کد خبر: ۳۶۷۹۰
تعداد بازدید: ۱۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶

نوسازی سیستم ضربه‌ گیر پایانه‌ های نفتی با توان داخلی / همراه تصاویر

مدیرعامل شرکت پایانه‌ های نفتی ایران گفت: تعدادی از ضربه ‌گیرهای عملیاتی پایانه ‌های نفتی ایران با تکیه بر توان نیروهای داخلی تعمیر و نوسازی شد.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به اینکه شرکت پایانه‌ های نفتی ایران مسئولیت ذخیره ‌سازی، اندازه ‌گیری و صادرات نفت خام و میعانات گازی داشته و نقش مهمی در زنجیره ارزش نفت دارد، اظهار داشت: همواره حفظ پایداری تولید و ارتقای توانمندی ‌های خود در زمینه به ‌روزرسانی تجهیزات و آماده ‌سازی شرایط عملیاتی در راستای سیاست ‌های صنعت نفت در دستور کار این شرکت قرار دارد.
عباس اسدروز افزود: باتوجه به نام‌ گذاری سال به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و تأکیدهای مدیران ارشد صنعت نفت به اجرای آن، این شرکت با سرلوحه قرار دادن سیاست ‌های اجرایی در حوزه رونق تولید، این شرکت توانست تعدادی از ضربه ‌گیرهای عملیاتی را با تکیه بر توان نیروهای داخلی را تعمیر و نوسازی کند.
اسدروز تصریح کرد: سیستم ضربه‌ گیر به عنوان یک تعدیل کننده قدرت و حرکت برای محافظت از بدنه کشتی و تجهیزات پهلوگیری و اسکله و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ‌ها هنگامی که کشتی در طول اسکله پهلو می ‌گیرد به کار می ‌رود.


وی افزود: هدف دیگر سیستم ضربه‌ گیر این است که وقتی کشتی در حال پهلوگیری برای انجام عملیات کشتی به کشتی است، انرژی ناشی از ضربه را جذب کند تا ضربه و انرژی کمتری به کشتی برسد و از آسیب دیدن آن جلوگیری می ‌شود.
اسدروز خاطرنشان کرد: با انجام این کار توسط متخصصین مدیریت عملیات این شرکت علاوه ‌بر صرفه ‌جویی اقتصادی باتوجه به استراتژیک بودن تجهیز، عدم وابستگی به تعمیر (از خارج) نیز صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت پایانه‌ های نفتی ایران بیان کرد: این کار صرفه اقتصادی حدود ۱۰ میلیارد ریالی را برای شرکت داشته است که با استفاده از امکانات داخلی و نیروی انسانی موجود و بدون صرف هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن انجام گرفت.ارسال نظر