کد خبر: ۳۸۲۰۱
تعداد بازدید: ۳۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

انجام نخستین بانکرینگ سوخت لوسولفور به روش sts در منطقه آزاد قشم

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از انجام نخستین بانکرینگ سوخت لوسولفور به روش sts (کشتی به کشتی) برای سوخت رسانی به کشتی های عبوری در منطقه آزاد قشم خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، مختار گرشاسبی با اعلام این خبر گفت: در این عملیات بانکرینگ 2477 تن سوخت در حوضچه بندر بهمن قشم انجام شد.
گرشاسبی ادامه داد: جزیره قشم به واسطه قرارگیری در یکی از مهمترین آبراهه های بین المللی و برخورداری از زیرساخت های بندری و خدمات گمرکی، از ظرفیت مناسبی برای تامین سوخت کشتی های عبوری داخلی و خارجی برخوردار است.
وی تصریح کرد: از همین روی فعال کردن صنعت بانکرینگ در جزیره به صورت جدی از سوی سازمان منطقه آزاد دنبال می شود تا علاوه بر تبدیل قشم به هاب بانکرینگ، سهم کشور از چرخه مالی 20 میلیارد دلاری این صنعت در خلیج فارس نیز تامین شود.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: صدور مجوز راه اندازی پالایشگاه های تامین سوخت لوسولفور نیز نشان از عزم جدی برای تکمیل زنجیره صنعت بانکرینگ در قشم دارد.
به گفته گرشاسبی، در انجام نخستین عملیات بانکرینگ، نمایندگان سازمان منطقه آزاد قشم، اداره بنادر و دریانوردی، اداره استاندارد و سایر دستگاه های متولی حضور داشتند.نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
0
هنوز خیلی از امارات عقب هستیم در بانکرینگ
ارسال نظر