کد خبر: ۳۸۰۰۴
تعداد بازدید: ۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

تردد بیش از ۱۳ هزار فروند شناور در بنادر قشم

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به افزایش 79 درصدی ترابری و ثبت شش میلیون و 447 هزار و 432 نفر-سفر دریایی در بنادر قشم در هفت ماهه امسال، گفت: همچنین طی این بازه زمانی تردد ۱۳ هزار و ۲۶۹ فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید.
به گزارش مارین نیوز، علی اشتری با اشاره به رونق فعالیت‌های مسافری در بنادر جزیره قشم افزود: طی هفت ماهه امسال ترابری شش میلیون و 447 هزار و 432 نفر-سفر در بنادر قشم 79 درصد با افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به افزایش ۱۴۴ درصدی گردشگری دریایی در هفت ماهه سال جاری در مسیر قشم بیان کرد: مجموع مسافران ترابری شده در هفت ماهه سال گذشته 3 میلیون و 597 هزار و 399 نفر بوده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم اضافه کرد: طی این بازه زمانی همچنین تردد ۱۳ هزار و ۲۶۹ فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این تعداد، ۴۷۸ فروند شناور بالای هزار تن و ۱۲ هزار و ۷۹۱ فروند شناور زیر هزار تن بوده است.
گفتنی است؛ هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل وگوران در شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۲۵ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

ارسال نظر