کد خبر: ۳۸۷۷۲
تعداد بازدید: ۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰

تائید کمیسیون انجمن های علمی برای حضور در صحنه حکمرانی دریا

دومین جلسه کمیسیون انجمن های علمی با موضوع جایگاه انجمن های علمی در توسعه دریامحور در محل سالن جلسات معاونت پژوهشی وزارت عتف برگزار گردید.
به گزارش مارین نیوز از روابط عمومی انجمن مهندسی دریایی ایران، دومین جلسه کمیسیون انجمن های علمی با موضوع جایگاه انجمن های علمی در توسعه دریامحور روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن جلسات وزارت عتف برگزار گردید. 


در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت حضور انجمن های علمی به عنوان حلقه های میانی تخصصی در صحنه حکمرانی دریا، تصمیمات زیر اتخاذ گردید:
1- الگوی پیشنهادی انجمن مهندسی دریایی جهت تدوین سند راهنمای برنامه توسعه دریامحور همراه با توضیحات تکمیلی برای انجمن های علمی مرتبط حداکثر تا اواخر اردیبهشت سال جاری از طریق کمیسیون ارسال و نقطه نظرات اخذ گردد.
2- متعاقبا پس از دریافت و بررسی نقطه نظرات انجمن های علمی، نشست هم اندیشی برای تصمیم گیری در مواردی نظیر اعمال اصلاحات مورد نیاز و تدوین مسیر راه برای تدوین سند راهنمای برنامه توسعه دریامحور در اواخر خرداد ماه سال جاری برگزار گردد.
در این جلسه که در وزارت عتف برگزار گردید نمایندگان انجمن ارزیابی محیط زیست ایران، انجمن تجارت الکترونیک ایران، انجمن ژئوپلیتیک ایران، موسسه تحقیقات بازرگانی وزارت صمت و انجمن مهندسی دریایی ایران حضور داشتند./

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷
0
0
لازمه تحلیل مدیریت یکپارچه و رعایت مقاوله نامه های بین المللی این است که بررسی حکمرانی دریا در سطح ملی و بین المللی انجام شود. بدیهی است برای همه وزارتخانه های یک دولت که وظیفه یا اختیاراتی در رابطه با کاربردهای و مدیریت دریاها و اقیانوس­ها را بر عهده دارند، نیاز به تمرکز، تعامل ، همکاری و رهبری وجود دارد.
ارسال نظر