کد خبر: ۳۶۷۸۳
تعداد بازدید: ۱۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

طراحی و ساخت یک تجهیز کاربردی در صنعت حفاری

دستگاه مخلوط‌ کننده پیمانه ‌ای یا بچ میکسر (Batch Mixers) که در عملیات اسیدکاری روی سکوهای دریایی به کارگیری می ‌شود، از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری ایران طراحی و ساخته شد.
به گزارش مارین نیوز، رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران از طراحی و ساخت این دستگاه با پوشش مقاوم به اسید کلریدریک خالص و افزایه‌های شیمیایی خبر داد و گفت: تامین این تجهیز حسب نیاز عملیاتی در برنامه ساخت یا خرید ماشین‌آلات سرمایه‌ای سالانه مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت قرار گرفت و با بررسی‌های فنی و کارشناسی متخصصان مدیریت‌های خدمات فنی، ساخت آن با استفاده از توان صنعتگران داخلی و با پشتیبانی مدیریت‌های مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازسازی تجهیزات حفاری، اچ‌اس‌یی و اداره بازرسی فنی شرکت عملیاتی شد.
عبدالمجید دقایقی اظهار نمود: پس از تعیین مشخصات فنی، حداقل زمان ساخت با احتساب سفارش کالا، ساخت سازه فلزی با انجام پوشش ضد اسید و افزایه شیمیایی و نصب و راه ‌اندازی این دستگاه ۱۸۰ روز برآورد شد که با شناسایی امکانات موجود و استفاده از توان صنعتگران بومی و بهره‌ گیری از دانش و تجربه متخصصان شرکت در مدت ۵۰ روز این مهم تحقق یافت.
دقایقی گفت: هزینه خرید این دستگاه رقمی بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو برآورد می ‌شود که با استفاده از توان فنی مهندسی داخلی، این بچ میکسر با هزینه یک‌ پنجم مشابه خارجی آن آماده بهره ‌برداری شد.
رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: با آماده شدن این تجهیز مراحل تست آزمایشگاهی و کارگاهی آن  با موفقیت انجام و برای آزمایش میدانی به منطقه عملیاتی ارسال شد.
براساس اعلام روابط عمومی این شرکت، بچ میکسر پس از آزمایش ‌های عملیاتی به همراه همزن ‌های مکانیکی در ارائه عملیات اسیدکاری روی سکوهای دریایی به‌ کارگیری می ‌شود./

ارسال نظر