کد خبر: ۳۷۰۱۹
تعداد بازدید: ۱۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

تیدال طرح جدید شرکت آلفابت برای کمک به ماهیگیری پایدار

آلفابت از شرکت های تخصصی گوگل از جدیدترین پروژه خود تیدال (Tidal) رونمایی می کند که می تواند به مرور زمان رفتار هزاران ماهی را ردگیری و زباله ها را کنترل کند و هدف آن کمک به ماهیگیری پایدار است.
به گزارش مارین نیوز، شرکت آلفابت که شرکت مادر تخصصی گوگل محسوب می‌ شود، امروز از اجرای ابتکار عملی موسوم به تیدال (Tidal) خبر داد که هدف از آن افزایش اطلاعات در مورد اقیانوس ‌ها با هدف محافظت بهتر از حیات دریایی و منابع موجود در آنهاست.


به گفته نیل دیو مدیر اجرایی طرح تیدال، دانش بشر از سطح کره ماه بیشتر از اطلاعات آن در مورد اقیانوس هاست و لذا آلفابت گروهی را مسئول اجرای ابتکار عمل تیدال کرده تا از اقیانوس ‌ها و اکوسیستم آنها حفاظت شود.
در اولین گام برای اجرای طرح مذکور، ابزاری تازه در اختیار ماهیگیران قرار می‌ گیرد تا از آن برای شناسایی زباله و مواد شیمیایی مضر استفاده شود. این امر باعث می ‌شود تا از انتشار و شیوع بیماری ‌های خطرناک هم جلوگیری می‌ شود.


ابزار یاد شده مبتنی بر استفاده از دوربین ‌های زیردریایی و نرم افزاری خاص برای کشف، ردگیری و کنترل زباله ‌ها و نیز نظارت بر عملکرد و رفت و آمد ماهی ‌های مختلف است. ابزار مذکور برای کنترل دمای آب اقیانوس و سطح اکسیژن آن نیز قابل استفاده خواهد بود.
بر اساس این گزارش از بیزینس اینسایدر، نرم افزار دیگری که توسط آلفابت ابداع می ‌شود برای تجزیه و تحلیل رفتار ماهی‌ ها با دقتی بی سابقه مورد استفاده قرار می ‌گیرد. کار طراحی و تکمیل این ابزار و نرم افزارها سه سال به طول انجامیده و امید می‌ رود استفاده ماهی گیران از آن در سراسر جهان بتواند به افزایش دانش بشری در مورد آبزیان و شرایط اقیانوس ‌ها منجر شود.

ارسال نظر