کد خبر: ۳۱۰۰۸
تعداد بازدید: ۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴

عملیات تاخت آبخاکی تکاوران و تفنگداران نیروی دریایی در سواحل مکران

پس از نفوذ دشمن به آبهای سرزمینی و نزدیکی به ساحل، تیپ های تفنگدار و تکاوران نیروی دریایی ارتش مانع از پیشروی آنان به سمت سواحل شدند.
پس از نفوذ دشمن به آبهای سرزمینی و نزدیکی به ساحل، تیپ های تفنگدار و تکاوران نیروی دریایی ارتش مانع از پیشروی آنان به سمت سواحل شدند.
به گزارش مارین نیوز به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش دریایی ولایت ۹۴، در این مرحله از رزمایش تیپ های تفنگدار و تکاوران نیروی دریایی ارتش با استفاده از تجهیزات و سلاح های خود اعم از قایق های تندرو، شناورهای هجومی و ناوچه های راکت انداز با حملات غافلگیرانه علیه واحدهای سطحی نیروی دشمن اقدام کردند.


همچنین در این مرحله، تکاوران نیروی دریایی علی رغم وجود عوارض و موانع متنوع طبیعی با تسلط بر راهبردهای رزمی و رصد اطلاعاتی و عملیاتی یگان های نفوذ کننده مانع هرگونه فعالیت عملیاتی و تجسس اطلاعاتی دشمن شده و با پشتیبانی یگان های پدافند ساحلی که نسبت به اجرای آتش سبک و سنگین توپخانه ای بر روی اهداف از پیش تعیین شده اقدام کردند؛ در مدت زمان بسیار اندک توانستند پیشروی یگان های مهاجم را مهار و نفرات و ستون های تجمعی دشمن را منهدم نمایند.
اجرای عملیات های رزمی از جمله سقوط آزاد، ریزش چترباز، تبادل عمودی و هلی برن یگان های تکاور نیز از جمله اقدامات تاکتیکی دومین روز رزمایش دریایی ولایت ۹۴ بود که با موفقیت انجام شد.
گفتنی است، در کنار نیروهای جوان که عملیات های رزمی را با چابکی و چالاکی انجام می دادند حضور اساتید و فرماندهان پیشکسوت نیروی دریایی راهبردی که از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند از نکات قابل توجه این مرحله از رزمایش بود که ضمن هدایت، ارائه مشاوره و راهنمایی های تاکتیکی لازم به نیروهای جوان ، در ترسیم فضای منطقه رزمایش به فضایی شبیه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و تأکید بر نقاط ضعف و قدرت راهبردهای رزمی در سواحل دریایی نقش حایز اهمیتی ایفا کردند.

ارسال نظر