کد خبر: ۳۱۱۶۹
تعداد بازدید: ۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷

هیچ ابهامی در اجرای پروژه ساخت بندر شهید بهشتی چابهار وجود ندارد

معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: بر اساس مصوبه دولت همه چیز روشن است و هیچ ابهامی در اجرای پروژه ساخت بندر شهید بهشتی چابهار وجود ندارد و تا سال آینده به مراحل نهایی خود خواهد رسید.
معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: بر اساس مصوبه دولت همه چیز روشن است و هیچ ابهامی در اجرای پروژه ساخت بندر شهید بهشتی چابهار وجود ندارد و تا سال آینده به مراحل نهایی خود خواهد رسید.
به گزارش مارین نیوز، جلیل اسلامی با اشاره به برگزاری مناقصه بین‌المللی تامین تجهیزات فاز یک طرح توسعه بندر چابهار تا پایان سال افزود: پروژه ساخت بندر شهید بهشتی چابهار در مسیر بانکی و قانونی خود و بر اساس مصوبه هیئت دولت پیش می‌رود. همچنین مقدمات خرید و تامین تجهیزات این پروژه فراهم شده است.
وی با اشاره به واگذاری اپراتوری بندرشهید بهشتی چابهار به شرکت آریا بنادر ایرانیان گفت: در حال حاضر بحث اپراتوری این بندر حائز اهمیت نیست.
معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر پیشرفت 60 الی 70 درصدی این پروژه بیان کرد: این پروژه بر اساس برنامه زمانبندی در نظر گرفته شده حدودا 60 الی 70 درصد پیشرفت دارد. بنابراین باید زیرساخت‌ها فراهم و تجهیزات خریداری شوند و سپس درباره واگذاری اپراتوری صحبت کرد با توجه به اینکه آریا بنادر ایرانیان بخشی از ماجراست.
وی افزود: براساس مصوبه دولت همه چیز روشن است و هیچ ابهامی در اجرای پروژه ساخت بندر شهید بهشتی چابهار وجود ندارد و تا سال آینده به مراحل نهایی خود خواهد رسید.
اسلامی با اشاره با مذاکرات انجام شده با سرمایه‌گذاران هندی عنوان کرد: براساس مصوبه هیئت دولت، باید شرکتی مسئولیت پروژه، (اعم از اپراتوری، خرید، نصب، راه‌اندازی و بهره برداری) را بر عهده گیرد. اما اهمیت موضوع اینجاست که ایجاد زیرساخت‌ها، ساخت محوطه کانتینری، خریداری و نصب تجهیزات، به سرعت پیش رود و اجرای شود، از سوی دیگر همزمان مذاکراتی با سرمایه‌گذاران هندی در حال انجام است، تا در زمان بهره‌برداری تصمیم مناسب گرفته شود.
براساس این مصوبه، سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی مجاز است برای اجرای فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکتی که به منظور خرید، نصب، راه‌اندازی، نگهداری تجهیزات و بهره‌برداری از آن تاسیس می‌شود، با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.


منبع : ایسنا 


ارسال نظر