کد خبر: ۳۷۴۳۷
تعداد بازدید: ۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴

استقرار مرکز پشتیبانی سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی در خلیج فارس

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از استقرار مرکز پشتیبانی سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی در خلیج فارس خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس در بازدید از بارج 3000 تنی SEA PAD گفت: با استقرار این بارج، به منظور رعایت دستورالعمل‌های ایمنی ابلاغی از سوی مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران، از شمار کارکنان مستقر بر روی سکوهای گازی پارس جنوبی کاسته شده و ضمن تخلیه ظرفیت مازاد سکوی SPQ1، ایمنی این سکو افزایش خواهد یافت.


یحیی رشیدی برپایی این مرکز پشتیبانی را موجب افزایش قابلیت‌های عملیاتی و پشتیبانی از تولید ایمن و پایدار در پارس جنوبی عنوان کرد و افزود: کارکنان مستقر بر روی بارج پشتیبانی به منظور انجام فعالیت‌های تعمیراتی عازم سکوها شده و پس از پایان کار تعمیرات، به بارج باز خواهند گشت.
رشیدی، کاهش ریسک عملیاتی را از نتایج مهم استقرار بارج سی‌پد در پارس جنوبی عنوان کرد و افزود: با احداث کارگاه‌های تعمیراتی بر روی بارج، رفت و آمد به خشکی به منظور ارسال قطعات یدکی و تعمیر قطعات کاهش می‌یابد و پشتیبانی از سکوهای ناحیه ۲ به شکل بهتری انجام خواهد شد.
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس، از حمایت‌های مدیرعامل این شرکت و شرکت ملی نفت ایران در برپایی مرکز پشتیبانی از سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی قدردانی و ابراز امیدواری کرد استقرار این مرکز پشتیبانی نقش موثری در تداوم تولید ایمن‌تر از پارس جنوبی ایفا کند.
جانشین مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس نیز با اشاره به افزایش شمار سکوهای تولیدی پارس جنوبی و ضرورت پشتیبانی از تولید ایمن و پایدار گاز گفت: با توجه به اینکه پشتیبانی تعمیراتی این سکوها از سوی سکوی مرکزی SPQ1 به تنهایی مقدور نبود، مطابق سند راهبری جامع تولید ایمن و پایدار سکوهای پارس جنوبی که به تایید شرکت ملی نفت ایران رسیده، سکوهای پارس جنوبی  به دوناحیه تقسیم شده است.
به گفته سپهدار عباس زاده این بارج پشتیبانی از 28 اسفندماه سال ۱۳۹۹ در موقعیت سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی مستقر شده و هم‌اکنون کارگاه‌های تعمیراتی مورد نیاز درحال برپایی و راه‌اندازی هستند.
وی تصریح کرد: همزمان با تجهیز کارگاه پیمانکاران تعمیراتی، امیدواریم بخش‌های مکمل این بارج و به ویژه ناوگان شناوری در اختیار قرارگیرد تا این مرکز را به‌طور کامل راه‌اندازی کرده و پشتیبانی مناسب‌تری از تولید ایمن و پایدار سکوهای دریایی میدان پارس جنوبی و به طور مشخص سکوهای ناحیه دو در شرق میدان داشته باشیم.

ارسال نظر