کد خبر: ۳۴۶۱۱
تعداد بازدید: ۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲

واگذاری سفارشات ساخت کشتی به صنایع داخلی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در مراسم افتتاح سومین جشنواره دریا مسیر پیشرفت با اشاره به تشکیل یک شرکت مشترک تعمیرات و ساخت کشتی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده از توان صنایع داخلی، گفت: از این پس شناورهایی که توان ساخت آنها در داخل باشد از طریق این شرکت تامین خواهد شد.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در مراسم افتتاح سومین جشنواره دریا مسیر پیشرفت به افزایش و تداوم همکاری شرکت ملی نفتکش ایران با شرکت‎های داخلی اشاره کرد و گفت: این شرکت در راستای اجرای قوانین بین‎المللی و استفاده از توان مطالعاتی و تحقیقاتی بخش‎های داخلی چندی پیش قراردادی را با هدف کاهش سولفور سوخت کشتی‏‎ها با پژوهشگاه صنعت نفت امضا کرد.
سیروس کیان ارثی اضافه کرد: علاوه براین همکاری مشترکی را با شرکت‎های دانش بنیان داخلی به منظور بررسی روش‎های کاهش مصرف سوخت کشتی‌های ناوگان آغاز کرده ایم که امیدواریم نتایج خوبی را در این حوزه و  همچنین در بحث صرفه جویی ارزی به همراه داشته باشد.
به گفته وی در حال حاضر  سوخت  مصرفی کشتی‎ها ٤٠ تا 60 درصد هزینه کشتیرانی‌ها را تشکیل می‎دهد.
عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران به اقدام دیگر این شرکت در استفاده از توان صنایع داخلی و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‎ای را نیز با سازمان گسترش و نوسازی صنایع و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور تشکیل شرکت مشترک امضا کرده ایم که در حوزه ساخت کشتی‎های بزرگ و اقیانوس پیما در کشور و توانمند سازی صنایع داخلی مثمر ثمر خواهد بود.
وی همچنین به حمایت شرکت ملی نفتکش‎ایران در حمایت از پایان نامه‎ها و تحقیقات دانشجویی اشاره کرد و افزود: این شرکت در راستای گسترش پژوهش های دریایی، حمایت از پایان‎نامه های دانشجویی را اجرایی کرده است.
کیان ارثی سپس خواستار توجه ویژه مسئولان آموزشی کشور بویژه آموزش و پرورش به مباحث دریایی شد و ادامه داد : امیدواریم وزارت آموزش و پرورش در راستای همکاری خود با ارگان‎های دریایی، اهتمام ویژه ای را نسبت به فرهنگ سازی دریایی و گنجاندن مباحث و راهبردهای دریایی کشور در کتب درسی دانش آموزان داشته باشد.
وی سپس به وضعیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش ایران با در اختیار داشتن ناوگانی به ظرفیت 15 میلیون تن بزرگترین ناوگان نفتکش جهان به شمار می‎رود.
کیان ارثی گفت: این شرکت در دوران دفاع مقدس و  تحریم ها توانست به پشتوانه نیروی انسانی ماهر و  متخصص خود از توقف صادرات نفت خام کشور جلوگیری کند و حتی با حمل محموله‎های وارداتی بنزین موردنیاز کشور مانع از توقف شریان خودرویی کشور شود.

ارسال نظر