کد خبر: ۳۶۷۷۱
تعداد بازدید: ۱۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

آغاز رزمایش بین ‌المللی دریایی با مشارکت عربستان و متحدانش / همراه تصاویر

وزارت دفاع عربستان سعودی از آغاز رزمایش دریایی با مشارکت ۵۶ کشور، از جمله آمریکا، در خلیج ‌فارس و خلیج العقبه خبر داد.
به گزارش مارین نیوز از آناتولی، وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام کرد نیروی دریایی سلطنتی سعودی در فعالیت‌ های رزمایش بین ‌المللی دریایی مختلط چند ملیتی موسوم به (imx 19) مشارکت کرده ‌اند.


طبق این بیانیه، فعالیت‌ های این رزمایش، از روز گذشته به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در خلیج ‌فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج العقبه برگزار شده است.
فهد بن ابراهیم الثنیان کاردار نظامی سعودی در بحرین از نیروهای دریایی کشورش، که در رزمایش مذکور مشارکت دارند، در پایگاه دریایی بندر سلمان در بحرین استقبال کرد.
طبق این بیانیه بدون اشاره به مدت زمان برگزاری این رزمایش، تصریح کرد این رزمایش در شمال خلیج ‌فارس، خلیج عمان، دریای عرب، سواحل جمهوری جیبوتی و خلیج العقبه، با مشارکت 56 کشور و 6 سازمان بین ‌المللی برگزار می ‌شود.
وزارتخانه مزبور پیشتر نیز در بیانیه‌ ای تصریح کرده بود که این رزمایش گسترده ‌ترین رزمایش در جهان محسوب می‌ شود که با هدف تقویت روابط، توانمندسازی همکاری ‌های مشترک میان نیروهای حامی و عملیات امنیت دریایی از طریق همکاری مشترک میان نیروهای مشارکت‌ کننده، برگزار می‌ شود.
طبق اعلام این وزارتخانه، هدف از این رزمایش همچنین جلوگیری از تهدیدها علیه آزادی ناوبری و نیز نشان دادن عزم جهانی برای دفاع از آزادی ناوبری و جریان آزاد تجارت جهانی است.
در همین رابطه خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال نوشت، این رزمایش برای ششمین بار برگزار می‌ شود که آخرین بار آن در سال 2017 بود. این رزمایش در چهار مرحله از جمله کارآموزی، آموزش کارکنان، هم‌ اندیشی ‌ها، تمرینات ناوگان دریایی و استقرار مجدد نیروها برگزار می ‌شود.
در همین راستا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش اخیرا طی اظهاراتی، با بیان اینکه کشورهای فرامنطقه‌ ای به بهانه تأمین امنیت اقدام به تشکیل یک ائتلاف کردند، گفت: برای تأمین امنیت خلیج فارس نیازی به کشورهای فرامنطقه‌ ای نیست.

تنها تصاویر منتشر شده در خبرگزاری های خارجی 

عکس از مارین نیوزمنبع: تسنیم
ارسال نظر