کد خبر: ۳۷۲۴۰
تعداد بازدید: ۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱

اخذ مجوز ساخت ۲۰۰ شناور طی ۶ ماه اول سال در هرمزگان

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: فرآیند ساخت و صدور مجوز تعداد بیش از ۲۰۰ فروند شناور با اخذ مجوز از اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان هرمزگان آغاز شده که این امر در نوع خود بی سابقه است.
به گزارش مارین نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه بازدید از مجتمع های شناورسازی هرمزگان در روز گذشته، با اعلام اینکه این سه فروند شناورهای از ابتدای طراحی و ساخت قالب مادر تا پایان تولید و به آب اندازی توسط متخصصان و صنعتگران توانای داخلی و در یکی از شرکت های شناور سازی بخش خصوصی جزیره قشم در حال انجام است، اظهار کرد: این شناورهای تفریحی قرار است در جام جهانی پیش رو در کشور قطر مورد بهره برداری قرار گیرد.
علیرضا محمدی کرجی ران با بیان اینکه کار ساخت نخستین شناور مراحل پایان خود طی می کند و بدنه شناور دوم نیز تکمیل و هم اکنون در حال نصب عرشه اصلی و سالن مسافری است، خاطرنشان کرد: ظرف یک ماه آینده بدنه شناور سوم نیز از قالب خارج و مراحل تکمیل بخش های دیگر آن آغاز خواهد شد.


مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ساخت بدنه شناور از جنس فایبر گلاس را بدلیل هزینه اولیه کمتر نسبت به چوب و فلز، راحت بودن فرم دهی، سرعت بالای تولید و هزینه نگهداری کمتر را از جمله مزیت هایی عنوان کرد که طی سالیان اخیر مورد توجه و اقبال سازندگان و شناورداران قرار گرفته است.
محمدی کرجی ران با اشاره به کارگاه های فعال شناور سازی در سواحل استان، اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۳۲ کارگاه فعال در امر ساخت انواع شناور با نظارت کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول فعالیت می باشند که با وجود مزیت های داخلی در ساخت شناورها و صادرات آن می توان زمینه رونق معیشت جوانان و اشتغالزایی بیشتری را فراهم کرد.
به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ظرف شش ماهه اول سال جاری علیرغم همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های متاثر از آن، فرآیند ساخت و صدور مجوز تعداد بیش از ۲۰۰ فروند شناور با اخذ مجوز از اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان هرمزگان آغاز شده که  این امر در نوع خود بی سابقه است.


ارسال نظر