کد خبر: ۳۷۲۷۷
تعداد بازدید: ۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

توان رقابت بالای تسلیحات دریایی ساخت ایران با نمونه‌ های خارجی

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه تسلیحات دریایی ساخت ایران توان رقابت بالایی با نمونه ‌های خارجی را دارند، گفت: این نیرو به نقطه ‌ای از توانمندی و خودکفایی دست پیدا کرده است که نیازی به خرید تسلیحات ندارد و تحریم ‌های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می‌ دانیم.
به گزارش مارین نیوز، فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به اینکه با توجه به برداشته شدن محدودیت ‌های تسلیحاتی ایران از روز ۲۷ مهر ماه شما چه نیازهایی برای خرید تسلیحات دریایی دارید، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش امروز به نقطه ‌ای از توانمندی و خودکفایی دست پیدا کرده که هیچ نیازی به خرید تسلیحات ندارد و تحریم ‌های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می ‌دانیم.
دریادار حسین خانزادی با بیان اینکه در یک دوره‌ هایی در ارتباط با تهیه اقلام یدکی و تسلیحات به شدت احساس نیاز می ‌کردیم و دنبال این بودیم تا کشوری به ما اژدر و توپ و سلاح یا فن ساختن شناور بدهد، افزود: اما امروز به جرات می ‌گویم در نیروی دریایی اینکه تحریم تسلیحاتی برداشته شده یا ادامه پیدا کند چیز تاثیرگذاری نیست چون هر آنچه می ‌خواستیم از انواع توپ و اژدر و شناور را ساختیم.
خانزادی در ادامه به موضوع مهم اژدر در تسلیحات دریایی اشاره کرد و عنوان کرد: تا همین چند سال گذشته دست ما دراز بود که از جایی اژدر خریداری کنیم اما با ورود اژدرهای بومی و آزمایش موفق آنها این نیاز کاملا مرتفع شده است.
وی تصریح کرد: امروز همین اژدر بومی ایران که برای اولین بار در سال ۹۶ تست شد به توانایی چند برابری دست پیدا کرده و چه در حوزه برد اژدر و چه توانایی انهدام و دقت، پیشرفت قابل ملاحظه ‌ای داشته حتی کالیبر اژدرهای خود را به گونه ‌ای تعیین کردیم تا به جای تنوع بی ‌حاصل و هزینه ‌زا،  قابلیت تاکتیکی داشته باشد به همین خاطر است که می ‌توانیم از اژدر بومی برای هر سه نوع زیردریایی ایران که یک نمونه سنگین آن هم ساخت خودمان نیست از همین اژدر استفاده کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به این سوال که در حوزه فروش تسلیحات در چه وضعیتی قرار دارید، یادآور شد: در حوزه فروش، محور اصلی وزارت دفاع است و وقتی ما در جهاد خودکفایی نداجا نمونه اولیه محصولی را می‌ سازیم به وزارت دفاع می ‌دهیم تا در تعداد انبوه تولید کند و اگر خواست بفروشد.
خانزادی تاکید کرد: محصولات ما در حد بالایی از کیفیت و جذابیت‌ های قیمتی قرار دارند و امکان بسیار بالایی وجود دارد تا در رقابت با نمونه ‌های خارجی رقابت موفقی داشته باشند.
ارسال نظر