پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
هر چند کنگان میزبان صنایع عظیم پارس جنوبی است ولی دریا می‌تواند یکی از مهمترین ظرفیت‌ها برای توسعه این شهرستان باشد و در این راستا توسعه زیرساخت‌های بندری از جمله اسکله ضروری است.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید به اختیار دادن تسهیلات و شناسایی فناوران و همچنین با ایجاد کارگروه ویژه به منظور شناسایی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌ها را تشویق به دانش بنیان شدن نمود.
کارگران کشتی‌های یدک کش شرکت پیمانکاری فن آوران بحر در بندر چابهار به شرایط کاری خود اعتراض دارند.
سیف در جلسه شورای راهبری نقشه‌راه فناوری‌های دریایی گفت: ترسیم درخت فناوری در ره نگاشت نقشه راه، ابزاری است که با شناسایی فناوری‌های اولویت‌دار در حوزه دریا، توسعه دریایی را شامل می‌شود.
یک موسسه معتبر ایرانی در بررسی وضعیت بازار نفت ایران به ذخیره‌سازی نفت خام فوق سبک استخراجی از میدان گازی پارس جنوبی در دریا اشاره کرده و این حجم از ذخیره‌سازی‌ها را در ماه فوریه 42 میلیون بشکه اعلام و عنوان کرده که این میزان، بیشترین رقم از ماه آگوست 2015 است.
مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان بابیان اینکه چین به بزرگترین تولیدکننده ماهیان خاویاری تبدیل شده، گفت:برخی سازمان‌های دولتی باپرورش تیلاپیا در داخل،قصد توجیه واردات آن رادارند.
شرکت کشتی‌سازی کاسکو، به عنوان پنجمین کشتی‌سازی بزرگ جهان، از ۳ ماه پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی با بحران مالی مواجه شده، به طوری که بنا به گفته کارشناسان، آژیر خطر در بخش کشتی‌سازی این شرکت چندملیتی به صدا درآمده است.
هیأت رئیسه مجلس لایحه اصلاحات پیوست کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا را اعلام وصول کرد.
خلیج‌فارس هم‌چون پُلی میان شرق و غرب می‌باشد که محل تلاقی فرهنگ‌ها و تمدن‌های بزرگ است. در جهان باستان حتی امروز خلیج‌فارس یکی از پررفت و آمدترین مسیرهای تجاری و نظامی را به خود اختصاص داده.
هیئت وزیران در جلسه 30 تیرماه 95 به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو اصلاحاتی را در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (17) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات های مستقیم تصویب کرده است.
مدیر عامل شرکت توسعه سازه های دریایی گفت: دکل‌ها در کشور روسیه ساخته و با همکاری متخصصان ایرانی و روسی در ایران برپا می‌شود. دکل اول به صورت 58 درصد ساخت ایران و دکل‌های بعدی همراه با انتقال تکنولوژی است.
مدیرعامل تایدواتر خاورمیانه : مطابق با قوانین، امکان استفاده به این صورت که مجموعه ای دولتی به مجموعه دولتی دیگر وام بدهد، وجود ندارد، بنابراین طبیعی است که شرکتی با ماهیت خصوصی باید برای انجام این کار در نظر گرفته شود.