کد خبر: ۳۷۲۶۱
تعداد بازدید: ۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

تولید فیلتر نانو جهت تصفیه آب شور توسط استارتاپ لهستانی

یک شرکت نوپا در منطقه سوپات لهستان، فیلتری حاوی نانو مواد ساخته که قادر به تصفیه آب شور مانند آب دریا است.
به گزارش مارین نیوز، نانوسین (Nanoseen) به‌ عنوان یکی از ۱۵ استارتاپ برتر جهان از سوی مجله ولپ انتخاب شد. نانوسین یک شرکت نوپای لهستانی است که رهیافت‌ هایی برای نمک ‌زدایی آب شور و آب دریا با استفاده از فناوری ‌نانو دارد.
نانوسین توسط بارتوسز و میلکولاج گرانوسوزکی تاسیس شده تا با نوآوری از نانو مواد برای ساخت فیلتر استفاده کند. این فیلترها که به NanoseenX شهرت دارند از بازیافت ویفرهای فلزی ایجاد شده ‌اند.
این گروه در حال حاضر روی ایجاد راه‌ حل ‌هایی برای تجزیه نانو و میکروپلاستیک ‌ها در بندرها و سواحل کار می ‌کنند.
یکی از دست اندرکاران این پروژه توضیح داد: بدون شک قرار گرفتن در این لیست باعث ایجاد احساسات بسیار مثبت و انگیزه زیاد در ما شده ‌است. در سطح جهان، ۸۸۴ میلیون نفر به آب تمیز دسترسی ندارند و خانواده ‌ها و جوامع بدون دسترسی به آب تمیز به ‌سر می ‌برند.


کروشا افزود: نانوسین شرکتی است که از مهندسان و دانشمندان حوزه فناوری ‌نانو تشکیل شده تا از خواص نانو مواد برای حل مشکلاتی نظیر کمبود آب و آلودگی پلاستیک استفاده کند.
وی یادآور شد: محصولات نانوسین به حل بسیاری از مشکلات مربوط به محیط ‌زیست کمک می‌ کند.
تولید انبوه فیلتر آب نانوسین از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز می‌ شود و این محصول در دسترس شرکاء تجاری و صنایع قرار می ‌گیرد.
این محقق تصریح کرد: ما می ‌خواهیم ساخت نمونه اولیه فیلتر NanoseenX را برای تصفیه و نمک ‌زدایی آب به پایان برسانیم تا آبی مناسب نوشیدن به ‌دست آوریم. همچنین می ‌خواهیم در مورد روش‌ آسیب‌ رساندن به میکرو و نانوپلاستیک‌ های موجود در آب با استفاده از NanopowderX تحقیق کنیم.
کروشا افزود: این فیلتر می ‌تواند به محصول اساسی برای تیم‌ های امداد رسانی در برابر حوادث تبدیل شود و به مردمی که دچار زلزله، سیل، گردباد، طوفان و جنگ شده ‌اند کمک کرد.
این گروه به دنبال تولید محصولی است که به حذف آلاینده‌ های هوا کمک کند.

ارسال نظر