پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که براساس داده های منابع رسمی ، ایران استخراج ذخایر نفتی خود از انبار شناور را شروع کرده و این اقدام می تواند نقطه عطفی برای این کشور پس از برجام باشد.
تحقیقات نشان می‌دهد که رنگ دریا می‌تواند براساس زمان و مکان تغییر کند. از آبی فیروزه‌ای درخشان و سبز مایل به سفید به سوی لاجوردی، سرمه‌ای تا آبی به رنگ تیره ظرف‌های شسته شده و قهوه‌ای کثیف.
بزرگترین شرکت کشتی سازی کره جنوبی- هیوندایی با جذب 4.1 میلیارد دلار سفارش ساخت کشتی و تجهیزات صنعتی دریایی پایین ترین حد سفارشات را نسبت به سال های قبل برای خود ثبت کرده است.
امروز دوم مرداد بیست و نهمین سالروز از بین رفتن هیمنه خودساخته امریکا در خلیج فارس است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تجهیز ناوشکن دماوند به سامانه منحرف‌کننده موشک‌ها (چَف) خبر داد.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری : ارتباط با سایر کشورها از طریق دریا به مراتب بیشتر و ملموس تر از طریق خشکی است. کشورهایی که با خشکی محصور شده‌اند کل ارتباط آنها با کشورها تنها از طریق دیگر کشورها صورت می‌گیرد. بنابراین باید بتوانیم از این مزیت الهی بهره مند شویم و بیش از پیش موفق تر عمل کنیم.
گامی جدید در توسعه دریایی استان بوشهر
قائم مقام مدیرعامل موسسه شهید محلاتی : با عملیاتی شدن این دستگاه ظرفیت آب گیری شناورهای تعمیراتی در موسسه شهید محلاتی به میزان حداقل 10 فروند درماه افزایش می یابد و زمینه اشتغال پایدار حداقل 100 نفر فراهم می گردد.
کمیته علمی هجدهمین همایش صنایع دریایی از تمدید مهلت دریافت مقالات این دوره برای آخرین بار تا پایان روز جمعه 15 مردادماه 1395خبر داد.
نشان از تحقق عملی اقتصاد مقاومتی
مدیر عامل شركت مهندسی و ساخت تاسيسات دريايی ايران : انجام 100 درصدی عملیات ساخت، وزن كشی و بارگیری سكوها با تجهیزات ملكی شركت تاسیسات دریایی و با تكیه بر نیروهای متخصص داخلی؛ همچنین حمل دریایی و نصب این عرشه ها، نشان از تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در این عرصه دارد.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این كه انتظار ویژه از دولت این است كه برای برطرف كردن قاچاق از مبادی رسمی تلاش ویژه ای داشته باشد گفت: بخش عمده‌ای از قاچاق از بنادر و گمركات انجام می‌شود.
گزارش‌ها و مستندات بزرگترین قاچاق 38 سال اخیر نشان می‌دهد، به دلیل کتمان آمار تجارت میان سازمان‌های مربوطه قاچاقچیان از این مشکل بیشترین بهره را برده‌اند.
یک زیردریایی هسته‌ای انگلیس روز چهارشنبه با یک فروند کشتی تجاری در سواحل جبل الطارق برخورد کرد و بعد از برخورد، برای بررسی خسارات در کنار ساحل پهلو گرفت.