کد خبر: ۳۸۴۶۱
تعداد بازدید: ۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

انتقاد از کم توجهی رسانه ملی به موضوع مهم اقتصاد دریا محور

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران ضمن درخواست تقویت جایگاه صنایع دریایی در وزارت صمت از عملکرد ضعیف صدا و سیما در ورود به موضوع کلیدی اقتصاد دریا محور انتقاد نمود.
به گزارش مارین نیوز، حسن رضا صفری رئیس هیئت مدیره منتخب انجمن مهندسی دریایی ایران در گفتگو با خبرنگار مارین نیوز، ضمن اشاره به برنامه ها و عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم که توسط وزیر صمت در گفتگوی ویژه خبری شبهای اخیر ارائه گردید، گفت: بنده صمیمانه از اقدامات صورت گرفته وزارت صمت نظیر تامین زیرساخت های خودروهای برقی با توجه به منطق اقتصادی و محیط زیستی ارائه شده تقدیر و تشکر میکنم. در عین حال، عدم اشاره به موضوع صنایع دریایی در شرایطی که موضوع کلیدی اقتصاد دریا محور مورد توجه خاص بالاترین مقامات کشور قرار گرفته است جای تامل دارد. 
وی ادامه داد: این در شرایطی است که با برنامه ریزی های مناسب صورت گرفته توسط دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی دهمین جلسه شورای عالی صنایع دریایی با همت رئیس محترم جمهور تشکیل و تصمیمات راهبردی خوبی هم مصوب گردید. 
صفری عنوان کرد: این موضوع در کنار نتایج پایش عملکرد وزارت صمت در اجرای مصوبات شورا در هیئت مدیره انجمن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در جمع بندی، جایگاه ضعیف صنایع دریایی در ساختار وزارت صمت به عنوان یکی از دلایل کم توجه ای به اقتصاد دریا محور مورد اتفاق نظر بود. 
وی افزود: در این ارتباط نامه ای به وزیر محترم صمت و دبیر شورای عالی صنایع دریایی ارسال گردید و وظایف این وزارت خانه در راستای اجرای مصوبات مرتبط با برنامه نوسازی ناوگان دریایی و همچنین اهمیت جایگاه دبیرخانه شورا یادآوری و تقویت جایگاه صنایع دریایی درخواست گردید.
رئیس هیئت مدیره منتخب انجمن مهندسی دریایی ایران، گفت: همچنین انتقاد انجمن مهندسی دریایی متوجه صدا و سیما هم است که به موضوع اقتصاد دریا محور علیرغم توصیه های مکرر مقام معظم رهبری کمتر ورود نموده است. درخواست انجمن در آینده نزدیک طی نامه ای رسمی به ریاست محترم صدا و سیما جهت برگزاری میزگردهای تخصصی اطلاع رسانی خواهد گردید./

ارسال نظر