کد خبر: ۳۰۹۶۸
تعداد بازدید: ۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵

آخرین سفر یک کشتی

"جاناتان دانکو" عکاس آلمانی موفق شده است عکس های جالب و دیدنی‌ای از داخل کشتی "کوستاکونکوردیا" که چهار سال قبل واژگون شد بردارد.
جاناتان دانکو عکاس آلمانی موفق شده است عکس های جالب و دیدنی‌ای از داخل کشتی "کوستاکونکوردیا" که چهار سال قبل واژگون شد بردارد.
به گزارش مارین نیوز، کشتی مسافرتی ایتالیایی، کوستا کونکوردیا، پس از آن که با یک مانع زیر دریا برخورد کرد در ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۲ واژگون و غرق شد. گرچه این کشتی فقط در فاصله ۱۳۰۰ فوتی ساحل جزیره غرق شد، ۳۲ نفر از ۴۰۰۰ مسافر خارجی این کشتی در سانحه جان باختند.
 چند ماه بعد، لاشه‌ی کشتی کوستا کونکوردیا به جاذبه‌ی توریستی شومی تبدیل شد. هزاران گردشگر هر روزه صف می‌بستند تا با قایقی به نزدیکی چند فوتی کشتی معلق در آب برسند. در سپتامبر سال ۲۰۱۳ کشتی به وضعی عمودی درآورده شد و در جولای سال ۲۰۱۴ کشتی دوباره در آب غوطه‌‏ور شد و ۱۴ یدک‎کش آن را تا جنووا یدک کردند و بدین ترتیب کشتی آخرین سفر خویش را  به قصد محل جدا سازی قطعات آغاز کرد. در همین حال "جاناتن دانکو" عکاس آلمانی تازه ترین عکس‌های از این کشتی را منتشر کرده است که شاید آخرین عکس ها پیش از جداسازی قطعات کشتی باشد. 
ارسال نظر