کد خبر: ۳۸۷۲۰
تعداد بازدید: ۴۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶

تعمیرات شناور‌های فراساحلی تاسیسات دریایی به شکل بومی

مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در بازدید از روند تعمیر و نگهداری کشتی ‌های این شرکت در ایزوایکو گفت: تعمیرات شناورهای مختلف در کشور به شکل بومی و با تکیه بر توان داخلی برای شرکت تأسیسات دریایی و صنایع نفت و گاز مسرت ‌بخش است.
به گزارش مارین نیوز، حسین شیوا، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی سی ام بهمن ‌ماه از محل تعمیر شناورهای ابوذر کلاس ۱۲۰۰ و ۱۱۸ در مجتمع کشتی ‌سازی و صنایع فراساحل بندرعباس (ایزوایکو) بازدید کرد.


وی در این بازدید، بیان کرد: بازدیدهای پیشین از یاردها (خرمشهر و عسلویه) و برنامه ‌های حوزه توسعه بازار که در سه ماه گذشته انجام شده است هنگامی اثر بخش می ‌شود که برنامه آماده ‌سازی و نوسازی ناوگان دریایی احیا شود؛ بنابراین سه‌ ضلع پویای توسعۀ تأسیسات دریایی شامل «بازاریابی صنعتی، تقویت یاردها و کارخانه ‌های ساخت؛ و نوسازی، تعمیر و نگهداری ناوگان راهبردی فراساحل» است.
وی افزود: آمادگی ناوگان منحصر به ‌فرد این شرکت در نصب پایانه ‌های نفتی و تأسیسات فراساحلی نفت و گاز برای خدمات تجاری شرکت ضروری و حیاتی است؛ از این ‌رو بازدید شناورهای در حال تعمیر و مراقبت ‌های فنی برای شتاب ‌بخشی به این فرایند صورت گرفت؛ همچنین تلاش خواهد شد برخی موانع گزارش شده در جریان بازدید، رفع شوند.
شیوا در اهمیت شناورهای مذکور که در نصب سازه ‌های طرح ‌های نفتی و گازی فراساحلی پیش رو همچون منطقه نفتی فروزان نقش ‌آفرینی خواهند کرد، گفت: خوشبختانه بازدید امروز مؤید آن است که تعمیرات شناورهای مختلف در کشور به شکل بومی و با تکیه بر توان داخلی انجام می ‌شود؛ این موضوع برای شرکت تأسیسات دریایی و صنایع نفت و گاز مسرت ‌بخش است.
شیوا ادامه داد: مدیران ناوگان و تکنسین ‌های آن نیز سرمایه محسوب می ‌شوند و بنابراین به ‌طور حتم بهبود مسائل معیشتی این عزیزان اهمیتی هم ‌ردیف با توسعه ‌های فنی دارد.


در این برنامه بازدید جمعی از مدیران تأسیسات دریایی نیز حضور داشتند؛ مدیران و تکنسین ‌های شناورها ضمن تشریح آخرین وضعیت فنی و اقدامات در حال انجام و گزارش محدودیت ‌ها، نسبت به بهبود فرایندهای پرداختی در چند ماه گذشته ابراز رضایت کردند و توسعه در این زمینه را خواستار شدند.
پیشتر مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در روز چهارشنبه (ششم دی‌ ماه) در بازدید از یارد صنعتی خرمشهر، ظرفیت ساخت تجهیزات صنعت نفت و گاز (مانند جکت، عرشه، گوی شناور، مخازن تحت‌ فشار، ذخیره و نگهداری میعانات و تجهیزات پتروشیمی) در بخش ‌های خشکی و فراساحلی این مجموعه را مطلوب ارزیابی و بر شتاب ‌بخشی طرح‌ های در حال اجرا از جمله جکت سکوی میدان نفتی رسالت تأکید کرد.
شیوا پیش از این هم در بازدید از یارد صنعتی شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرده بود: اولویت، جذب منابع و شتاب ‌بخشی به تکمیل طرح‌ های در حال اجرا و بازاریابی داخلی و منطقه ‌ای برای صدور خدمات فنی و مهندسی است.

ارسال نظر