کد خبر: ۳۷۰۰۵
تعداد بازدید: ۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

آغاز برداشت گاز غنی از آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی

قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از برداشت و ارسال گاز آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی این طرح خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با اشاره به ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون متر مکعب گاز از سکوی 24B، گفت: با بهره برداری از این سکو، ظرفیت برداشت گاز غنی از بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به 56 میلیون متر مکعب در روز معادل میزان تعیین شده اسمی در این طرح رسید.


علی اصغر صادقی با بیان اینکه سکوی ۲۴B، پیش از این ( ۲۱ بهمن ماه)، پس از باز شدن چاه ها عملیاتی شده و بطور کامل در شرایط برداشت گاز غنی قرار داشت، تصریح کرد: باتوجه به اینکه آغاز تولید از سکوی 24B، نیازمند توقف توليد كوتاه مدت سكوي اصلي٢٣ بود، نسبت به نرمال سازی مسیر گاز از سکوی فرعی24B اقدام شد و این سکوی اقماری امروز (یکشنبه، ۱۱ اسفند ماه) به بهره برداری رسید.


وی افزود: با عملیاتی شدن آخرین سکوی گازی فازهای 22 تا24 ، کل زنجیره تولید این طرح در بخش فراساحل و پالایشگاه خشکی تکمیل شد.


صادقی با اشاره به اینکه پالایشگاه فازهای 22 تا 24 اکنون درحال دریافت گاز ترش از 4 سکوی تولیدی به وسیله دو رشته خط لوله 32 اینچ مرتبط با سکوهای اصلی است، گفت: به این ترتیب مجموعه های فرایندی پالایشگاه، از توان شیرین سازی روزانه بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن گاز مایع(LPG) برخوردار هستند.

ارسال نظر