خطوط مسافربری دریایی برای ایجاد ارتباط با سایر کشور‌ها از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس تعیین کرده است.

وی در ادامه مزیت سفرهای دریایی را برشمرد و عنوان کرد: گردشگری دریایی به علت وجود تنوع دریایی از جاذبه گردشگری بیشتری نسبت به سایر سفر‌ها برخوردار است.

عزیز آبادی ادامه داد: این نوع گردشگری علاوه بر خود سفر لذت بردن از مناظر دریا و رودخانه را برای مسافران ممکن می‌سازد.

وی در ادامه به ایجاد خطوط مسافربری دریایی خرمشهر به بصره اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف در مذاکرات با کشور عراق مبنی بر برقراری خطوط کشتیرانی ایران در بصره و پس از جلب موافقت طرف عراقی این خطوط افتتاح و آغاز به کار کرده است.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر محل‌های تهیه بلیت برای تردد از این راه را باجه‌های فروش بلیت و کنسولگری سفارت ایران اعلام کرد و ادامه داد: این یک خط مسافربری است و زیر نظر هیچ نهادی نیست و برای استفاده از این خط تنها داشتن ویزا و تایید گذرنامه نیاز است.

وی بهای بلیت سفر دریایی به بصره را بین 170 هزار تومان اعلام کرد و توضیح داد: در حال حاضر بهای بلیت دو سویه رفت و برگشت عادی 170 هزار تومان و بهای بلیت دو سویه درجه یک 180 هزار تومان تعیین شده است.

ابراهیم عزیزآبادی تعداد دفعات تردد به بصره را بیش از 20 بار در هفته عنوان کرد و افزود: شرکت کشتیرانی والفجر در نظر دارد علاوه بر افزایش تعداد سفر‌ها از شناورهای بزرگتری استفاده کند و حتی این آمادگی را داریم که تعداد سفر‌ها به بصره را به روزی دو تا سه بار افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: با توجه به بعد مسافت این سفر حدود یک یا دو ساعت با احتساب تخلیه مسافر به طول می‌انجامد و تا کنون تعدادی بالغ بر 1000 نفر از خرمشهر عازم بصره شده‌اند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حسن کچل
|
Russian Federation
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۳
0
0
  مسیر رفت و برگشت 2-3 ساعته 180 هزار تومان!!!! همینه که بعد از چند وقت از بی مشتری بودن ورشکست می شین. این مسیر رو پیاده برن با خرج کمتر خستگی کمتر و کم دردسرتر میشه رفت!
ارسال نظر