کد خبر: ۳۸۵۹۰
تعداد بازدید: ۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

فرمانده کل قوا؛ کشف ظرفیت های جدید برای امید نشاط و اقتدار کشور

فرمانده کل قوا در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش با اشاره به ظرفیت ‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش به ‌خصوص ظرفیت این نیرو برای کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد دریا محور، بر لزوم کشف ظرفیت ‌های جدید به ‌منظور افزایش امید نشاط و اقتدار کشور تأکید کردند.
به گزارش مارین نیوز، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای فرمانده کل قوا ظهر امروز در دیدار فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به ظرفیت‌ های فراوان در نیروی دریایی ارتش به‌ خصوص ظرفیت این نیرو برای کمک به اجرای سیاست‌ های اقتصاد دریا محور، بر لزوم کشف ظرفیت‌ های جدید به‌ منظور افزایش اقتدار نظام و کشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تأکید کردند.


رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت ۷ آذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، ۷ آذر را یک روز تاریخی و فراموش نشدنی خواندند و افزودند: این روز باید به‌ عنوان روز فداکاری نیروی دریایی ارتش معرفی شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ ای پیشرفت‌ های نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب تاکنون را چشمگیر و غیرقابل باور خواندند و گفتند: در سال‌ های اول انقلاب حضور نیروی دریایی ارتش فراتر از آب‌ های سرزمینی غیرقابل تصور بود اما اکنون نیروی دریایی ارتش با قدرت و صلابت سفر ۳۶۰ درجه به دور دنیا انجام می‌ دهد و با سربلندی به کشور باز می‌ گردد.


ایشان افزودند: یک روزی تصور نمی‌ شد که نیروی دریایی ارتش امکان حضور در دریای خزر داشته باشد اما اکنون در سواحل دریای خزر ناوشکن ساخته و در آنجا به آب انداخته می‌ شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر ارتقای بیش از پیش توان و آمادگی‌ های رزمی نیروی دریایی ارتش با استفاده از ظرفیت‌ های این نیرو خاطرنشان کردند: یکی از ظرفیت‌ های نیروی دریایی ارتش که می‌ تواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان جوانان شود، زمینه سازی برای امکان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت از کارخانه‌ ها و توانمندی های این نیرو است.
حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای خاطرنشان کردند: باید تلاش شود تا نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی، به صورت جامع باشد.


در این دیدار امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌ ها و فعالیت‌ های این نیرو، از ابلاغ سیاست‌ های توسعه دریا محور تشکر و قدردانی و بر آمادگی نیروی دریایی ارتش برای کمک به اجرای این سیاست‌ ها تأکید کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، گسترش حوزه نفوذ در دریا و تکیه بر فناوری و دانش را دو سیاست اصلی این نیرو در جهت تقویت مؤلفه‌ های قدرت نظام برشمرد.ارسال نظر