کد خبر: ۳۶۸۱۳
تعداد بازدید: ۱۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

برقراری ارتباط ماهواره ‌ای دریانوردی توسط شرکت‌ های آذربایجانی

آذرکاسموس (Azercosmos) اپراتور ماهواره ‌ای آذربایجانی و شرکت کاسپین ‌ست (CaspianSat) که در زمینه خدمات مخابراتی دریایی فعالیت می‌ کند، یک توافقنامه همکاری را برای برقراری ارتباطات ماهواره ‌ای دریانوردی امضا کردند.
به گزارش مارین نیوز، آذرکاسموس (Azercosmos) اپراتور ماهواره ‌ای آذربایجانی و شرکت کاسپین ‌ست (CaspianSat) که در زمینه خدمات مخابراتی دریایی فعالیت می‌ کند، یک توافقنامه همکاری را برای برقراری ارتباطات ماهواره ‌ای دریانوردی امضا کردند. بر اساس این قرارداد کاسپین‌ ست با بهره ‌گیری از ماهواره‌ های آذر اسپیس-۱ (Azerspace-1) و آذر اسپیس-۲ (Azerspace-2) خدمات مخابراتی را به کشتی ‌هایی که در دریای خزر، دریای سیاه، خلیج فارس، رود ولگا و بخش ‌های شرقی دریای مدیترانه شناور باشند ارائه می‌ کند. این خدمات شامل اینترنت، تماس تلفنی و پخش گسترده تلویزیونی می ‌باشد. شرکت کاسپین ‌ست از سال ۲۰۱۴ در زمینه ارائه خدمات مخابرات ماهواره ‌ای به کشتی‌ های دریای خزر فعال است.
آذر اسپیس ۱ و ۲ به ترتیب در سال ‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ به مدار GEO ارسال شده‌ اند. این دو ماهواره که هر دو توسط شرکت ‌های آمریکایی برای آذر کاسموس توسعه یافته‌ اند تاکنون درآمد خوبی برای این کشور ایجاد کرده ‌اند بطوریکه بر اساس اخبار موجود آذر اسپیس-۲ طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است./


منبع: spacewatch
ارسال نظر