کد خبر: ۳۸۶۰۷
تعداد بازدید: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷

بررسی لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه این کمیسیون با دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران را تشریح کرد.
به گزارش مارین نیوز، محمدرضا پور ابراهیمی در تشریح جلسه عصر روز 21 آذر ماه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه عصر امروز کمیسیون با حضور دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران  بررسی شد. 
نماینده «کرمان و راور» در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کارگروه تخصصی «لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران» در جلسه فوق بیان کرد:در این جلسه نمایندگان مرکز پژوهش‌ها و سایر دستگاه های ذی ربط نقطه نظرات خود را درباره این اساسنامه ارائه کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی ابهامات و اشکالات لایحه فوق تاکید کرد: نمایندگان مناطق مربوطه در هرمزگان و سیستان و بلوچستان و همچنین دستگاه های اجرایی دولت دغدغه هایی درباره لایحه فوق داشتند.
پور ابراهیمی در ادامه با اشاره به گزارش دهقان، درباره لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران تاکید کرد: در این جلسه نمایندگان مناطق مذکور اعم از معین الدین سعیدی و ناصر درخشان به ایراد نقطه نظرات خود درباره لایحه فوق پرداختند و تاکید داشتند که باید مباحث منطقه ای در این لایحه لحاظ شود.
وی تاکید کرد: نهایتا مقرر شد کلیه اسناد پشتیبان و مطالعاتی مربوطه به اساسنامه فوق حداکثر تا شنبه هفته آینده به کمیسیون ارائه شود. همچنین مقرر شد اظهارنظر دستگاه ها درباره متن لایحه فوق تا پایان هفته بعد، اخذ و مرکز پژوهش ها کلیه این اطلاعات را در قالب یک بسته جمع بندی و ارائه کند. همچنین مقرر شد تا ظرف 2 هفته آینده جمع بندی صورت گرفته در کارگروه تخصصی مورد بحث  و بررسی قرار گیرد و نهایتا کارگروه مربوطه گزارش خود را برای کمیسیون آماده و ارائه کند.
پور ابراهیمی در پایان یادآور شد؛ توسعه سواحل مکران اولویت ما در جنوب شرق ایران خواهد بود./

منبع: خانه ملت
ارسال نظر