پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
از کلیه سازندگان کیسه هوا به اندازی کشتی ها درخواست می گردد که اطلاعات مربوط به شرکت و محصولات خود را تا تاریخ 16 اسفندماه 1402 به دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران ارسال نمایند.
انجمن مهندسی دریایی ایران برگزار می کند:
انجمن مهندسی دریایی ایران در نظر دارد د نشست هم اندیشی با عنوان "الگوی چند وجهی برنامه جامع توسعه دریا محور" را به منظور بهره گیری از ظرفیت شبکه متخصصین کشور سه شنبه 15 اسفند ماه 1402 برگزار نماید.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تلاش مسوولان برای تحقق توسعه‌ دریامحور تاکید کرد: انسان به عنوان مستاجر باید حرمت گیاهان و جانوران دریایی که صاحبخانه محسوب می ‌شوند را حفظ کند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: نامزدهای انتخابات مجلس، نوع نگاه و برنامه ‌های آن ‌ها به اقتصاد دریا محور باشد.
مهلت ارسال طرح ها به رویداد تامین مالی جمعی کسب و کارهای دریایی تا ۳۱ فروردین ماه تمدید شد.
رییس پژوهشکده علوم دریایی دانشگاه تهران از برگزاری دومین همایش بین ‌المللی علوم دریایی با رویکرد نوآوری در اکوسیستم‌ های آبی با تکیه بر اقتصاد دریا در روزهای ۸-۷ اسفند ماه در جزیره قشم خبر داد.
مدیر فراساحل شرکت مهندسی و تاسیسات دریایی ایران: در زمینه ارائه خدمات نقشه برداری زیرسطحی و تعیین موقعیت سطحی، زیرسطحی و خدمات زیرسطحی با استفاده از ربات های زیرسطحی (ROV) به خودكفائی كامل رسیده ایم، در زمینه ساخت ربات های زیرسطحی (ROV) – طراحی، ساخت و مونتاز به صورت كامل صورت گرفته است.
مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در بازدید از روند تعمیر و نگهداری کشتی ‌های این شرکت در ایزوایکو گفت: تعمیرات شناورهای مختلف در کشور به شکل بومی و با تکیه بر توان داخلی برای شرکت تأسیسات دریایی و صنایع نفت و گاز مسرت ‌بخش است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: اقتصاد دریا یک بازار بزرگ در ایران است اما در حوزه تجارت الکترونیک کمترین سهم را دارد و تا کنون فعال نشده است.
رییس دبیرخانه شورای‌ عالی صنایع دریایی گفت: حوزه تجارت الکترونیک دریایی می تواند تسهیل گر رشد سایر شاخه ها در اقتصاد دریا باشد و زنجیره های ارزش آفرین در اقتصاد دریا را به هم متصل کند.
دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته گفت: ایران با بدقولی‌ های بسیاری در طول بیش از 20 سال گذشته از سوی هندی‌ ها مواجه بوده که شاید موضوعات سیاسی هم در این امر دخیل بودند.