کد خبر: ۳۶۹۸۹
تعداد بازدید: ۱۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

نیاز سکوی ایران امیرکبیر به نگهداشت و روز آمدی

مدیرعامل شرکت نفت خزر با حضور در گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت به تشریح نیازهای فناورانه این شرکت پرداخت و گفت: بخشی از این نیازها مرتبط با نگهداشت و روز آمدی سکوی عظیم و ارزشمند ایران امیرکبیر است.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل شرکت نفت خزر در گردهمایی شرکت ‌های دانش ‌بنیان و استارت ‌آپ‌ های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه، اظهار داشت: از مجموع ۱۳ نیاز فناورانه شناسایی ‌شده در این شرکت، بخشی در ارتباط با سکوی امیرکبیر تعریف شده است و باید به نگهداشت این سکو به ‌عنوان سرمایه صنعت نفت در دریای خزر توجه ویژه داشت. 
علی اصولی تصریح نمود: ۶ نیاز فناورانه نیز در حوزه اکتشافی در محدوده خزر و بخش ساحلی آن تعریف شده است.
اصولی با بیان اینکه به دنبال راهکاری برای تحقق تولید زود هنگام نفت در میدان سردار جنگل هستیم، ادامه داد: توسعه و به‌ کارگیری دانش و فناوری ‌های نو از اهداف کلان و راهبردی شرکت نفت خزر است.
وی به تشریح رئوس فعالیت ‌های شرکت نفت خزر در شمال کشور پرداخت و گفت: دانش ‌محوری، تعهد به جنبه ‌های زیست‌ محیطی و مواجهه با چالش‌ های موجود در فرآیندهای کاری در آب ‌های عمیق، اهمیت بهره‌ مندی از ظرفیت شرکت ‌های دانش‌ بنیان و روش ‌های خلاقانه را در این شرکت بیش از پیش آشکار می‌ کند.


این گزارش می افزاید با توجه به تاکید مدیرعامل شرکت نفت خزر به نیازهای فناورانه این شرکت در سه محور HSE، اکتشاف و مهندسی و ساختمان و همچنین با توجه به اهمیت موضوع و امکان تعریف پروژه های تامین نیاز فناوری توسط شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، مدیران ارشد و کارشناسان فنی شرکت نفت خزر ضمن بازدید از نمایشگاه جانبی شرکت های دانش بنیان و آشنایی با محصولات ارائه شده، برنامه ریزی جهت حضور فعال در این گردهمایی سه روزه را در دستور کار دارند.
شایان ذکر است در نخستین روز گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت، مدیر اکتشاف، مدیر مهندسی و ساختمان و همکاران واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر نشست های تخصصی با شرکت های دانش بنیان را برگزار کرده و نیازهای فناورانه شرکت نفت خزر را در مذاکرات فی ما بین بررسی نمودند. همچنین مقرر گردید روند ادامه مذاکرات با شرکت های دانش بنیان بعد از این گردهمایی در شرکت نفت خزر تداوم داشته باشد.
گفتنی است، گردهمایی شرکت ‌های دانش ‌بنیان و استارت ‌آپ ‌های صنعت نفت با حضور وزیران نفت و علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوري وزارت نفت و جمعی از مدیران ارشد این دو وزارتخانه از صبح روز یکشنبه 27 بهمن ماه در مرکز همایش ‌های بین ‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرد و عصر روز سه شنبه 29 بهمن به کار خود پایان می دهد.
ارسال نظر