پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دبیرهجدهمین همایش صنایع دریایی از برگزاری نوزدهمین دوره و همچنین نخستین دوره در سطح بین المللی از 21 تا 24 آذرماه ( 12 تا 14 دسامبر) در مراسم اختتامیه همایش هجدهم خبر داد.
هجدهمین همايش صنايع دريايی عصر امروز با صدور قطعنامه‏ای در 15 بند به کار خود پايان داد.
هجدهمین نمایشگاه بین المللی دریایی و دریانوردی با حضور مقامات کشوری و لشگری امروز بیست هفتم مهر ماه آغاز به کار کرد.
هجدهمین همایش صنایع دریایی امروز سه شنبه با حضور دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ، دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ، سعید نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، علی اصغر مونسان مدیر عامل سازمان منطقه ازاد کیش ، دبیران همایش و نمایشگاه ، مدیران ارشد صنایع دریایی و شرکت کنندگان داخلی و خارجی در مرکز همایش های بین المللی کیش برنامه های خود را آغاز کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه این نمایشگاه شاید تمام توان صنایع دریایی کشور را نتواند به نحو شایسته نمایان کند ولی آنچه در معرض عموم قرار گرفته است نماد خود باوری، ابتکار و تخصص دریایی ایران است .
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: منابع دریا این فرصت را به اقتصاد ملی می دهد تا با وجود محدودیت منابع و کمیابی آن در زمین، تولید کالاهای سرمایه ای و مصرفی افزایش یافته و از این مسیر ایجاد اشتغال و تولید ثروت شود.
هجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی امروز سه شنبه بیست و هفتم مهر ماه در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس در کیش آغاز به کار کرد.
دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش از حضور 26 کشور دنیا در این نمایشگاه خبر داد و آن را بزرگترین رویداد عرصه صنایع دریایی و دریانوردی کشور خواند.
دبیر هجدهمین همایش صنایع دریایی در خصوص میزان آمادگی شرکت های فراساحلی داخلی گفت: ما به اندازه کافی از شرکت های توانمند بخش خصوصی که تجربه کار با شرکت های خارجی را داشته وآمادگی مذاکره و تعامل با شرکت های توانمند خارجی بر اساس منافع ملی را دارا باشند برخورداریم. بنابراین اگر بخش بالادستی و سیاستگذاری حل شود بخش پایین دستی خیلی سریع آماده توسعه بازار کار بر اساس سیاست های کلان کشور خواهد بود.
این روزها جامعه دریایی کشور در جزیره زیبای کیش گرد هم آمده اند، تا برگ دیگری از تاریخ پرفراز و نشیب صنعت دریایی که دورانی سخت و طاقت فرسا را پست سرگذاشته، ورق بزنند.
رئیس کمیته خودکفائی، تامین تجهیزات انجمن مهندسی دریایی ایران حل مشکلات ساخت تجهیزات را توجه به سه جنبه ایجاد شرکت های دانش بنیان، امکان ایجاد هایپرمارکت برای سازندگان داخلی و ارائه تسهیلات مناسب برای سازندگان داخلی و حمایت در هرسه حوزه دانست و توضیح داد: « در این صورت قطعا افق روشنی پیش روی این بخش از صنعت دریایی ما خواهد بود.
رئیس کمیته آموزش و تحقیقات انجمن مهندسی دریایی ایران : همه باید حول محور توسعه دریا محور فعالیت های هم سو و هم جهتی با یکدیگر داشته باشند و بسیج توامان تخصص و امکانات را داشته باشیم، در این صورت اتفافات خوبی در صنعت دریایی ما به وقوع می پیوندد.